0 2584
Як захистити дитину на природі: 8 найотруйніших рослин, які портібно знати Квітень 26th, 2019 Юлія Осіння

Настала пора активного дозвілля та частих сімейних пікніків на природі. Щоб ваша дитина була у безпеці: запам’ятайте чи збережіть собі перелік цих рослин, бо після контакту з ними можуть бути фатальні наслідки.Пам’ятайте, під час відпочинку на природі, діти до 4 років мають бути під пильним наглядом дорослим, особливо малюки від року до 3-х, які усе тягнуть до рота. Дітям до року теж не варто давати до рук невідомі вам квіти. Старшим дітям варто розказати про ці рослини.

Найнебезпечніше те, що на вигляд ніби безпечні рослини і квіти, а  завдають чималої шкоди здоров’ю людини. Дайте зрозуміти своїй дитині, що не всі квіточки можна зривати і навіть підходити до них.

Список отруйних рослин для дітей

Борщівник Сосновського

Борщівник СосновськогоБілий або блідо-рожевий колір квіток, які мають форму парасольки з високим стеблом і великими  листочками. При контакті соку зі шкірою викликає опіки і пухирі, які проявляються через годину. Щоб уникнути сумних і хворобливих наслідків, терміново  ретельно промити уражені місця водою з милом

 

Аконіт або Борець

Аконіт або БорецьБільше схожий на чагарник з квітками фіолетового відтінку. Поширений на берегах річок, луках і при дорогах. Любить вологість. Містить отруту, яка при дотику супроводжується сильним свербінням. Якщо отруйна речовина потрапляє в шлунок, опіків вам не уникнути. Відразу пріскорюється, а трохи пізніше сповільнюється серцебиття, виникає запаморочення, знижується температура.
 

Блекота чорна

Має неприємний запах. Дітвора звертає на неї свою увагу через привабливі плоди. Має волосяні великі квіти жовтого  або білого відтінку. Виростає до 1,5 м. Зустріти рослину можна біля доріг. Якщо проковтнути часточку  плода, дитина отруїться. Ознаки дії рослини виявляються вже через 5 хв. Сухість у роті, розширення зіниць, шкіра покривається червоними плямами. Не рідкісні випадки, коли малюк впадає в кому або непритомніє.

Беладона

Приваблива своїми плодами, схожі на смородину, такі ж солодкі. Росте у вигляді чагарників. Зустрічається на узліссях недалеко від річок і в лісах. Ознаками того, що дитина спробувала плоди беладони є пересохле горло, хрипота, прискорене серцебиття. Контакт з плодами закінчується летально.

Болиголов плямистий

Зазвичай діти плутають рослину з листям кропу. Цвіте в формі парасольки, має безліч маленьких білих квіток. Дуже поширений, зустрічається на узліссях, і біля доріг, і в городах, і на луках. Викликає дізоріентацію, запаморочення, рідше головні болі. Також, підвищується тиск і виникає нудота. Блідне шкіра, з’являються судоми. У більшості випадків летальний результат наступає в результаті задухи.

Вовчі ягоди

Привертає на себе увагу завдяки своїм плодам, що нагадує червону смородину або калину. Росте у вигляді чагарників. Переважно росте в глибоких лісах, але деякі гурмани люблять тримати його вдома як декоративну рослину. Але якщо ваша дитина проявить цікавість і скуштує лише пару ягідок, виникне отруєння з усіма відомими ознаками: нудота, блювота, пронос, болі в животі, слабкість. Якщо торкнутися листя, чекайте опіків і пухирів.

Дурман звичайний

Красива рослина з великими білими квітками великими листками.  Любить вологі місця, росте вздовж доріг, біля людського житла. Під час отруєння спостерігається сильна блювота, пересихання слини, хрипкий голос, головний біль, розширення зіниць, прискорене серцебиття. Якщо випити води, в роті з’являється огидний смак.

Віх отруйний (цикута) 

Зонтична рослина з запахом селери, росте по берегах річок, в болотистих ґрунтах, канавах, навесні виростає одна з перших. Коли потрапляє шлунок (а рослина солодка на смак) вже через 20 хвилин починаються пронос і блювота, тече слина, болить живіт, починаються напади, які закінчуються летально.

Якщо після прогулянки чи під час у дитини виникли якісь з вище перерахованих симптомів – негайно зверніться за медичною допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *