0 1052
Співпраця з «EdCamp» сприятиме підвищенню рівня якості освіти в Україні Березень 14th, 2016 Юлія Осіння

11 березня 2016 року в Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України відбулося підписання договору про співпрацю між Інститутом і громадською організацією «ЕдКемп Україна».

Договір підписали директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна і голова Ради громадської організації «ЕдКемп Україна» Олександр Елькін.

Згідно з договором сторони реалізовуватимуть спільну наукову, науково-методичну, інноваційну та редакційно-видавничу діяльність. Серед планів Інституту й «ЕдКемп Україна» – сприяти проведенню регіональних, національних і міжнародних конференцій для шкільних педагогів у форматі руху «EdCamp», розширювати міжнародні зв’язки у сфері освіти.

Важливою для сторін залишається профорієнтаційна підтримка молоді щодо вибору вчительської професії та створення умов для професійного розвитку й підвищення кваліфікації вчительства.

Також одним із важливих спільних завдань є створення онлайн-платформи для консультаційної допомоги усім стейкхолдерам освіти та оптимізація інформаційно-навчального середовища системи освіти на базі освітніх порталів. Вирішення цих питань сприятиме оперативному доступу до необхідної інформації споживачам освітніх послуг і створюватиме умови для дистанційного навчання.

Окрім того, сторони взяли на себе зобов’язання розробляти спільні програми співпраці у сфері освіти. Йдеться про розвиток додаткової освіти дорослих, проведення спільних науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів і консультацій, досліджень із питань інновацій в освіті тощо.

Слід зазначити, що рух «EdCamp» започаткований у США у 2010 році. Його натхненники звернули увагу на проблему неефективної системи професійного розвитку та перепідготовки вчителів. Наразі до цього освітнього проекту приєднались 26 країн світу, зокрема й Україна. Це дає змогу будувати ефективні комунікації між вчителями. Спілкування у форматі (не)конференцій, обмін досвідом на них – це прекрасна нагода для підвищення власної кваліфікації та незабутнє дозвілля в колі однодумців. Рух зародився під гаслом «Голос кожного вчителя повинен бути почутий!» і діє за принципом «Дай, якщо можеш, – візьми, якщо хочеш». Він і визначає формат проведення заходів. Учителі збираються разом, щоб обговорити питання, що їх хвилюють. Так відбувається відкритий обмін педагогічним досвідом. Справді кожен учитель, учасник (не)конференції може виступити перед колегами. Професійні волонтери-фасилітатори допомагають вибрати сесію, а вчителі голосують за ті, які їм цікаві, а потім змагаються за право публічного виступу. Це вільний процес. Фактично програма сесій формується самими педагогами.

Найбільшим досягненням руху «EdCamp» є те, що вчителі, які побували на його заходах, продовжують спілкуватись і збиратись в інших форматах. У результаті народжуються нові ініціативи та проекти. 9 та 10 квітня 2016 року має відбутись вже друга національна (не)конференція «ЕдКемп Україна».

За інформацією Інституту модернізації змісту освіти 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *