0 1020
Житомир надаватиме гранти для учнів, які навчаються за інклюзивною формою Лютий 11th, 2016 Погорєлов Дмитро

Житомирська міська рада ухвалила рішення «Про внесення змін та доповнень до міської цільової програми розвитку освіти м. Житомира на 2016 – 2017 рр.». Документом передбачене отримання грантів на здобуття загальної середньої освіти у навчальних закладах, що не належать до комунальної власності м. Житомира. Це рішення насамперед забезпечує право на освіту дітям, які мають інвалідність і не можуть навчатися у звичайних школах. Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської міської ради.

У Житомирі діють три приватні школи – “Всесвіт”, “Сяйво” та “Ор-Авнер”, у яких навчається приблизно 500 дітей. Ці заклади надають освітні послуги на підставі отриманої ліцензії, кожні 10 років проходять атестаційну експертизу освітньої діяльності. Робочі навчальні плани шкіл обов’язково погоджуються з відповідними органами управління освіти. В результаті діти, які навчаються у приватних школах, отримують атестат державного зразка, а рівень освіти, який дають приватні школи, не відрізняється від загальнодержавного.

Важливо, що приватні заклади середньої освіти Житомира навчають дітей, які мають інвалідність – перебувають на інклюзивній програмі. У зв’язку з тим, що майже всі звичайні школи таких освітніх послуг не надають, батьки дітей з інвалідністю змушені оплачувати навчання у спеціалізованих школах. Останні ж перебувають на самостійному фінансуванні і не отримують субвенцій із бюджету. А за батьківські кошти у приватних школах покривають витрати лише на заробітну плату вчителям і сплату комунальних послуг, йдеться у повідомленні.

Тому було прийнято рішення за рахунок коштів міського бюджету підтримати дітей, які навчаються у школах, що не належать до комунальної власності міста.

«Не можна називати ці школи комерційними. Бо гроші, які сплачують батьки, йдуть на оплату праці вчителів і на комунальні послуги. На сьогодні плата в середньому становить 600 – 700 грн на місяць. І ці школи видають дітям атестати державного зразка, але не забирають із нашого бюджету по 7 тис. грн на кожну дитину. Ці школи несуть на собі основне навантаження з інклюзивної освіти в Житомирі. Бо наші школи просто не готові до цього. Тому ми сьогодні говоримо про право дитини на здобуття освіти. І цим фінансуванням ми хоч на 30 %, але забезпечуємо право дітей на освіту», – наголосив міський голова Сергій Сухомлин.

Відповідно до рішення, грантоотримувачем є батьки або особи, які їх заміняють, учнів навчальних закладів некомунальної форми власності.

Розмір гранту щорічно встановлюється виконавчим комітетом міської ради залежно від розміру нормативу бюджетного забезпечення – 30 % від установленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік. Розмір гранту для учнів, які навчаються за інклюзивною формою, становить 100 % від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *