0 745
Львівська політехніка – співорганізатор комітетських слухань у Верховній Раді Лютий 17th, 2016 Погорєлов Дмитро

19 лютого з нагоди Міжнародного дня рідної мови, що відзначається щороку 21 лютого, в Комітеті з питань євроінтеграції Верховної Ради України відбудуться слухання на тему: “Українська мова в контексті євроінтеграції: виклики і відповіді”. Одним із співорганізаторів цього важливого заходу став Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”.

Як розповідає директор інституту Ірина Ключковська, ці комітетські слухання є важливим практичним результатом втілення ухвали “круглого столу” на тему: “Українська мова для іммігрантів та емігрантів: зберегти рідне, набути нове”, що відбувся у “Львівській політехніці” 9 жовтня 2015 року. Це також  унікальна можливість  відповісти на низку актуальних запитань: чи готова Україна до викликів євроінтеграції? Чи дає собі раду в інформаційній війні, зокрема на мовному фронті? Чи ефективною є державна мовна політика, в тому числі у сфері функціонування та сертифікації української мови як іноземної? Чи відповідає українське мовне законодавство вимогам Євросоюзу? Чи готова мовна політика України до міграційних викликів?

Комітетські слухання проводяться з метою координації роботи державних структур, наукових установ і громадських організацій, налагодження конструктивного діалогу між ними для напрацювання пропозицій щодо гармонізації українського та європейського законодавства й ефективної євроінтеграції України в гуманітарній та освітній сфері.

Участь у цьому заході візьмуть народні депутати України Ірина Геращенко, Оксана Юринець, Микола Княжицький та Іванна Климпуш-Цинцадзе. Серед учасників комітетських слухань — доктор історичних наук, директор видавництва “Дуліби” Марина Гримич, голова громадської організації  “И так поймут” Роман Матис, відомий громадський діяч Святослав Літинський.

“Львівську політехніку” на комітетських слуханнях у Верховній Раді України  представлятимуть директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою  Ірина Ключковська,  заступник директора з наукової роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук Зоряна Куньч,  завідувач секції мовної підготовки іноземних громадян Андрій Моторний, співробітники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Андрій Яців, Оксана П’ятковська, Олеся Палінська, Галина Темник та Олена Медведєва.

Прес-служба Національного університету
“Львівська політехніка”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *