0 2758
МОН оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування ліцензування освітньої діяльності» Лютий 4th, 2016 Погорєлов Дмитро

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування ліцензування освітньої діяльності» розроблено на виконання вимог Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” та відповідно до норм Закону України “Про адміністративні послуги”.

Розробка цього законопроекту зумовлена необхідністю врегулювання питання ліцензування у сфері освіти, а також необхідністю приведення змісту законів, що регулюють господарську діяльність у сфері освіти, у відповідність до Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”, з урахуванням норм Закону України “Про адміністративні послуги”.

Освітня галузь складається з кількох сфер, зокрема, дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти. Кожна сфера має свою специфіку, особливості, умови її здійснення. Застосовувати однакові вимоги до ліцензування освітньої діяльності у різних сферах освіти є неможливим. Крім того, сфера освітньої діяльності, що здійснюється закладами освіти, повинна бути відображена в ліцензії з метою інформування кінцевого споживача освітніх послуг. Тому пропонується передбачити проведення процедури ліцензування освітньої діяльності з урахуванням специфіки, встановленої відповідними законами для кожної сфери освіти, а таку специфіку освіти відобразити в кожному галузевому освітньому законі.

Необхідність прийняття вказаного закону зумовлена потребою впорядкування ліцензування освітньої діяльності, зокрема, визначення вичерпних переліків підстав для відмови у видачі ліцензії, для анулювання або переоформлення ліцензії, розмежування повноважень органів ліцензування освітньої діяльності закладів освіти (Міністерство освіти і науки України і обласні, Київську міську державні адміністрації) між відповідними сферами освіти, а також встановлення вимоги отримання ліцензії на освітню діяльність для всіх заявників незалежно від форми власності та підпорядкування.

Відсутність законодавчого врегулювання окреслених вище проблем станом на сьогодні створює суттєві проблеми при проведенні ліцензування освітньої діяльності.

Назва органу виконавчої влади, що розробляв регуляторний акт: Міністерство освіти і науки України.

Назва структурного підрозділу, що розробляв регуляторний акт, адреса та телефони: Управління ліцензування та акредитації, м. Київ, проспект Перемоги,10,  тел. (044) 481-32-34, e-mail: o_grechko@i.ua

Зазначений проект постанови та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб-сайті МОН.

Зауваження та пропозиції надаються протягом 1 місяця до Міністерства, а також на адресу Державної регуляторної служби  (01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11 або на електронну адресу: inform@dkrp.gov.ua.).

Інформація МОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *