0 1718
Кременецькі педагоги та психологи допоможуть особливим дітям інтегруватись у соціум Березень 9th, 2016 Погорєлов Дмитро

Відомо, що важливою ознакою цивілізованого суспільства є підвищення цінності життя, а демократизація та гуманізація немислимі без створення оптимальних умов, що сприятимуть інтеграції людей з особливими потребами в соціум. Тому з’ясування адаптаційних та компенсаторних механізмів особистості в умовах дефіцитарного розвитку – серед основних завдань науково-педагогічних фахівців Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка.

З ініціативи кафедри педагогіки та психології у співпраці з творчою групою практичних психологів і соціальних педагогів Кременецького району, представники громадської організації «Товариство батьків дітей-інвалідів та їх друзів «Зоря надії» провели науково-методичний семінар «Від ізоляції – до інтеграції. Проблема соціально-педагогічної роботи з дітьми з особливими потребами в країні та регіоні».

Проблема, що об’єднала досвідчених фахівців, громадських активістів і свідому студентську молодь, була висвітлена в різних аспектах. Розпочинаючи науково-методичний семінар, проректор із навчальної роботи, кандидат психологічних наук, доцент Марія Боднар наголосила на важливості привернення уваги суспільства до проблеми інтеграції людей з особливими потребами в соціум, активізації їхнього власного потенціалу та розвитку компенсаторних можливостей. Завідувач кафедри педагогіки та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Любов Кравець у ході доповіді сфокусувала увагу на формуванні толерантного ставлення суспільства до людей з особливими потребами.

Голова правління Тернопільського обласного  благодійного фонду «Живи з надією», голова громадської організації «Товариство батьків дітей-інвалідів та їх друзів «Зоря надії»» Алла Андрущук аргументовано висвітлила проблеми освітньо-реабілітаційної роботи з дітьми з особливими потребами в районі та реалістично окреслила перспективи їх розв’язання за умови об’єднання зусиль фахівців різного профілю, представників місцевої влади й ентузіастів.

Громадська активістка, секретар  Тернопільського обласного  благодійного фонду «Живи з надією», масажист-реабілітолог Віра Дмитрук доповнила свій виступ презентацією «Не залишайся осторонь…», що не тільки викликала емпатію у слухачів, а й пробудила в студентської молоді бажання сприяти соціалізації людей із обмеженими можливостями.

Психолог Кременецької районної психолого-медико-педагогічної консультації, арт-терапевт Кременецької ЗОШ № 1 Лариса Шевчук виступила з доповіддю «Актуальність раннього виявлення порушень у психофізичному розвитку дитини» та представила вагомі результати власної практичної допомоги дітям, які мають особливі освітні потреби. Щодо останнього, то психолог відзначила студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» Анну Крижну, Марію Васьковець, Інну Бикову, які виявили активну позицію та наполегливість у розкритті творчих здібностей дітей з особливими потребами, зокрема готували учнів загальноосвітньої школи до участі в пісенному конкурсі.

На завершення семінару науковець кафедри педагогіки та психології, член громадської організації «Товариство батьків дітей-інвалідів та їх друзів «Зоря надії»» Наталія Бабій запропонувала презентацію «Проблема адаптивно-реабілітаційної допомоги сім’ї, в якій виховується дитина з обмеженими можливостями здоров’я».

Напрями подальшої роботи щодо інтеграції дітей з особливими потребами в суспільство окреслили заступник міського голови Микола Матвіюк, практичні психологи і соціальні педагоги кременецьких шкіл Галина Кравчук (ЗОШ № 3), Наталя Герасимович (ЗОШ № 4), Оксана Тимець (Горинська ЗОШ), асистент учителя в інклюзивному класі ЗОШ № 3 м. Кременець Алла Грудницька.

                 Інформаційний центр
Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *