0 3852
Земля катастрофічно втрачає кисень Жовтень 3rd, 2016 Юлія Осіння

Рівень необхідного для життя газу знизився на 0,7 відсотка за останні 800 тисяч років. Учені з’ясували, що атмосфера Землі втрачає кисень. Свої висновки дослідники представили в статті, опублікованій в журналі Science, про це повідомляє УкрМедіа.

До зародження життя на Землі в атмосфері нашої планети кисень був відсутній. Після появи ціанобактерій його концентрація почала зростати. Протягом останніх кількох сотень мільйонів років вміст газів у повітряній оболонці планети залишався на стабільному рівні.

Дослідники перевірили рівень концентрації кисню в атмосфері за останні кілька сотень тисяч років, проаналізувавши крижані керни — зразки льоду, здобуті в Гренландії і Антарктиді. В них містяться бульбашки, що зберігають інформацію про склад повітря в минулому. Вчені визначили співвідношення ізотопів кисню й азоту та з’ясували, що кількість необхідного для життя газу зменшилася майже на один відсоток.

На думку вчених, це відбувається, по-перше, через збільшення швидкості ерозії, яка могла посилити окислювальні процеси, і по-друге, якщо не розглядати антропогенну зміну клімату, то за останні мільйони років середня температура гідросфери зменшилася, в результаті чого океани виявилися здатні розчинити в собі більше кисню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *