Daily Archives: Вересень 1, 2018

Реформа освіти: 20% надбавка за престиж, творча відпустка та поділ дітей на групи

Продовження інтерв’ю з міністром освіти Лілією Гриневич,  яке проводили журналісти Української Правди Ірина Андрейців та Яна Дирявська.

Перша частина: Про готовність до початку навчального року, перевірки з райвідділів освіти та різницю обов’язків між МОН та місцевою владою

Друга частина: Про контроль і розподіл шкільних грошей та де взяти школам принтери, мило та туалетний папір

Вчителі питали, коли їм повернуть 20% надбавку за престиж, яку у них нібито забрала місцева влада

Місцева влада має давати різну надбавку за престиж – від 5 до 30% відповідно до постанови уряду.

Є категорії вчителів, тісно задіяних у реформу, і для них ми написали в постанові надбавку, не меншу ніж 20%.

Це вчителі, які працюватимуть зараз за стандартом Нової української школи – які беруть перший клас та пілотують 2-й.

А також вчителі української мови в школах з мовами національних меншин, щоб там діти краще знали українську.

У решті випадків місцева влада визначає сама надбавку в межах цієї вилки за грошима, які в неї є, і своїми можливостями.

 

Коли почне діяти стаття 54 закону “Про освіту”, яка дозволить педагогам брати творчу відпустку на один рік?

Закон “Про освіту” свіжий. Щоб він сповна працював, потрібна велика нормативно-правова база, над якою уряд ще працює.

Міністерство соціальної політики готує постанову, яку має прийняти уряд, на  впровадження цієї норми.

Вчителі тоді зможуть скористатись цією відпусткою, але мають розуміти, що це творча відпустка за їх рахунок, але коли вони повернуться, їм повинні надавати і гарантувати їхнє місце праці на тій же посаді.

Чи можна консультації до ЗНО перенести в режим доданих до предметів годин?

Якщо в один предмет додати, від іншого треба відняти, бо є чітко визначена максимальна кількість годин на тиждень. Для 11 класу – це 36 годин.

Зараз є новий навчальний план для 10-11 класів. Ми акцентуємо, що школи можуть конструювати цей план в інтересах учнів.

Коли педагоги можуть виділяти більшу кількість годин на предмети, цікаві учням, з яких складатимуть ЗНО, і робити цей навчальний план більш адаптованим до потреб своїх учнів.

Учні завершили основні базові знання з усіх предметів у 9 класі, і в 10-11 класі вони можуть приділити більшу увагу окремим предметом.

Учень має знати, які профілі застосовує школа. Якщо його цікавлять іноземні мови, а школа не реалізує цих інтересів, ти повинен знайти іншу школу і подати туди документи. Те саме з природничими предметами.

– А якщо в класі 28 учнів, половині потрібна більше історія, половині – математика, а профіль школи – поглиблене вивчення мов?

– Це складно. Але як правило, школи з поглибленим вивченням іноземних мов мають ще якийсь профіль для 10-11 класів. І в них також всередині є ще профільність. Усе можна владнати. Вони можуть поділити дітей на А і Б класи і подивитися, кому які предмети більше потрібні.

– Грубо кажучи, поділити дітей на класи за інтересами.

– Звичайно.

Триває реформа охорони здоров’я, де гроші “ідуть за пацієнтом”. Чи буде таке в освіті, коли кошти підуть за дитиною?

У Бюджетний кодекс 2019 року відповідно до закону “Про освіту” ми вперше вносимо зміну, що гроші за дитиною йтимуть у приватні навчальні заклади.

Коли дитина йде в приватний навчальний заклад, школа отримує певну мінімальну суму коштів за кожною дитиною.

Ми працюємо зараз з міністерством фінансів над розробкою цього механізму, бо раніше такого не було.

Окремо “гроші за дитиною” виділяються на дітей з особливими освітніми потребами.

Є поділ по групах на іноземні мови, але є вчителі математики, які говорять про велике навантаження на тісну програму, коли вони не встигають попрацювати з усіма дітьми. Чи планує МОН розбивати на групи й природничі дисципліни?

У таких випадках треба звернутися до нових можливостей, тому що більші резерви, ніж поділ дітей на класи, є в нових технологіях.

Естонія наразі має вищі результати, ніж Фінляндія з математики. Там вчителі застосовують нові технології.

Наприклад, створена електронна платформа завдань з математики. Учні між собою змагаються навіть, хто найкраще і більше цих завдань вирішив.

Так пришвидшується і оптимізується час роботи з класом. Вчитель може індивідуалізувати навчання не тому, що у нього в класі 10 учнів, а не 30, а через застосування технологічно інших підходів.

Ми взяли курс на створення національної електронної платформи, сподіваюся, вона з’явиться у 2019 році.

Ірина Андрейців, Яна Дирявська, УП

 

Університетська родина Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відсвяткували День знань

Натхненні й радісні, динамічні й загадкові роки — студентські! Це не лише кілька самобутніх років, наповнених напруженим навчанням і відпочинком, а ціла неповторна історія в біографії кожного студента. Цьогорічна осінь запросила першокурсників на стежину знань. Вони тільки починають свій студентський шлях, ступивши на першу професійну сходинку, що розкриває неповторні шляхи-дороги для розкриття індивідуального потенціалу особистості, її персональної програми самореалізації.

Цього року велику та дружну студентську родину Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди поповнив новий загін талановитої молоді. За підсумками вступних іспитів до університету зараховано 2120 студентів, з них –  1159 на денну форму навчання та 961 –  на заочну.

 

У перший день осені в університеті відбулися урочистості, присвячені Дню знань і посвяті у студенти абітурієнтів 2018 року. Свято розпочалось з урочистої лінійки за участю керівництва, співробітників, студентів та гостей вишу. Усіх присутніх вітали з початком нового навчального року ректор нашого університету, професор Віктор Коцур, міський голова Тарас Костін, член Спілки журналістів України Іван Шпиталь, голова Студентської ради університету Іван Рябчук. У своєму зверненні до студентів та гостей ректор університету Віктор Коцур наголосив, що важливою складовою життя молодої людини, громадянина України стає неперервна освіта, головна мета якої — всебічний розвиток особи, максимальна реалізація здібностей, виховання в собі справжнього патріота Батьківщини.

Основним завданням педагогічного колективу Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету було і залишається завдання не тільки якісно підготувати висококваліфікованого фахівця, а й в першу чергу, випустити у велике життя високорозвинену особистість. За 30 років університет підготував десятки тисяч фахівців. Гордістю університету є його випускники — прославлені боксери Віктор та Володимир Кличко, багаторазова чемпіонка Параолімпійський ігор, біатлоністка – Олена Юрковська, учасник двох олімпійських ігор (Атланта, 1996 р.; Сідней 2000 р.); чемпіон Всесвітньої універсіади, призер Кубка Європи з фехтування на рапірах – Олексій Бризгалов, чемпіон Юнацьких Олімпійських ігор (Сінгапур, 2010 р.) та чемпіон Європи зі спортивної ходи – Ігор Лященко, срібна призерка Європейських юнацьких Олімпійських ігор (фестивалю) зі штовхання ядра в м. Ліньяно-Сабб’ядоро (Італія, 2005 р.) – Анна Самолюк, срібний призер ХХ Дефлімпійських ігор в Австралії (2005 р.), бронзовий призер XXI Дефлімпійських ігор у Тайвані (2009 р), чемпіон  світу (2004 р.), срібний призер чемпіонату світу (2008); срібний і бронзовий призер чемпіонату Європи (2003 р.) з греко-римської боротьби – Сергій Малишевський та багато-багато  інших.

 

За багаторічною традицією ректор університету Віктор Коцур вручив першокурсникам символічний студентський квиток. Гарний настрій та радісне задоволення подарували глядачам виступи вокалістів університету: Анастасії  Петрової, Анни Ляч, Андрія Іващенка, Азубіке Чіджоке.

Побажаємо ж першокурсникам наполегливості на шляху до омріяної мети, радості здобуття нових потужних знань. Нехай ваша хода, дорогі першокурсники, буде впевненою, прагнення — світлими, а дії — відповідальними, мудрими, успішними!

Ольга Науменко

Урочиста Посвята першокурсників Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця

31 серпня 2018 року в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбулася знакова подія для першокурсників – Посвята в студенти! Це одна з найяскравіших багаторічних традиційних подій.

До студентів-першокурсників зі словами поздоровлення звернувся Ректор університету – Пономаренко В.С. Також студентів привітали почесні гості: заступник голови Харківської обласної державної адміністрації – Бабічев А.В., директор Департаменту науки і освіти ХОДА – Карпова Л.Г., народний художник України, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка  – Ковтун В.І.

 

Правила школи: Збори коштів

Чи зобов’язані ви купувати шкільну форму? Куди звертатися, якщо в класі немає ремонту, і за чий кошт його мають зробити? Чи може ваша дитина ходити з планшетом замість підручників? Міністерство освіти на прохання Сніданку відповідає на ці та інші гострі питання, які хвилюють батьків школярів. Ми записали відеоінструкції від міністра освіти і науки Лілії Гриневич, які ви можете використовувати навіть як доказ у суперечках. Сьогодні перша серія – “Збори коштів у школах”. Дивіться.

Понад тисячу абітурієнтів стали студентами ВНТУ

Сьогодні в останній день літа у Вінницькому національному технічному університеті першокурсників урочисто прийняли до лав вишу.

Свято розпочалось внесенням державного стягу України. Це почесне дійство здійснили, звісно, першокурсники — Владислав Тютюнов, Руслав Нагорняк та Денис Кириченко.

А почесне право запалити символічну Чашу Знань доручили магістрам Олександру Морозову та Юрію Каліновичу і президенту студентського самоврядування ВНТУ Дарині Нікольченко.

Юних колег привітав ректор їхньої алма-матер, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко:

«Вінниччина нині є найпривабливішим регіоном для інвестицій. 7 вересня відкриватиметься велике підприємство UBC Group з випуску холодильної техніки. Зараз наш регіон активно співпрацює з цілою низкою інших компаній з Японії, Китаю, ОАЕ, Німеччини. Тому нині на Вінниччині величезний дефіцит інженерних кадрів усіх профілів. Як і в Україні загалом. Тож, здобувайте знання, ставайте висококваліфікованими фахівцями!»

Благословення у нову життєву дорогу отримали першокурсники і від народного депутата Сергія Кудлаєнка:

«Ви — майбутнє України. Якими будете ви такою буде наша держава. Пам’ятайте це. Ви навчатиметеся в одному з найкращих технічних університетів України. Цінуйте це і виправдайте сподівання своїх батьків».

Таки справді чимало зусиль і праці доведеться докласти першокурсникам, аби осягнути усі ті знання, якими викладачі готові з ними поділитися.

Теплі напутні слова виголосив на урочистостях і заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк. Вітали наймолодших студентів вишу також старшокурсники — магістри, котрі є гордістю університету.

А потому магістри передали символічні ключ від скарбниці знань і студентський квиток державного зразка ректору Володимиру Грабку. Володимир Віталійович вручив ці атрибути першокурсникам.

Виголосивши урочисту обіцянку студента ВНТУ, першокурсники разом зі своїми викладачами рушили у романтичне, цікаве, а почасти і непросте студентське життя та у новий навчальний рік урочистим маршем.

 

За інформацією прес-центру ВНТУ