0 1811
Українська наука стає ближчою до Європейських високих технологій Вересень 23rd, 2016 Педагогічна Преса

22 вересня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018). Парламент ухвалив Закон України «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018)».

Завдяки цьому закону українські науковці, які працюють у сфері ядерної енергетики, отримають широкий доступ до наукових інфраструктур ЄС, вітчизняні дослідницькі установки зможуть бути залученими до використання у проектах Євратома.

«Дослідницька і навчальна Програма Євроатом Європейського співтовариства є компліментарною до програми Євросоюзу «Горизонт 2020», яку торік ратифікував парламент, і за результатами якої Україна вже має перевищення коштів з грантів, які надійшли на нашу науку, над нашими внесками, приблизно в 4 мільйони євро на цей момент», – повідомив Максим Стріха.

Згідно з Угодою, європейська сторона надає знижку на внесок України у розмірі 95 % на весь період дії програми з перенесенням сплати Україною внеску за 2016 рік на наступні періоди. Внесок України за два роки становитиме приблизно 300 тисяч євро, а надходження в розвиток української науки будуть щонайменше в кілька разів більші.

Слід зазначити, що 27 червня 2016 року у м. Брюссель міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та Європейським комісаром з питань досліджень, інновацій та науки Карлушем Моедашем було підписано Угоду між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014 – 2018). Ратифікація є згодою Верховної Ради України як уповноваженого органу законодавчої влади на обов’язковість даного міжнародного документа. Відтепер Угода набирає чинності та становитиме частину національного законодавства.

Довідкова

Програма наукових досліджень та навчання Євратом (2014 – 2018) є компліментарною до Рамкової програми з наукового та інноваційного розвитку ЄС «Горизонт 2020». Упродовж 2007 – 2014 років співробітництво за Програмою (поза асоціацією) здійснювалося через участь восьми українських установ, задіяних у десяти проектах на суму 1 552 тис. євро із загальною вартістю робіт 2 585 тис. євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *