0 1244
Науковець ХНУРЕ отримав нагороду Аерокосмічного товариства Інституту інженерів з електротехніки та електроніки Лютий 16th, 2016 Погорєлов Дмитро

Учений Харківського національного університету радіоелектроніки, професор зі світовим ім’ям Яків Шифрін отримав престижну нагороду Аерокосмічного товариства Інституту інженерів з електротехніки та електроніки (AESS IEEE). Цієї нагороди для новаторів щорічно удостоюється тільки один учений у всьому світі, чиї відкриття і досягнення зберегли актуальність через 20 років після публікації.  

95-річного науковця відзначили за фундаментальний внесок у сучасну радіофізику і статистичну теорію антен (CTA).  Це друга нагорода світового рівня, яку отримав Яків Шифрін. У 2014 році Європейська мікрохвильова асоціація присудила йому іменну медаль «За видатну професійну діяльність». Таку нагороду вперше було вручено вченому з пострадянського простору.

Shifrin-240x354Яків Соломонович Шифрін – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії імені О. С. Попова АН СРСР, Президент Української національної асоціації «Антени», довічний дійсний член Міжнародного товариства радіоінженерів (Life Fellow IEEE), доктор технічних наук, професор. Він є засновником нового наукового напряму – статистичної теорії антен (СТА), а його дослідження в сфері СТА вважаються базисними в загальній теорії і практиці антен. Ця теорія дала змогу вперше повним обсягом досліджувати  властивості і потенційні можливості реальних антен і тепер широко застосовується. Монографія Яківа Шифріна стала настільною книгою фахівців, які займаються поширенням хвиль, радіолокацією, акустикою, оптикою тощо.

Довідково

Нагорода AESS IEEE для новаторів присуджується щорічно з 1949 року одній людині або групі за «значні внески в появу систем, яких не було раніше і що існують сьогодні». Нагорода присуджується за розробки, які зберегли свою актуальність протягом останніх 20 і більше років.

За інформацією прес-служби ХНУРЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *