0 3839
Київ розширює мережу інклюзивних закладів освіти Червень 23rd, 2017 Юлія Осіння

Столична влада здійснює цілий комплекс заходів для забезпечення рівного доступу до освіти дітям із особливими потребами.  Київрада проголосувала за зміни типу та найменування навчальних закладів №№ 795, 170 і 512, що дозволить створити інклюзивні групи в закладах і передбачити необхідні умови для перебування в них дітей із обмеженими можливостями. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

«Діти з особливими потребами вимагають рівних можливостей і адекватної цьому соціалізації, що й надає їм інклюзія. На шляху до успішного розвитку інклюзивного навчання Київ може пишатися значними успіхами. У минулому навчальному році було відкрито 136 інклюзивних класів у школах, 55 груп у дитсадках столиці, що на 66% більше у порівняні з попереднім навчальним роком. Сьогодні рішенням Київради ми збільшили мережу ще на три заклади», – зазначила Ганна Старостенко.

Зокрема, додала заступник голови КМДА, завдяки прийнятому сьогодні рішенню навчальні заклади будуть забезпечені фізичною доступністю та необхідними фахівцями. Зокрема, забезпечена робота дефектологів, логопедів для проведення корекційно-розвиткових занять, спеціалістів із психологічного розвантаження тощо. Ці заклади будуть мати відповідне програмне і технічне забезпечення, що має полегшувати дітям із особливими потребами процес адаптації до навчального середовища (шрифт Брайля, мова жестів, сенсорні екрани і ноутбуки тощо). А також – методичні матеріали для різних нозологій.

«Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб із осені діти могли відвідувати нові інклюзивні групи», – резюмувала Ганна Старостенко.

Зазначимо, що у 2016/2017 навчальному році у загальноосвітніх навчальних закладах відкрито 136 інклюзивних класів, у яких навчається 395 учнів та 71 спеціальний клас (732 учні), що на 35% більше у порівняні з минулим навчальним роком. У дошкільних навчальних закладах функціонує 55 груп інклюзивного навчання, що на 66% більше у порівнянні з 2015/2016 навчальним роком.

Повідомляє прес-служба департаменту освіти і науки КМДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *