0 336
На Львівщині стартував освітній проект, який допоможе готувати фахівців відповідно до потреб регіону та відстежувати їх подальшу кар’єру Квітень 25th, 2018 Юлія Осіння

Упродовж трьох років на Львівщині реалізуватимуть проект, який має підвищити ефективність використання інтелектуального потенціалу випускників навчальних закладів регіону. Його презентація відбулась у Львівській ОДА за участі заступника Міністра освіти і науки Павла Хобзея. Проект отримав 3 млн 600 тис гривень в межах програми секторальної підтримки ЄС.

Заступник Міністра Павло Хобзей наголосив, що проект допоможе привести у відповідність підготовку фахівців до потреб економіки регіону. І для цього варто використати можливості децентралізації. Крім того, нині існує дефіцит робочих професій, який слід подолати. Якщо раніше ПТО вважалася непрестижною та малооплачуваною, то зараз є завдання перетворити ці заклади в дієвий інструмент розвитку регіонів.

Проект передбачає вивчення та аналіз подальшої кар’єри випускників. Системний збір таких даних допоможе у майбутньому оперативно реагувати на запити ринку праці, визначати якість підготовки випускників за показником кар’єрного розвитку, планувати потреби регіону у фахівцях.

Куратором проекту стала професор Львівської політехніки Уляна Садова. Вона розказала про довгострокові цілі проекту, а також назвала найближчі завдання для його виконавців. Серед них:

  • розробка технічного завдання для створення бази даних про зайнятість випускників;
    створення Центру досліджень і моніторингу якості та мобільності робочої сили;
  • моніторинг конкурентоспроможності навчальних закладів за критеріями ефективної зайнятості випускників та оцінками роботодавців;
  • формування інформаційної бази даних про зайнятість випускників  для  планування потреб економіки регіону у фахівцях;
  • розробка веб-порталу “Індикатори якості навчання і підготовки”;
  • підвищення якості підготовки студентів на основі вдосконалення системи соціального партнерства з інститутами бізнесу та влади.

Розробники проекту переконані, що бізнес не може ефективно працювати в умовах стихійного ринку. Тому взаємодію між державою, освітою та бізнесом треба розглядати у контексті формування конкурентного ринку праці, конкурентної економіки, зміцнення позицій навчальних закладів. Результати проекту мають істотно послабити трудову міграцію молоді.

Учасниками презентації проекту “Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) і закладів вищої освіти (ЗВО) прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення” стали понад 60 керівників закладів освіти, представники бізнесу та громадських організацій.

За інформацією прес-служби МОН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *