0 2006
ТОП-5 запитань від батьків щодо порядку зарахування дітей до першого класу Травень 8th, 2018 Юлія Осіння

Днями Міністерство юстиції погодило Порядок зарахування учнів до першого класуДокумент набрав чинності сьогодні, 8 травня 2018 року. З 1 вересня  стартує Нова українська школа (НУШ), за новим Законом “Про освіту” змінився  Порядок прийому дітей до першого класу та підхід до навчання вцілому. Відтепер  на рівні початкової школи в Україні існуватимуть єдині стандарти. Ніяких конкурсних відборів, іспитів, співбесід. Кожен майбутній першокласник має гарантоване право навчатися у найближчій до будинку школі.

У Міністерстві освіти надали відповіді на найпоширеніші запитання батьків щодо порядку зарахування дітей до першого класу.

1.Чи можуть Вам відмовити у зарахуванні дитини до школи, на території обслуговування якої вона проживає?

Ні. «Відмовити» не мають права, адже дитина проживає на території обслуговування закладу освіти. Разом з тим, можуть бути виключні випадки, коли після проведення усіх передбачених Порядком заходів з метою зарахування усіх дітей, потужність закладу не дозволяє зарахувати всіх.

У такому випадку відповідний орган управління освітою «невідкладно має запропонувати на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних їхніми батьками закладів освіти».

Якщо батькам неправомірно відмовили в зарахуванні дитини, вони мають впродовж двох днів письмово оскаржити рішення школи в районному управлінні освіти.

2. Якщо територію, на якій проживає Ваша дитина, закріпили за школою з російською мовою навчання, але Ви хочете щоб вона навчалася державною мовою?

Якщо орган, який закріпив територію обслуговування, не врахував цю обставину, то дітям, які проживають на території обслуговування цього закладу освіти, і бажають здобувати освіту державною мовою, заклад освіти зобов’язаний забезпечити навчання державною мовою відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про освіту».

Тож батьки можуть звернутися з відповідною заявою до адміністрації школи, і для їх дітей будуть створені відповідні належні умови.

Зарахування дітей до класів, в яких навчання здійснюється державною мовою, має відбуватися на загальних засадах (право на першочергове зарахування мають діти, які проживають на території обслуговування цього закладу).

3. Якщо Ви хочете віддати дитину в іншу (не закріплену за територією проживання) школу?

Ще раз акцентуємо увагу на тому, що батьки мають право вільного вибору закладу освіти.

Батьки (один із батьків) мають право подати (але обов’язково до 31 травня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця. Кількість шкіл, в які можна подати документи, необмежена.

Такі вільні місця можуть з’явитися в закладі освіти після 01 червня, коли будуть зараховані діти, місце проживання яких було підтверджене відповідним документом. Згідно з Порядком кожен заклад освіти зобов’язаний оприлюднити кількість таких вільних місця впродовж двох робочих днів з моменту їх з’явлення.

На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу ІІ Порядку.

4. Жеребкування? Як воно відбуватиметься?

Його мають провести в один із днів (за вибором закладу) в період з 5 до 10 червня. Воно має бути обов’язково прозорим та публічним. Сам процес відбору – випадковий.

5. Хто має право на одночасне зарахування з дітьми, які проживають на закріпленій за закладом освіти території?

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 глави 1 розділу ІІ Порядку до 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти, чи випускниками дошкільного підрозділу цього закладу освіти (у разі його наявності).

Порядок не визначає пріоритетність у зарахуванні дітей цих чотирьох категорій, але говорить, що мають бути зараховані усі такі діти.

За повідомленням МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *