1 13135
Учителі англійської мови, які навчатимуть першокласників, пройдуть обов’язкове підвищення кваліфікації Лютий 16th, 2018 Юлія Осіння

17 тис яч 524 учителя англійської мови, що навчатимуть першокласників у 2018 році, пройдуть обов’язкове підвищення кваліфікації за методикою змішаного навчання – частина курсу буде дистанційною, а частина – очною. Про це йшлося під час наради з методистами обласних Інститутів післядипломної педагогічної освіти за участі представників МОН, Британської Ради та Кембриджського університету.

Щоб зареєструватися на курс, вчителю потрібно звернутись до методиста в обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти регіону, де розташована його школа. Саме вони займаються всіма організаційними питаннями проведення підвищення кваліфікації. Учителів же навчатимуть спеціально підготовлені тренери, які вже пройшли навчання за допомоги партнерів МОН.

«Методисти Інститутів післядипломної педагогічної освіти – важлива ланка в системі підвищення кваліфікації вчителів. Враховуючи впровадження реформи Нової української школи, ця підтримка є необхідною. Тому, коли мене запросили на захід для подальшою координації наших зусиль – я не вагався. Коли ми обговорювали, як підтримуватимемо процес реформування, ми зрозуміли, що це буде значний виклик. Адже перенавчити велику кількість вчителів неможливо без кваліфікованих очних тренінгів. Зараз уже підготовано тренерів, які навчатимуть вчителів на базі ваших закладів. Гадаю, це чудова ініціатива, і нам знадобиться багато сил, щоб її здійснити», – зазначив представник Британської ради Саймон Етертон.
Він також зауважив, що під час розробки курсу для вчителів відбувалася співпраця з Посольством Франції та Goethe-Institut для того, щоб методологічні основи для навчання дітей іноземній мові у Новій українській школі були однаковими.

Підготовка вчителів відбуватиметься в очно-дистанційному форматі – педагоги, які пройдуть 3-денне очне навчання, отримають доступ до онлайн-платформи. Підвищення кваліфікації міститиме 5 обов’язкових очних модулів навчання, з-поміж яких:

  • Розуміння учнів
  • Сприяння розвитку вмінь 21-го століття
  • Планування уроків по-новому
  • Організація уроку
  • Інклюзивне навчання

Представники Кембриджського університету розповіли, що навчання на платформі не потребуватиме реєстрації від вчителів. Цю процедуру педагогам потрібно буде пройти після опрацювання завдань для складання тесту, за результатами якого вони отримають сертифікат про проходження онлайн-курсу.

Орієнтовна тривалість дистанційної частини курсу становитиме 20 годин. Доступ до неї відкриється після очних сесій з травня 2018 року.

На цій платформі вчителів мають забезпечити не лише теоретичним і практичним матеріалом щодо методик викладання, а й безпосередньо матеріалами для навчання – іграми, відео, завданнями, які можна буде використовувати на уроках.

Очікується, що після проходження підвищення кваліфікації вчителі зможуть замість авторитарної ролі виконувати роль помічника учнів, використовувати новітні підходи до підбору змісту та організації навчального процесу. Також вони розумітимуть суть розвивального, діяльнісного навчання, застосовуватимуть ефективні технології навчання, розвиватимуть у дітей навички та уміння 21-го століття.

Інформує прес-служба МОН

Читати також: Підвищення кваліфікації вчителів початкової школи: хто? що? коли? як?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Коментарi

  1. А чи можна буде пройти курс онлайн навчання вчителям, які не навчатимуть першачків, от як, наприклад, платформа ЕдЕра відкрита для всіх бажаючих?