0 1017
У ЗНУ відбулася міжнародна конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави» Квітень 18th, 2016 Юлія Осіння

Минулого тижня на базі економічного факультету Запорізького національного університету відбулася Х Міжнародна конференція студентів і молодих учених «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави».

Тези доповідей надіслали на конференцію близько 300 молодих науковців не лише нашого вишу, але й інших ВНЗ Запоріжжя, а також України, Польщі та Казахстану. Всього участь у науковій конференції взяли 176 науковців – представників вищих навчальних закладів з усіх куточків нашої країни, а також представники Економіко-правничого, Торгового коледжів ЗНУ та Малої академії управління бізнесом.

Організаторами цієї конференції традиційно виступили представники Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної державної адміністрації, Всеукраїнської спілки вчених-економістів, Запорізького національного університету. Крім того, співорганізаторами конференції стали представники Вармінсько-Мазурського університету, Економічного університету в Катовіцах, Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ), Національного банку України, Луганського національного університету ім. Т. Шевченка, Національного університету харчових технологій та Хмельницького національного університету.

Із привітальним словом від імені ректорату до всіх учасників конференції звернулися проректори ЗНУ з науково-педагогічної роботи Володимир Волков і з наукової роботи Геннадій Васильчук.

Під час урочистого відкриття заходу декан економічного факультету Запорізького національного університету Алла Череп зазначила, що ця міжнародна наукова конференція стала вже традиційною для факультету, а тематика наукових робіт доводить їх актуальність та інноваційність. Алла Василівна наголосила, що управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави – це той напрям, що забезпечить конкурентоспроможність економіки, добробут населення, вирішення проблем регіону та України, адже економічне зростання можливе на основі інноваційного розвитку.

Виступаючи перед учасниками конференції, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Людмила Любім зазначила, що, зважаючи на те, що політика децентралізації викликає багато дискусій, необхідною стає точка опори у вигляді фахівців-економістів, які займатимуться інноваціями і від яких залежатиме майбутнє процвітання регіону та держави.

Під час пленарного засідання виступили з доповідями віце-президент Академії економічних наук України Микола Білопольський, заступник директора департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Володимир Лепушинський. У їхніх доповідях йшлося про необхідність техноозброєності суспільства і економічних систем, важливі економічні проблеми, що потребують вирішення, оновлення промисловості, технічних, економічних фондів держави, інноваційні підходи до інтеграції науки і бізнесу, а також стратегію та завдання монетарної політики НБУ.

Також Микола Білопольський вручив декану економічного факультету Аллі Череп головну відзнаку Академії економічних наук України – золоту медаль ім. М.І. Туган-Барановського. Цією медаллю нагороджують видатних економістів України за значний внесок в економічну науку. До речі, всього за 23 роки існування Академії економічних наук України була вручена 21 така нагорода.

Після пленарного засідання всі охочі змогли ознайомитися з тематичною книжковою виставкою, підготовленою співробітниками Наукової бібліотеки нашого вишу. Далі робота учасників конференції продовжилася за такими секційними напрямами, як  «Теоретико-методологічні засади інноваційно-інвестиційного розвитку економіки»; «Основні напрямки та сучасні тенденції соціально-економічного розвитку світового господарства»; «Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні»; «Актуальні проблеми фінансування соціально-економічної діяльності в ХХІ столітті»; «Моделювання інноваційних процесів в економічних системах»; «Економіка праці та маркетинг суб’єктів господарювання»; «Управління економічним розвитком регіонів та держави як складова фінансово-економічної безпеки України».

Інформує прес-центр ЗНУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *