0 5666
Випускники школи з порушеннями розумового розвитку отримають документи про освіту нового зразка Січень 11th, 2017 Юлія Осіння

Уряд передбачив кошти на друк додатків до свідоцтва про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою для випускників із порушеннями розумового розвитку.  Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 11 січня 2017 року.

У вересні ми прийняли постанову, яка передбачає, що діти з порушеннями розумового розвитку однакового рівня складності отримуватимуть однакові документи про базову загальну середню освіту незалежно від того, навчаються вони в спеціальному закладі чи  у звичайній школі в рамках інклюзивного чи інтегрованого навчання. Наразі на це вже передбачено кошти, і в 2017 році випускники отримають документи нового зразка”, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

До цього часу діти з легкими порушеннями розумового розвитку, які навчаються за спеціальною програмою в спеціальних навчальних закладах та у звичайних школах у рамках інклюзивного чи інтегрованого навчання, отримували документи різного зразка.

Таким чином діти зі спеціальних закладів були дискриміновані. Попри те, що вони проходили спільну для всіх дітей із такими порушеннями програму, їм видавалося звичайне паперове свідоцтво. Натомість діти, які навчалися за спеціальними програмами в звичайних школах, отримували пластикове свідоцтво з додатком, як й учні усіх загальноосвітніх закладів України, але зі спеціальною приміткою.

Зараз усі випускники з легкими порушеннями розумового розвитку отримуватимуть документи про базову загальну середню освіту спільного зразка (пластикове свідоцтво та додаток з оцінками), але з приміткою “за спеціальною програмою”.

Постановою також передбачено кошти на друк документів для дітей із помірними порушеннями розумового розвитку. Оскільки діти з такими порушеннями не можуть засвоїти спеціальну програму, вони проходять курс навчання, в рамках якого отримують базові знання, необхідні для вирішення побутових завдань і соціальної адаптації. Після закінчення курсу цим дітям видаватимуть спеціальну довідку “про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою”.

Довідково:  Діти з помірним порушенням розумового розвитку в Україні отримали можливість навчатися лише у 2008 році.

Конвенція ООН з прав дитини декларує, що право на інтеграцію у суспільство є основним принципом міжнародних стандартів з прав людини, а забезпечення дітям з інтелектуальною недостатністю доступу до освіти є основою інтеграції та пріоритетом соціальної політики демократичних країн.

Інформує прес-служба МОНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *