0 949
Тренінг із питань вакцинації проти поліомієліту для освітян і батьків провели на Сумщині Лютий 4th, 2016 Погорєлов Дмитро

На Сумщині за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства охорони здоров’я та Управління охорони здоров’я Сумської ОДА відбувся тренінг з ефективного консультування щодо вакцинації проти поліомієліту, організований для освітян і батьків.

Присутніх хвилювала якість вакцини та ускладнення після щеплень. Медики пояснили, що кожен флакон із вакциною від поліомієліту має термоіндикатор, що свідчить про придатність вакцини до використання. Вакцина проти поліомієліту для проведення імунізації дітей в Україні якісна, безпечна та ефективна.

Відомо, що зараз в Україні триває третій тур додаткової імунізації проти поліомієліту. Вік дітей, які підлягають вакцинації, від 2 місяців до 10 років. Вакцинація безкоштовна. Слід зазначити, що Сумщина забезпечена достатньою кількістю вакцини для проведення третього раунду додаткової імунізації проти поліомієліту. За появи будь-яких симптомів недуги в післявакцинальний період фахівці радять звертатися по консультацію до лікаря.

На запитання відповідали: Світлана Кривцун – координатор з питань імунопрофілактики від поліомієліту, Наталія Спічакова – головний педіатр області, Оксана Сташко – завідувач поліклінічним відділенням з обслуговування дітей чорнобильського контингенту обласної дитячої клінічної лікарні, та Лариса Сергєєва – завідувач педіатричним відділенням № 1 дитячої поліклініки № 1 міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди.

Важливо знати:

Поліомієліт – дитячий спинномозковий параліч, гостре, високозаразне інфекційне захворювання, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку поліовірусом і характеризується переважно патологією нервової системи. В основному перебіг хвороби відбувається безсимптомно або приховано.

Поліомієліт надзвичайно часто спричиняє пожиттєвий параліч (в 1 з 200 випадків хвороби) і навіть може призвести до загибелі дитини.

Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей.

Найсприятливішим для поширення хвороби є літньо-осінній період, а найнебезпечніший поліомієліт для дітей п’ятирічного віку. «Приборкати» цю хворобу можна лише тоді, якщо щеплення матиме 95 % населення.

За інформацією МОЗ України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *