1 7479
Термін «дислексія» придумали батьки ледащих дітей, – вчені Листопад 28th, 2018 Педагогічна Преса

На думку деяких вчених, термін «дислексія» (порушення навичок читання) придумали батьки, щоб виправдати дитяче небажання і невміння читати.

Як повідомляє Daily Mail, професор Джуліан Елліот з університету Дарема (Англія) заявив про те, що дислексія – абсолютно безглуздий термін. За його словами, симптоми та ознаки цього нібито захворювання настільки широкі й розмиті, що поставити за ними точний діагноз просто неможливо. Професор вважає, що, використовуючи модне слово «дислексія», батьки виправдовують своїх ледачих дітей, замість того, щоб вирішувати проблеми з читанням.

«Деякі симптоми просто сміховинні, – говорить професор. – Наприклад, “роздратування при читанні вголос” . Будь-яка дитина злитиметься, коли вчиться читати. Але батьки можуть побачити список симптомів і сказати: “О, а ми й не знали, що у нашого сина дислексія!” Це працює як гороскоп. Ви читаєте пророцтво, і раптом виявляється, що саме так і відбувається у вашому житті».

У професора Еліота є і опоненти. Наприклад, доктор Джон Рек з благодійної організації, пов’язаної з проблемами дислексії, стверджує, що таке захворювання справді існує. І його треба вивчати як із погляду медицини, так і з погляду педагогіки.

Попри розбіжності, вчені сходяться в одному: всі діти з різною швидкістю й успіхом оволодівають навичками читання. Вчителі та батьки повинні звертати більшу увагу на школярів, яким читання дається не так легко, як їхнім одноліткам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Коментарi

  1. Прочитав такие выводы “светилы” из Англии, утешает одно-у них также есть “проффесора”… Изучив проблему дисплазии суставов-такой лжеученый скажет,что это лень и отсутствие гимнастики…а “фефекты речи”-притворство и детское кокетство…Конечно, все эти детские проблемы поддаются лечению – если вовремя диагностированы и рядом есть специалисты с хорошей методикой лечения, а у родителей достаточно терпения, упорства, понимания и веры…