0 2820
Мислити по-новому допоможе 3D-моделювання Березень 23rd, 2016 Погорєлов Дмитро

Відмінною рисою сучасного суспільства є стрімкий розвиток IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій, що потребує досвідчених фахівців. Саме тому в Київському університеті імені Бориса Грінченка створено всі необхідні умови для якісної підготовки конкурентоспроможних спеціалістів технічних та інженерних галузей – моделювання, проектування та програмування вбудованих систем, прикладна математика.

Університет у рамках проекту TEMPUS DesIRE отримав найсучасніше апаратно-програмне забезпечення 3D-технологій, використання якого суттєво підвищило ефективність навчального і творчого процесів: програмний пакет PTC Creo Parametric, 3D-принтер Leapfrog Creatr HS та 3D-сканер IIIDScanner Gotcha.

Програмний пакет PTC Creo Parametric забезпечує широкий спектр потужних і гнучких функціональних можливостей 3D-моделювання та проектування для прискорення процесу розробки виробів. За рахунок автоматизації виконання таких завдань, як дизайн пристрою, створення конструкторських креслень тощо, можна уникнути помилок і заощадити значну кількість часу. Це програмне забезпечення дає змогу виконувати аналіз, рендеринг, створювати анімації, а також оптимізувати ефективність виконання всього спектру інших завдань конструювання, охоплюючи перевірку відповідності конструкції реальним умовам експлуатації майбутнього виробу.

3D-принтер дуже простий у використанні. Його позиціонують як нестандартний за дизайном і найбільш конкурентоспроможний та довговічний із 3D-принтерів на ринку 3D-моделювання. Отриманий 3D-сканер професійний і портативний, базується на використанні інфрачервоних камер і має можливість тривимірного сканування людини (людина моргає, рухається), “офлайнового” сканування. Пристрій здатний робити до 30 знімків на секунду з точністю до 1 мм.

Також у рамках проекту TEMPUS DesIRE отримано навчальну віддалену лабораторію GOLDi, призначену для вивчення основ електроніки, електротехніки та проектування систем керування . GOLDi-системи реалізовують нові можливості віддаленого спостереження та дистанційного керування реальними роботизованими та вбудованими виробничими системами (склад, ліфт, конвеєр та ін.) з інтегрованим у них інтерактивним використанням сучасних засобів проектування і програмування в поєднанні з Інтернет й Інтранет технологій (HTML5, JQuery, JavaScript). Система дає можливість кілька онлайн-лабораторій з’єднувати в мережу й обмінюватися віддаленими експериментами з різними навчальними закладами світу.

Нещодавно Університетом Грінченка придбано базові та ресурсні набори LEGO MINDSTORMS Education EV3, Lego WeDo та Пневматика. Вивчати та досліджувати їх можна буде в інноваційному STEM-центрі, який заплановано відкрити. Саме в цьому центрі не лише студенти, а й діти зможуть ознайомлюватись із сучасними технологіями, робототехнікою, моделювати та друкувати 3D-моделі, що сприятиме розвитку особистості, формуванню мислення і творчих здібностей в умовах становлення інформаційного суспільства й економіки знань.

Використання навчальних конструкторів і залучення студентів до досліджень у галузі робототехніки, обміну технічною інформацією і початковими інженерними знаннями, розвитку нових науково-технічних ідей дасть змогу створити необхідні умови для отримання ними якісної та актуальної освіти, що допоможе випускникам Університету Грінченка знайти своє місце на сучасному ринку праці.

НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності 
КУ імені Бориса Грінченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *