0 1702
Школярі із зони АТО подорожували Європою  Березень 29th, 2016 Погорєлов Дмитро

Кризовий медіацентр “Сіверський Донець” учора провів зустріч із групою місцевих старшокласників – учасниками Європейського туру.  Під час поїздки школярі зустрілися з активістами молодіжних громадських організацій Кракова, Праги, Відня. Обговорювали шляхи вдосконалення  волонтерської роботи.

Для  команди східноукраїнських  школярів «Схід Сонця» ця поїздка стала нагородою за   перемогу в  культурно-просвітницькому  проекті «Відкривай Україну», що його організувала  Фундація соціальних ініціатив «З країни в Україну». Члени команди – 12 учнів 7-11 класів – розробили конкурсний проект із розвитку свого міста Сєвєродонецька.

До речі, цей проект обговорювали й під час європейських зустрічей.  Так, у  Польщі бізнес-тренер Ольга Горожеєва допомогла краще визначитися з мотивацією його втілення. В Чехії – розглядали різні варіанти  урбаністичних проектів, проблеми, які вирішують молодіжні та дитячі  громадські організації наших країн.  В Австрії  вчилися вести діалог із громадськістю, проводити опитування, залучати до своїх справ широкий загал.

Цей досвід школярі та їхні педагоги використовуватимуть для згуртування учнівської молоді в нових цікавих програмах.

Розширенню знань посприяла й зустріч в австрійському офісі ООН, де йшлося про те, як людство вирішує проблеми ядерної  безпеки, безпеки праці, дотримання прав людини. Школярі в ігровій формі вчились будувати відносини між учасниками суспільних процесів.

Звісно, були й цікаві, пізнавальні екскурсії європейським містами.

На зустрічі в кризовому медіацентрі школярі, педагоги, представники громадськості обговорили питання подальшого впровадження  в навчальних закладах проектного менеджменту як інструменту навчання, підвищення суспільної активності молоді. Зокрема, це стосується організації корисного дозвілля. В Україні є всі можливості організувати його на сучасному європейському рівні, – дійшли згоди учасники зустрічі. Тільки треба розуміти власну відповідальність кожного за стан справ у країні, у своєму місті.

Учасники туру стали гідними “послами” України й сприятимуть поліпшенню її іміджу в світі.

Довідково

Проект «Відкривай Україну» розрахований на школярів 7 – 11 класів. Після онлайн-навчання з візуального мистецтва, літератури, музики, дизайну одягу, кіно та хореографії учасники виконують практичне завдання. У фіналі три найкращі команди презентують проекти розвитку власного міста. Команда-переможець отримує можливість відвідати громадські організації Європи та обмінятися досвідом з європейськими колегами.

«Відкривай Україну – 2015» залучив 1 607 учасників, 11 міст Донецької та Луганської областей, 68 лекторів-волонтерів.

«Відкривай Україну – 2016» планує залучити 150 міст у всіх областях України, 1 200 шкіл.

Фундація соціальних інновацій “З країни в Україну” – це потужне об’єднання однодумців: професійних менеджерів, науковців, творчих діячів та активістів з усієї України, які хочуть бачити її цілісною, сучасною державою. Об’єднання почало свою роботу в 2014 році і зараз налічує понад 500 учасників. Основні напрями роботи: освіта, культура, розвиток громад та медицина. Найвідоміші проекти: культурно-просвітницький фестиваль “З країни в Україну”, освітній проект “Відкривай Україну” та культурний проект “Музика гідності”.

Семен Перцовський, журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *