Daily Archives: 07/09/2018

Добрі сусіди

У ТОВАРИСТВІ ДОБРИХ СУСІДІВ

Яке це велике щастя – мати добрих сусідів! Такої думки дотримуються організатори Міжнародного мистецького проекту, який проходить у польському місті Мурзасіхлє і носить красномовну назву «Добрі сусіди». Чому добрі? Та тому, що поряд із ними мирно і спокійно живеться, з ними постійно хочеться спілкуватися, ділитися проблемами і разом їх вирішувати, а також знайомити їх із власними культурно-мистецькими досягненнями та щиро розважатися у дружному колі колег.

Уже вдруге для участі в цьому проекті господарі запрошують польську, литовську й українську молодь. Нам особливо приємно, що статус добрих сусідів отримали і  представники Кременецької гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка – багаторазові переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів, танцюристи хореографічного ансамблю «Горлиця» на чолі з членом Спілки хореографів України Андрієм Медецьким. Цього разу «Горлицю» представляли 18 чоловік основного та підготовчого складу різних факультетів  академії і педагогічного коледжу

Керівник нашого колективу провів майстер-клас із народних танців, під час якого «Горлиця» подарувала присутнім «Волинський танець» і «Гуцульський танець».  Учасники проекту також виконували цікаві завдання. Насамперед необхідно було зробити напис на футболці із вираженням рис власного характеру. А на основі проведених майстер-класів кожна група створювала новий хореографічний етюд, до якого мали увійти елементи танців сусідніх країн.

Після напруженої мистецької частини проекту організатори підготували культурно-розважальну програму, екскурсії в Татри, купання в басейні з термальними водами і, звичайно ж, веселі молодіжні дискотеки.

Учасники проекту здружилися між собою і вирішили знову зустрітися наступного року для поглиблення дійсно добросусідських стосунків.

 

                      Інформаційний центр Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка

МОН не змінювало порядок фінансування груп подовженого дня, вони, які і раніше, спільно фінансуються державою та місцевою владою

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування: як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу. Відповідне роз’яснення надає МОН через численні звернення про те, що начебто «МОН змінило порядок фінансування груп подовженого дня і тепер за них мають платити батьки».

Це твердження не відповідає дійсності. Справді, МОН розробило та затвердило новий порядок створення груп подовженого дня, який передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. https://mon.gov.ua/ua/news/pochav-diyati-novij-poryadok-stvorennya-grup-podovzhenogo-dnya-v-shkolah  Проте порядок фінансування груп не зазнав змін.

«У групі подовженого дня з учнями працює вихователь відповідно до щоденного плану його роботи. Посада вихователя віднесена до Переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 14.06.2000 № 963. Оплата праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, у тому числі і вихователів груп подовженого дня, здійснюється за рахунок освітньої субвенції», – пояснюється у листі МОН.

Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи оплачується з освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педпрацівників.

Водночас за законом забезпечення умов для навчання є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тож відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.

«Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо», – йдеться у роз’ясненні.

Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.

«Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є», – наголосив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти Андрій Осмоловський.

Прес-служба Міністерства освіти і науки України