0 1390
Міністр освіти і науки України зустрівся з керівниками спортивних навчальних закладів Січень 13th, 2016 Юлія Осіння

12 січня 2016 року відбулася зустріч міністра освіти і науки України Сергія Квіта з керівниками училищ фізичної культури і спорту, вищих спортивних училищ Харківської, Львівської, Донецької областей і Києва.

У зустрічі також взяли участь заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, заступник міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Михайло Мельник, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

Сергій Квіт зазначив, що спортивні заклади самі повинні визначити своє місце в системі освіти, з огляду на перспективи власного розвитку.

Міністр звернув увагу учасників зустрічі на те, що входження до структури вищого навчального закладу є одним із можливих варіантів діяльності спортивних коледжів у системі освіти. За словами Сергія Квіта, сьогодні значна частина коледжів вирішила стати частиною університетів, адже великій структурі легше існувати в сучасних умовах, ніж меншій. Така практика існує серед спортивних закладів, зокрема, в Івано-Франківську місцевий спортивний коледж, що має потужну матеріально-технічну базу, став частиною Львівського університету фізичного виховання. Однак у цьому випадку заклад втрачає свій зв’язок із ринком праці. З іншого боку, студент, потрапляючи із закладу спортивного профілю до вищого навчального закладу, втрачає підтримку – проживання, харчування, комплексну спортивну підготовку, та не може показати такий спортивний рівень, як у спеціалізованому закладі.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей нагадав, що під час роботи постійно діючої робочої групи щодо розробки законопроекту «Про освіту» було враховано пропозиції керівництва Міністерства молоді та спорту України, представників громадськості, навчальних закладів щодо закладів спортивного профілю. «Заклади освіти спортивного профілю відображені у статті про спеціалізовану освіту проекту закону «Про освіту», – повідомив Павло Хобзей.

Заступник міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович наголосив на важливості збереження нинішньої мережі спортивних закладів для підготовки спортсменів, а також підтримки обдарованої молоді.

Під час зустрічі керівники спортивних закладів порушили питання збереження неперервної спортивної підготовки, а також підготовки спортсменів в умовах навчального закладу. На думку учасників зустрічі, ці принципи повинні знайти відображення у законодавчих актах. Зокрема, після прийняття нового закону «Про освіту» необхідно буде внести відповідні уточнення до положення про спеціалізований заклад освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *