1 2598
Хорватія: десятки тисяч освітян протестують у Загребі, страйкують 380 шкіл Листопад 25th, 2019 Педагогічна Преса

У Загребі на площі Бана Єлачича відбувся протест, організований профспілками початкових та середніх шкіл, що страйкують вже майже місяць, вимагаючи підвищення зарплат вчителям на 6,11%.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Radio Slobodna Evropa.

Одночасно з протестом триває страйк у 380 початкових та середніх школах. За останніми даними, у страйку брали участь 76,51% членів профспілки.

Balkan Insight@BalkanInsight
 

Tens of thousands of Croatian citizens, teachers and union members from across the country protested in Zagreb’s main square today to demand wages for education workers rise by an index of 6.11%.

They gathered around the slogan “Croatia has to do better”.

Full story to follow.

Вбудоване відео
 
 

Хорватські викладачі кажуть, що їхні зарплати нижчі від зарплат інших державних службовців.

Marko Matijević@marko_matijevic
 

Video s vidikovca, snimljeno točno u podne ⁦@srednjahr

Вбудоване відео
 
 
 
 

Один з лідерів протесту, Бранімир Михалинець, заявив, що до страйку приєдналися понад 90% вчителів та інших працівників освіти. Він назвав це “боротьбою за гідність та (соціальний) статус”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Коментарi

  1. “…Він (Бранімир Михайлинець) назвав це “боротьбою за гідність та (соціальний) статус…”.А де ця гідність і боротьба за належний соціальний статус наших українських учителів? Вас не принижує те, що НАВІТЬ у Росії розмір середньої зарплатні вчителя вища за середній по країні, а в нас він становить 7,5 тис. грн. проти середньої по Україні в 11 тисяч. Це майже на 45% вчительська зарплатня нижча від середньоукраїнської. Ваша гідність де??? Я знаю, але писати тут не буду, лише скажу: а чи не пора її звідти діставати?