0 592
В УДПУ вшанували Героїв Небесної Сотні Лютий 22nd, 2018 Юлія Осіння

З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини відбулася серія тематичних заходів.

Для студентів ІІ курсу історичного факультету викладачі кафедри історії України Ольга Скус, Ольга Лісовська та Ігор Опацький спільно з науково-дослідною лабораторією «Історичне краєзнавство Уманщини» (завідувач — професор Тетяна Кузнець), музеєм історії університету (завідувач — Олена Джагунова) провели круглий стіл. Його учасники пригадали хронологію подій Революції Гідності на Уманщині. Доцент Ольга Скус розповіла про співпрацю з Українським інститутом національної пам’яті у рамках реалізації проекту «Майдан: усна історія», до якого долучилися студенти історичного факультету, зробивши записи спогадів учасників та очевидців подій зими 2013-2014 років. Студенти Вікторія Юрченко, Олег Подолян та Марія Олійник зачитали віршовані рядки, присвячені подіям Революції Гідності та Героям Небесної Сотні.

На факультетах відбулися тематичні лекторії, відеоперегляди, зустрічі із воїнами АТО. Для іноземних студентів була організована зустріч із представниками «Національного Корпусу» м. Умань. Студентам продемонстрували зразки зброї (автомати, пістолет Макарова, гранати, штик-ніж), які сьогодні перебувають на озброєні українського війська на Сході; приклади надання первинної медичної допомоги у бойових умовах, вміння користуватися джгутом для попередньої зупинки кровотечі перед госпіталізацією. Гості розповіли про героїчні приклади служіння народу України українських вояків в умовах агресії Росії і окупації нею Криму, частини Луганської і Донецьких областей.

Студенти Уманського педуніверситету відвідали також відкриття виставки «Два століття – одна війна», що експонується в ДІАЗ «Стара Умань». 27 стендів зображають воїнів АТО та УПА в різні моменти життя: військових діях, побуті, рейдах, розвідці тощо. Співорганізатором виставки виступив історичний факультет УДПУ, на базі якого у ці пам’ятні дні відкрито стенд «Вічна пам’ять Небесній Сотні!».

Інформує прес-служба УДПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *