0 707
Представники 18 країн зібрались на V Міжнародному конгресі дослідників Білорусі Жовтень 9th, 2015 Погорєлов Дмитро

Днями в Каунасі (Литва) відбувся V Міжнародний конгрес дослідників Білорусі. Це наукове дійство засноване представниками білоруської і литовської громадськості як щорічний публічний захід, орієнтований і на інтелектуальну спільноту, і на ширші громадські кола Білорусі й інших країн.

Традиційно конгрес об’єднав найвідоміших науковців, які досліджують проблеми білоруської історії, культури, мови в синхронії та діахронії. Цьогорічний Конгрес був наймасштабнішим, бо запросив до дискусії понад 400 учасників із 18 країн світу. Дисциплінарний пріоритет надавався політичним наукам, соціології, історії, історії науки, а під час роботи 11 панелей обговорювали питання міжнародних відносин, державної політики, питання гендерної політики, книжної культури Білорусі XIX–XX cт., літературознавства і лінгвістики, філософії й психології, антропології, етнографії та історико-культурної спадщини, історії церкви, сучасної білоруської культури тощо.

Науковий доробок професора ЖДУ імені Івана Франка Віктора Мойсієнка, який активно досліджує історію мови в період Великого князівства Литовського, добре відомий за межами України. На запрошення білоруських колег Віктор Мойсієнко виголосив доповідь “Руські люди у Великому князівстві Литовському XIV–XVI ст.: до проблеми мовної, культурної, етнічної ідентифікації», у якій простежив, як мовні форми віддзеркалюють розуміння національної ідентичності. Дискусію професор Мойсієнко вів білоруською мовою.

Прес-центр ЖДУ ім. І. Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *