Daily Archives: Вересень 6, 2018

Українська команда виборола 1 “золото”, 2 “срібла” та 1 “бронзу” на Міжнародній олімпіаді з інформатики у Японії

Українські школярі посіли чотири призові місця на Міжнародній олімпіаді з інформатики (OI-2018 International Olympiad in Informatics) – кожен наш учасник виборов по одній медалі. Змагання стартували 31 серпня в місті Цукуба (Японія).
Так, українські учні здобули такі медалі:
  • “золото” – Даніїл Смельський, випускник Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.Макаренка;
  • “срібло” – Софія Мельник, учениця Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.Макаренка;
  • “срібло” – Назарій Деньга, учень Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів при Кременчуцькому педагогічному коледжі ім. А.Макаренка;
  • “бронза” – Адальберт Макарович, випускник Класичної гімназії Ужгородської міської ради Закарпатської області.
Загалом у Міжнародній олімпіаді з інформатики беруть участь близько 350 дітей з 87 країн світу. Під час основного етапу змагань їм пропонують вирішити та запрограмувати алгоритмічні завдання. Важливо, що кожен школяр працює над розв’язанням задачі індивідуально.
Команду від України традиційно визначили за результатами навчально-тренувальних зборів. У них брали участь школярі, що продемонстрували високі результати на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики.
Олімпіада в Японії триватиме до 9 вересня 2018 року. Наразі для учасників проводять ознайомчі екскурсії та інтерактиви.
Прес-служба Міністерства освіти і науки України

До Першого Вересня студенти-енергетики Львівської політехніки отримали подарунок – нову сучасну лабораторію

З початком нового навчального року в Інституті енергетики та систем керування Національного університету «Львівська політехніка» відбулося відкриття нового сучасного цифрового навчально-наукового центру електроприводу та систем автоматизації, який обладнав всесвітньовідомий німецький концерн «Сіменс»

На урочистій презентації ректор Університету професор Юрій Бобало у вітальному слові зацитував доречну сентенцію президента США Рональда Рейгана:  «Америка багата і тому дає гроші на університети? Ні! Америка багата, тому ЩО дає гроші на університети». За словами ректора, у цій короткій фразі з простенькою трансформацією сполучників «і» та «що» закладено глибокий зміст. «Ми також станемо заможною країною, якщо будемо розвивати науково-навчальну базу університетів на основі найновішого обладнання світових фірм», – наголосив він.

Представник «Сіменсу» в Україні Мацей Зелінський розповів про співпрацю концерну з багатьма українськими навчальними закладами. Адже у ХХІ столітті, під час четвертої науково-технічної революції, в епоху дигіталізації (цифрових технологій) особлива увага приділяється практичним науковим розробкам. Тому він  очікує на плідну співпрацю з Львівською політехнікою, знаним навчально-науковим закладом з давньою і славною історією та вагомим реноме у науковому світі Європи.

Мацей Зелінський наголосив також, що робота у лабораторії «Сіменс» допоможе студентам реалізувати себе і згодом отримати працю у компанії. Він оголосив про студентський конкурс на краще програмування процесорів фірми «Сіменс». Переможець отримає одну тисячу євро.

На медіа-презентації було представлено історичний екскурс про діяльність цієї фірми у Львові, яка розпочалася ще 125 років тому. Саме тоді «Сіменс» започаткував у тут перший електричний трамвай, відтак і електричне освітлення Львівського оперного театру та всього центру міста.

Директор Інституту енергетики та систем керування Львівської політехніки професор Андрій Лозинський щиро подякував представникам концерну за надану допомогу.

На презентації були присутні представники облдержадміністрації та міської влади.

            Прес-служба Національного університету «Львівська політехніка»

 

Акцію «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року» проведуть у ЖНАЕУ

У «Екосквері» біля Житомирського національного агроекологічного університету  7 вересня о 12:00 відбудеться захід «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року».

Акція #RiseforClimate / #ДійЗаКлімат стане чудовою нагодою для містян, де організатори заходу – Житомирський національний агроекологічний університет та  міська рада, покажуть на реальних прикладах те, як Житомир вже працює над досягненням своєї мети.

У програмі акції «Житомир уже діє: 100% ВДЕ до 2050 року» – виступи спікерів, презентація роботи сонячних панелей, електромобілів, створення екологічного арт-об’єкту.

Вихованці Житомирського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Житомирської обласної ради продемонструють своє бачення кліматично-нейтрального Житомира. Окремо планується облаштувати фотозону “Житомир кліматичний”.

Наразі Житомир ­­– перше місто в Східній Європі, яке заявило про перехід на 100% ВДЕ (відновлюваних джерел енергії) та повну відмову від викопного палива до 2050 року.

До слова, сотні тисяч людей на п’яти континентах долучаться до найбільшої кліматичної мобілізації «Дій за клімат!»  7 та 8 вересня.

Нагадуємо, що минулого року проект  ректора ЖНАЕУ Олега Скидана «Екосквер на Старому Бульварі» став переможцем під час загальноміського голосування в рамках Бюджету участі. Вартість реалізації проекту – 459 тисяч 396 гривень.

«Створення цього екоскверу розглядається як інструмент облаштування та озеленення міста, використання його як місця для соціальної активності (проведення майстер-класів, зустрічей, обговорень), популяризації ідей розвитку альтернативної енергетики, – пояснює ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Жителі та гості міста, студенти, мами з  візочками і дітлахами та всі охочі зможуть відпочивати у нашому екосквері, який розташується в центральній частині Житомира. Буде встановлена альтанка, сонячний фотомодуль, передбачається Wi-Fi зона, покриття газону та озеленення території тощо.  Зростаюче техногенне навантаження на навколишнє природне середовище та загострення у зв`язку з цим питань екологічної безпеки вимагає кардинальної зміни політики у цій сфері та забезпечення збалансованого розвитку економічних, екологічних й енергетичних аспектів розвитку міста. Вирішення зазначеного завдання можливе за рахунок оптимізації структури енергетичного балансу, у якому якомога більшу частину мають становити енергоносії, отримані з відновлювальних джерел енергії. Саме тому доцільним є залучення до цього процесу  кожного мешканця міста. З метою активізації діяльності щодо вирішення даного завдання, доцільним є створення екоскверу, що розташовуватиметься біля Житомирського національного агроекологічного університету. Необхідно зазначити, що на базі університету вже діє лабораторія та навчально-дослідний полігон відновлювальної енергетики, де досліджується можливість використання усіх джерел відновлювальної енергії для енергозабезпечення об`єктів як соціальної, так і виробничої сфер».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

День знань у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області

Початок вересня в Україні нерозривно асоціюється з Днем знань, яскравим, насиченим емоційністю та хвилюючою атмосферою святом, з якого починається навчальний рік в усіх закладах освіти.

Сьогодні з нагоди свята Першого дзвоника у ЗП(ПТ)О Закарпатської області відбулися урочисті лінійки, під час яких звучав Державний Гімн України, до учнівських та педагогічних колективів звернулися керівники закладів, роботодавці, соціальні партнери, представники різних релігійних конфесій. Звучали вітання з початком нового навчального року, побажання миру, щасливої долі, достатку в родинах, схвалення вибору молоді навчатися робітничій професії.

Цього дня учнівську родину поповнили 2296 першокурсників, для яких Перший дзвоник дав початок цікавої і захопливої мандрівки до підкорення вершин творчої та професійної майстерності.

Новий навчальний рік розпочався з першого уроку, теми якого відображали актуальні проблеми сьогодення, сприяли вихованню ціннісного ставлення особистості до державності, суспільства та окремої людини, формуванню в підростаючого покоління активної громадянської позиції, національної свідомості та гордості, почуття патріотизму – «Прагнемо миру!», «Ми діти твої, Україно!», «Розкажемо Європі про себе», «Є на світі моя країна, найчарівніша, як перлина…», «Україна та євроінтеграція», «День знань в Україні та країнах Європи», «Україна і Європа в сучасному світі», «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді», «Моя Батьківщина – Україна», «Україна – моя родина»  тощо.

Варто зазначити, що цьогоріч обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2018/2019 навчальному році порівняно з 2017/2018 н.р. збільшено на 187 осіб. Також уперше у п’ятьох навчальних закладах ЗП(ПТ)О планується підготовка кваліфікованих робітників  із упровадженням елементів дуальної форми навчання із професій регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів, контролер радіоелектронної апаратури та приладів; слюсар-електромонтажник, в’язальник схемних джгутів, кабелів, шнурів; лісник, єгер; електрогазозварник; тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування, водій автотранспортних засобів категорії «С» .

Проте вступна кампанія до закладів профосвіти не завершилася і триватиме до 1 жовтня, станом на 31 серпня до приймальних комісій було подано 2296 заяв, що становить 80,9 % виконання регіонального замовлення.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області