0 655
Чилійські студенти вибороли право на безкоштовну вищу освіту Січень 12th, 2016 Юлія Осіння
image042

Уже кілька років поспіль чилійські студенти протестують проти підвищення цін на освіту та вимагають безкоштовного навчання і докорінних змін в освітній системі. Президент Чилі Мішель Бачелет у травні 2015 року пообіцяла запровадити закон, згідно з яким навчанням стане безкоштовним, але лише для 60 % студентів. 

Цьогоріч вимоги, з якими виступали чилійські студенти, частково втіляться в життя. 10 січня були опубліковані списки студентів, які цього року здобудуть безкоштовну вищу освіту в державних університетах Чилі.

Щоб отримати безкоштовну університетську освіту, необхідно скласти іспит і належати до 50 % сімей Чилі, доходи яких не перевищують 180 тис. песо (приблизно $ 250) на місяць на людину.

Мішель Бачелет наголосила, що вона хотіла б, щоб безкоштовну освіту цього року отримали більше молодих людей, однак економічний сценарій не дає такої можливості.

70 % чилійської молоді зможуть цьогоріч здобувати безкоштовну вищу освіту: «Цей показник ми збільшуватимемо з року в рік, поки він не досягне 100 відсотків. Вища освіта в країні повинна перестати бути товаром, а стати соціальним правом!», – наголосила президент Чілі.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *