
Міністерство охорони здоров’я спільно з Міносвіти розробили новий Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти. За словами представників Міністерства охорони здоров’я, нові санітарні норми, які в ньому описані, враховують потреби сучасних школярів і стосуються харчування, організації навчального процесу, домашніх завдань і побутових умов у школі.
У відомстві закликають обмежити кількість солі, цукру і підсолоджувачів у їжі для учнів. Буде введена заборона на шкідливі продукти, такі як газовані напої. Меню школяра має складатися мінімум з чотирьох страв, а калорійність не перевищувати 30% від денного раціону. Школам також дозволять організовувати кейтеринг, коли комплексні обіди учням готують підприємства-підрядники.
Уже зараз не рекомендується давати домашнє завдання учням 1-х та 2-х класів. До 9-го класу учні не повинні витрачати на завдання більше години, у старших класах – більше 1,5 години. За старими правилами, старшокласників можна було навантажувати чотирма годинами домашньої роботи.
У МОЗ мають намір скасувати правила розстановки парт у класах. Зараз відстань між рядами парт чітко регламентована і становить 60 сантиметрів. За бажанням, школи зможуть розставляти парти в довільному порядку. А в початкових класах радять обладнати зони для ігор.
Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.
Нові санітарні норми вельми доречні з огляду на те, що в Україні запустили освітню реформу, а останній раз зміни в норми вносилися 17 років тому. Пропозиції та зауваження щодо нових правил приймаються відомством до кінця вересня, після чого будуть схвалені або доопрацьовані.
Чи повинні батьки купувати мило туалетний папір миючі засоби туалетний утьонок мочалки і ганчірки для школи
Нові норми це чудово…Але чому ці норми не стосуються туалетів у школах…. Ми боїмося принизити учня, коли весь клас почує оцінку, а те що дитина мусить фактично прилюдно справляти свої потреби- це нікого не хвилює.У туалетах немає ні кабінок, ні хоча б якихось дверцят з фанери. Чи подякувати, що хоч не на вулиці?
Цікаво, чи регламентується законом кількість дітей в класі? Бо 30 чи більше, як на мене, то занадто.