0 874
 Студенти ЖНАЕУ відвідали лекцію «Космічна Україна. Те, що ми робимо!» Лютий 7th, 2019 Юлія Осіння

Пройтися Всесвітом та пізнати таємниці екзопланет Галактики мали можливість житомиряни та гості міста під час лекції «Космічна Україна. Те, що ми робимо!». Всеукраїнський освітній тур розпочався   5 лютого із міста Житомир.

Участь у лекції від шведського космоблогера Валентина Гаденова взяли заступник голови ОДА Ярослав Лагута, начальник управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, а також  співробітники і студенти Житомирського національного агроекологічного університету.

«Я приїхав прочитати загальну лекцію про Космос, дати молодим людям зрозуміти, що це таке та що з цим пов’язане. Лекція містить інформацію про масштаби нашого Всесвіту. У своєму блозі я постійно пишу про відкриття. Я слідкую за періодичною науковою літературою, яка здебільшого на англійській мові, та перекладаю всі новини про космічну галузь для нас. Зараз спостерігається підвищення зацікавленості цією темою у світі, навіть на медійному рівні. Для того, щоб не відставати від світу, ми теж маємо займатися космічною галуззю, її оптимізацією та модернізацією. Зараз важливо донести все це до людей», – розповів Валентин Гаденов.

За словами засновника компанії Space Logistics Ukraine Дмитра Легези, який є організатором Всеукраїнського туру, Україні необхідний прорив у космічній галузі.

«Основна задача туру – це популяризація теми Космосу, що люди знали, що відбувається у світі. На сьогоднішній день ця галузь інтенсивно розвивається в Америці, Китаї, Індії – бюджети у цих країнах збільшилися у багато разів. Україна себе позиціонує як космічна держава, але на орбіті немає жодного супутника. За нашими прорахунками, якщо Україна у найближчі 2-3 роки не зробить прорив у цій галузі, то ми не доженемо світ», – зазначив Дмитро Легаза.

 

Також він додав, що сьогодні головна мета – змінити законодавчу базу для розвитку космічної галузі в Україні.

 

«В Україні повністю заборонена участь приватного капіталу у космічній галузі. Людина, навіть якщо захоче, не зможе зайнятися проектними роботами, виробництвом, експлуатацією чого-небудь, що пов’язано із цією галуззю. Перша мета, яку ми поставили для себе – ініціювати зміни у законодавстві. І вже міжфракційне депутатське об’єднання подало законопроект про зміни до Закону України. Коли законодавство зміниться – запустяться усі процеси», – зауважив Дмитро Легеза.

 

Під час лекції розповіли і про ідею побудови космопорту в Україні. Для цього формується експертна група з розрахунку територіальної складової зазначеного проекту і після отримання остаточного документу будуть оприлюднені ключові висновки експертної групи зі створення космопорту.

 

Відзначимо, що Житомирський національний агроекологічний університет активно нарощує темпи розвитку співпраці у сфері космічної діяльності. Протягом кількох останніх тижнів було досягнуто низку домовленостей  щодо  співробітництва:

–               у сфері розробки та випробування передавальної апаратури, антенних систем з різним діаметром дзеркал для наземних супутникових станцій з Тернопільським державним науково-технічним підприємством «Промінь»;

–               у сфері розробки та випробування електро- і радіовимірювальної апаратури, пристроїв для інформаційно-комунікаційних технологій, засобів моніторингу наземних об’єктів і контролю навколишнього середовища, деталей і вузлів механічного та каркасно-штампувального виробництва, застосування безпілотного авіаційного комплексу “SPECTATOR” для аграрного сектора з ВАТ «Меридіан» ім. С. П. Корольова;

–               у сфері космічної, наукової і науково-технічної діяльності з Національним центром управління та випробувань космічних засобів.

Крім цього, на базі ЖНАЕУ  нещодавно запустили Регіональний космічний центр «Полісся»,  25 січня  в навчальному закладі  вперше  відбувся  форум  «Космічні технології для агробізнесу», а незабаром відкриють інжинірингову школу.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *