0 3553
Чи будуть українці жити краще, або Про підвищення соціальних стандартів від уряду Листопад 30th, 2016 Юлія Осіння

Уряд протягом 2016 року  двічі підвищив соціальні стандарти, забезпечив їх зростання на 16,1%. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні під час засідання уряду.

Прем’єр-міністр зауважив, що завтра, з 1 грудня, відповідно до рішення Уряду і змін до законодавства, підтриманих Парламентом, будуть підвищені мінімальні соціальні стандарти трохи більше ніж на 10%. З 1 січня 2017 року відбудеться зростання вдвічі мінімальної заробітної плати – до 3200 грн.

Ми вважаємо, що це тільки перші кроки, які дадуть можливість нам змінювати життя людей. Наше завдання, яке стоїть перед урядом, полягає у тому, щоб розвивати національну економіку, і все, що ми заробили, віддавати людям”, – наголосив Голова Уряду.

Зростання прожиткового мінімуму з 1 грудня, порівняно з травнем, для працездатних осіб становитиме близько 150 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 158 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 117 грн, зазначив Володимир Гройсман.

З 1 грудня 2016 року мінімальна заробітна плата, що зараз становить 1450 грн, становитиме 1600 грн, а з 1 січня вона буде подвоєна – до 3200 грн. Посадовий оклад (ставка) І тарифного розряду ЄТС з 1 грудня буде дорівнюватиме 1335 грн, а з 1 січня – 1600 грн.

Про підвищення розмірів посадових окладів працівників освіти Володимир Гройсман зауважив, що зростання заробітної плати у грудні становитиме від 260 грн до 450 грн, у січні воно сягне близько 50% порівняно з 2016 роком.

Що стосується підвищення розмірів посадових окладів працівників охорони здоров`я, заробітна плата у грудні медичної сестри зросте на 246 грн, лікаря-терапевта І кваліфікаційної категорії – на 318 грн, лікаря-хірурга вищої категорії – на 363 грн. З 1 січня заробітна плата медичних працівників зросте орієнтовно на 30%.

Також у середньому на 117 грн буде підвищена мінімальна пенсія за віком у грудні. Зокрема, мінімальний розмір пенсій шахтарів у грудні зросте на 351 грн, мінімальна пенсійна виплата у разі втрати годувальника – на 117-175 грн, мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника з числа військовослужбовців – на 234 грн, мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та інвалідам – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – на 193-333 грн, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – на 208,9 – 239,9 грн, допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням – на 254-316 грн, допомога на дітей одиноким матерям (максимальний розмір) – 127-158 грн, допомога по догляду за інвалідами з психічними захворюваннями – на 150 грн.

Фактично, ми для усіх категорій громадян передбачили таке підвищення. Це підвищення стосується широкого кола осіб і потребує значних фінансових ресурсів, але ми знайшли можливості, щоб хоч би і невеличкий цей крок, але зробити його“, – наголосив Прем’єр-міністр.

Уряд забезпечить компенсаторні механізми у вигляді субсидії за виплатами за житлово-комунальні послуги для категорій осіб, які мають невисокі доходи. Після підвищення у грудні ці доходи будуть “чистими”, тому що за житлово-комунальні послуги громадяни, які отримують субсидії, у грудні більше не платитимуть, зазначив Голова Уряду.

Я би хотів, щоби цей рік увійшов в історію нашої країни як рік, коли відбулася стабілізація, місяць, в якому відновлене економічне зростання і період, в якому можемо сказати, що усе найгірше залишилися позаду, а зростання, позитивні зміни – попереду. Важливо, щоби люди це відчували, не просто, щоб ми говорили, що змінюється статистика, а змінюється якість життя. На це покликана робота нашого уряду“, – наголосив Володимир Гройсман.

Інформує департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *