Daily Archives: 10/09/2018

Дитсадок європейського рівня збудували в Підгородному на Дніпропетровщині

Різнокольорова будівля у формі бджолиних стільників, сонячні панелі на даху та зимовий сад. Для дошкільнят Підгородного Дніпропетровська ОДА «з нуля» звела сучасний дитячий садочок. Він яскравий, теплий і затишний. Вже цієї осені новобудова відкриє свої двері для 115 малюків. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

«Ліквідація черг до дитячих садків на території Дніпропетровської області – завдання Президента України Петра Порошенка. Нині в області «з нуля» створюємо шість садочків з незвичайним дизайном. Один із них – в Підгородному. Він зведений за модерним проектом дніпровських архітекторів», – розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. 

Трохи більше року тому поруч з Підгородненською школою №4 був пустир. Нині ж – двоповерховий дитсадочок на 115 місць. Його звела Дніпропетровська облдержадміністрація.  

Новобудова складається з шести корпусів-стільників. Її утеплили та «обшили» різнокольоровою фіброплиткою – вона пожежобезпечна. Облаштували дах і панорамні вікна. Поруч – звели котельню  на альтернативному паливі. Додатковим джерелом енергії для живлення садочка будуть сонячні панелі.

«У нас зростають «просунуті» діти, тому вони повинні навчатися в сучасних умовах. Діткам тут дуже сподобається. Це все неймовірно гарно», – сказала в. о. директора Підгородненської школи №4 Альона Пастушенко.  

Всередині дитсадок – не менш яскравий. Кімнати ніби у справжньому бджолиному вулику – пофарбовані у жовтогарячі кольори, прикрашені «стільниковими» зображеннями. Є буфет, їдальня, ігрові кімнати та зала для занять з хореографії.

«В садочку продумано все до найменших дрібниць. Кожна кімната – затишна і особлива. Самостійно громада не звела б такої краси. Вдячні ДніпроОДА за підтримку та відповідальність», – сказала міський голова Підгородного Галина Кузьменко.  

Родзинка дитсадка – внутрішнє подвір’я. Там облаштували підлогу з підігрівом. Під час холодів, снігу або дощу спрацьовуватимуть датчики і температура повітря підійматиметься. Таким чином діти зможуть тут грати у будь-яку пору року.

В садочку встановлять сучасне обладнання та комфортні меблі. Він  розрахований на 115 малюків.

«Цей садок зовсім поруч із нашим будинком – три хвилини пішки. Ми дуже задоволені. Донечка вже вподобала майданчик. З нетерпінням чекаємо на відкриття», – поділилась мама дворічної Маші Альона Перетятько.   

Біля дитсадка уклали тротуарну плитку, нині – облаштовують клумби та ігровий майданчик.   Таке масштабне будівництво у Підгородному – вперше за роки незалежності України. Роботи – обласним коштом.

Замість пустиря – модерний двоповерховий дитсадокЗамість пустиря – модерний двоповерховий дитсадок

Його звела Дніпропетровська облдержадміністрація

Новобудова складається з шести корпусів-стільників

Вона «обшита» різнокольоровою фіброплиткою

Тут - панорамні вікнана даху – сонячні панеліна даху – сонячні панелі

Вони служитимуть додатковим джерелом енергіїВони служитимуть додатковим джерелом енергії

Внутрішні приміщення садочка – також із «бджолиною тематикою»Внутрішні приміщення садочка – також із «бджолиною тематикою»

Стіни, підлога та стеля тут – яскравіСтіни, підлога та стеля тут – яскраві

Просторі кімнати та коридориПросторі кімнати та коридори

Родзинка дитсадка – внутрішнє подвір’яРодзинка дитсадка – внутрішнє подвір’я

Згодом садочок обладнають сучасним обладнанням та комфортними меблямиЗгодом садочок обладнають сучасним обладнанням та комфортними меблями

Він  розрахований на 115 малюківВін розрахований на 115 малюків

Альона Перетятько: «Цей садок зовсім поруч із нашим будинком – три хвилини пішки. Ми дуже задоволені»Альона Перетятько: «Цей садок зовсім поруч із нашим будинком – три хвилини пішки. Ми дуже задоволені»

На подвір’ї дитсадка уклали плитку

Нині облаштовують ігровий майданчикНині облаштовують ігровий майданчик

ут будуть різні гойдалки, драбинки та каруселі

Територію біля садочка озеленять

Таке масштабне будівництво у Підгородному – вперше за роки незалежностіТаке масштабне будівництво у Підгородному – вперше за роки незалежності

Інформує прес-служба ДніпроОДА

День університету – спогад на все життя: Уманський НУС святкував день народження

Вересень в Уманському національному університеті садівництва – це не лише початок нового навчального року, а й знаменна для всього колективу навчального закладу подія – День університету. Саме з цього місяця ведеться літопис діяльності одного з найповажніших університетів України, аграрного Кембриджу в серці України, осередку освітніх, наукових і патріотичних традицій – Уманського НУС.

Цьогорічні урочистості з нагоди святкування знаменної події, як завжди, вирізнялися колоритністю та позитивом. Адже з нагоди Дня народження рідного закладу вищої освіти всі факультети та кафедри представили до огляду університетській спільноті та гостям власні здобутки й напрацювання.

Незважаючи на рясний дощ, саме повітря було просякнуте оптимізмом і натхненням. А позитиву додавали запальні пісні та танці у виконанні творчих колектив Уманського НУС.

Але все ж головною подією цього дня вже протягом багатьох років є традиція, яка живе в пам’яті поколінь випускників – посвята в студенти. Тож сміливо можна сказати, що День університету – це свято першокурсників, адже кожне нове покоління молоді оновлює наш навчальний заклад. І саме тому, попри майже 175-річну історію, Уманський НУС – сучасний і перспективний заклад вищої освіти, з далекоглядними планами та позитивним настроєм.

Щиро привітала першокурсників з їх знаменним днем ректор Уманського НУС Олена Непочатенко: «Сьогодні ви розпочинаєте писати нову сторінку життя. Попереду – цікаві знайомства, незабутні враження й емоції. А ще – відповідальне завдання: здобути омріяних фах і сформувати свою особистість. Вірю, що студентські роки залишаться у вашій пам’яті назавжди як золотий час і стануть запорукою нових успіхів!».

Також Олена Олександрівна вручила першокурсникам символічний Ключ до знань, який дозволить їм осягнути всі премудрості обраних і омріяних професій. А провідником на тернистому шляху освіти й науки стане Книга мудрості, яку молодому студентському поповненню трепетно та відповідально передали доктори економічних наук Інна Новак і Михайло Мальований. Не залишилися осторонь і старшокурсники, які зі всією відповідальністю зачитали своїм наступникам Наказ: «Всі ми – велика родина! Нас в єдину сім’ю об’єднала під своїм блакитним небом ненька – Україна. Будьте гідними громадянами Батьківщини!.. Шануйте традиції та звичаї нашого народу!.. Виховуйте в собі любов і повагу до майбутньої професії!.. Шануйте наш старовинний і вічно молодий університет!..»

Привітали студентську молодь зі святом і представники місцевої влади: заступник голови Уманської районної ради Петро Бабкін і начальник відділу у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради Наталія Вдовиченко. Яскравою хореографічною композицією «Привітальна» віншував першокурсників і гостей свята Народний самодіяльний ансамбль танцю «Нивка».

Із щирим благословенням на відмінне навчання та добрі справи звернувся до винуватців свята настоятель Свято – Троїцького храму Української православної церкви київського патріархату протоієрей отець Олександр.

Свято підійшло до завершення. Та на все життя залишиться у пам’яті нового покоління студентів Уманського НУС це урочисте дійство – сповнена натхнення, відповідальності та відкритого, оптимістичного погляду у майбутнє посвята.

Тож вітаємо весь колектив університету з Днем народження рідного навчального закладу! Хай прагнення до кращого буде незламним, джерело мудрості не вичерпується, а завзяття та натхнення стануть постійними супутниками! Миру нам усім, злагоди, добра та любові!

Прес-центр Уманського НУС

Олімпійський урок у Переяслав-Хмельницькому ДПУ ім. Г. Сковороди

«Унікальна сила олімпійського руху полягає у його здатності вселяти мрію у молоде покоління. Приклади чемпіонів спонукають молодих людей, а мрія взяти участь в Іграх веде молодь до спорту. Спорт допоможе їхньому тілу і розуму. Спорт навчить їх поважати правила і своїх суперників. Спорт допоможе інтегруватися у суспільство. Спорт принесе їм радість і визнання. Спорт зміцнить їхнє здоров’я. Обов’язок Міжнародного олімпійського комітету – зберегти цю мрію назавжди». 

Жак Рогге

З метою пропагування здорового способу життя, поширення ідей олімпізму та розвитку олімпійського руху в Україні, шляхом залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до занять спортом, а також з нагоди Дня фізичної культури і спорту, 7 вересня, для студентів факультету фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди було проведено чудовий захід – «Олімпійський урок». Ініціатором і засновником «Олімпійського уроку» є Національний олімпійський комітет України.

«Олімпійський урок» проводила доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання та спорту Наталія Пангелова. Вона повідала студентам про зародження стародавніх Олімпійських ігор, сходинки історичного розвитку олімпійського руху, діяльність француза барона П’єра де Кубертена — засновника сучасних Олімпійських ігор, а також про розквіт олімпійського руху незалежної України. Розповіла про видатних істинних ентузіастів олімпійського спорту, цінителів його історії, які своєю працею збагачували Олімпійські ігри, перетворивши їх зі спортивної події в яскраве і багатогранне явище загальнокультурного характеру світового масштабу. Вся лекція супроводжувалася мультимедійним слайд-шоу, що робило її ще цікавішим.

Відкритий «Олімпійський урок» пройшов у дружній  атмосфері. Всі бажаючі могли поставити Наталії Євгенівні запитання, на які отримали вичерпні відповіді.

Олімпійський рух – це краса і велич, боротьба і сила духу, вир почуттів, а також дивовижна історія, сповнена найрізноманітнішими феноменальними фактами та рекордами, звершеннями та ідеями. Будьмо прихильниками рухливого способу життя, що є головною запорукою здоров’я і довголіття.

Ольга Науменко,

фахівець соціально-гуманітарного відділу університету

Студенти ЛККЕіП відвідали музей споживчої кооперації Львівщини

Нещодавно для студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права, викладач вищої категорії Марія Ільків огранізувала екскурсію в музей споживчої кооперації Львівщини.

Робота Музею споживчої кооперації – невід’ємна складова виховного процесу в навчальному закладі, спрямованого на формування активної життєвої позиції молодої людини, розвитку особистості, формування уявлень про свою професію, майбутню діяльність в системі споживчої кооперації та підприємств і організацій різних форм власності.

Марія Ільків, розповіла присутнім історію про  зародження кооперативного руху на Львівщині, історію розвитку споживчої кооперації України, з історією закладу, в якому вони будуть навчатися, кооперативного руху, кооперативної освіти та про видатних кооператорів, які внесли вагомий внесок у розбудову кооперації регіону та економіку країни загалом. Проте, що в Музеї споживчої кооперації студенти коледжу проводять науково-дослідницьку роботу по вивченню зародження та створення кооперативних об’єднань регіону, вивчають розвиток кооперації області та історію існування коледжу, готують роботи для виступу на щорічній науково – теоретичній конференції, тематичні виступи в групах на виховних годинах.

Знайомство з історією кооперативного руху біля стендів Музею допомагає у навчанні і викладачу і його студентам, сприяє не тільки засвоєнню матеріалів, а й розвитку особистості, вихованню патріотизму, національної свідомості.

Студенти коледжу мали змогу побачити  нові матеріали, старовинні експонати, якими постійно поповнюється музей, які свідчать про розвиток всіх галузей споживчої кооперації, про участь молоді в їх роботі. Стенди послідовно розказують про історію споживчої кооперації, про її виникнення, розвиток, сьогоднішні успіхи. На стендах – реліквії трудової слави, відзнаки, документи кращих кооператорів регіону.

Особливе захоплення у студентів, викликала історія розвитку кооперативного руху на землях Галичини. Заснування у 1883 р. відомим архітектором Василем Нагірним у співпраці з Іваном Франком першого кооперативного товариства «Народна торгівля», що згодом «розрослося в дерево величаве, що обійняло цілу Галицьку Русь» і стало великим Крайовим центром споживчих товариств. До складу Ревізійного Союзу українських кооператив, центрального осередку кооперації Галичини, разом із «Народною торгівлею» входили ще три значущі крайові кооперативні центри: «Маслосоюз», «Центросоюз», «Центобанк» зі своїми окружними і повітовими спілками, які об’єднували понад 3,5 тис. низових кооператив. Своєю жертовною подвижницькою працею наші великі попередники, попри чужинецьке панування Австро-Угорської монархії та Польщі, зуміли об’єднати злиденний і принижений український народ Галичини кооперативною ідеєю самостійного господарювання, яка перероджувала українські села і міста, робила їх сучасними і заможними. Недарма ж духовний батько західноукраїнської кооперації митрополит Андрей Шептицький стверджував, що кооперація – то потіха народу, на яку опирається його добробут.

Кожен, хто переступив поріг музею, захоплюється видатними діячами кооперативного руху Галичини. Поряд із Василем Нагірним перед очима постають славетні постаті Костя Левицького, Євгена Олесницького, Теофіла Кормаша, Остапа Нижанківського, Стефана Федака, Юліяна Павликовського, Остапа Луцького, Андрія Палія та багатьох інших представників високої громадської моралі і шляхетності, імена яких навіки викарбувані на сторінках кооперативної історії краю. Слід зазначити, що ці кооператори дбали про моральний, матеріальний і духовний добробут своїх членів.

Новий відлік кооперативної історії краю розпочався після Другої світової війни з перших кооперативних новобудов, «народних магазинів», які започаткував тодішній голова правління Стрийської райспоживспілки Тадей Швець, який ще за життя став легендою кооперативних новацій та ініціатив, а очолювана ним спілка була школою передового досвіду для усієї кооперативної України.

Студенти нового набору  з великим зацікавленням ознайомилися з розвитком кооперативного руху у світі, з першим кооперативним товариством, заснованим у 1844 р. в англійському Рочдейлі, що згодом отримало назву «Товариство чесних піонерів»; з першими в Україні споживчими товариствами, у яких працювали відомі громадські діячі Михайло Драгоманов та інші, членами правлінь кооперативних установ були Павло Тичина, Кирило Стеценко, Яків Степовий, Лесь Курбас.

Викладач коледжу Марія Ільків наголосила, що у музеї гідно вшанована пам’ять колишніх голів правління облспоживспілки, нині, на жаль, покійних Миколи Луника, Миколи Яремчука, Михайла Тимківа, Анатолія Лебедєва, директора коледжу Петра Лазура та інших, голів правлінь райспоживспілок, споживчих товариств, їх трудових колективів.

Третій розділ експозиції музею висвітлює діяльність споживчої кооперації в незалежній Україні, оновлення, осучаснення і модернізацію підприємств, відкриття маркетів, де запроваджені сучасні технології продажу товарів, взірцеві підприємства ресторанного господарства, досвід роботи кращих кооперативних організацій, міжнародні зв’язки української кооперації.

Окремо висвітлена діяльність, що гідно продовжує славні традиції кооперативної освіти, започатковані ще у 1938 р. кооперативним ліцеєм під управою професора Іллі Витановича, згодом автора унікальної праці «Історія українського кооперативного руху», виданої у Нью-Йорку у 1964 р.

Завершує експозицію музею стенд, що символізує майбутнє споживчої кооперації, на якому розміщені світлини кращих молодіжних колективів і працівників, яким належить заповнювати нові сторінки славної історії кооперації краю.

Студенти збирають матеріали про історії окремих РСС, СТ тих населених пунктів, де вони проживають. Музей є центром пошукової роботи студентів з вивченню історії кооперативного коледжу, що буде гідним продовженням для наступних  поколінь студентів.

За роки свого існування музей став осередком виховання студентської молоді на християнських засадах кооперативного руху, високоморальних кооперативних цінностях і принципах взаємодопомоги, співпраці і взаємовідповідальності, ідеалах добра і справедливості.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв᾽язків із громадськістю ЛККЕіП

Після «Уроків з поліцейськими» діти усвідомлено ставляться до своєї безпеки, – керівник ювенальної превенції поліції Києва

На цьому Оксана Поплавська наголосила, розповідаючи про проведення профілактичних занять у навчальних закладах столиці.

«Уроки з поліцейськими» у столичних школах стартували із початком нового навчального року. Загалом ігрові та профілактичні заняття триватимуть до 14 вересня і відбудуться у понад 120 навчальних закладах.

«Метою проведення уроків з поліцейськими  є ознайомлення дітей із їхніми правами і обов’язками та правилами поведінки. Під час проведення занять працівники ювенальної превенції насамперед розповідали школярам про професію правоохоронця, який він виглядає, чим займається та як він може допомогти діткам. І, звісно, акцент робиться на правилах безпечної поведінки учнів. При цьому працівники поліції постійно наголошують, що діти не повинні соромитись, а обов’язково звертатися до правоохоронця, адже поліцейський завжди готовий прийти на допомогу», – розповіла начальник відділу ювенальної превенції поліції Києва Оксана Поплавська.

Для учнів молодших класів уроки проводять в ігровій формі, тож школярі змагаються за перемогу у знаннях правил поведінки, їхніх прав і обов’язків. А під час спілкування зі старшокласниками акцентують на профілактичній роботі, залучаючи їх  обговорення проблем  підлітків.

«Такі уроки формують у школярів правильні основи світогляду, як, наприклад, дотримання встановлених і загальноприйнятих правил поведінки та усвідомлення своїх прав та обов’язків. Більше того, вони, розповідаючи історії зі свого життя або життя своїх друзів, отримують фахові поради, у тому числі щодо ситуацій, які для них інколи здаються безвихідними. Ми обговорюємо небезпеки, які чатують їх у мережі Інтернет, зокрема розказуємо про трагічні приклади участі у сумнівних іграх, і показуємо наслідки ураження струмом або ж падіння з висоти при спробі зробити селфі або записати відеоблог. Після таких розмов, можу однозначно сказати, діти усвідомлено ставляться до своєї безпеки та безпеки своїх друзів. І це головне», – підсумувала Оксана Поплавська.

Відділ комунікації поліції Києва

 

Коли влада бездіє: конфлікт довкола Сумської школи № 12 перейшов у «гарячу фазу»

Конфліктна ситуація довкола незаконної забудови на території КУ Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12, ім. Б. Берестовського набирає обертів, і доведені до відчаю батьки вдалися до рішучих дій.

Школа існує з 1925 року, але 1993 року було зроблено безпрецедентний крок і згідно з рішенням виконавчого комітету Сумської ради народних депутатів № 522 від 19.08.1993 р., наказом відділу освіти міськвиконкому № 239 від 26.08.1993 р. загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12  реорганізована в загальноосвітню школу № 12 та гімназію № 1. Отже, під одним дахом опинилися два різних навчальних заклади, що вже стало порушенням прав дітей, які навчалися у школі №12.

По-перше, Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів чітко вказують, що ЗОШ має розташовуватися у 3-поверхових будівлях. При розподілі навчальних приміщень школа №12 отримала у використання 3 та 4 поверхи. Саме тому учні школи уже протягом 25 років навчаються у дві зміни, а кабінети, розміщені на 4 поверсі, мають повне навчальне навантаження, що суперечить п. 3, п.п. 3.1 ДСанПіН.

Більше того, ЗОШ №12 – це школа повного циклу. Саме тому учні молодшої ланки змушені навчатися у кабінетах, розміщених на 3 поверсі та не відокремлених від старшої школи, що теж суперечить п. 3, п.п. 3.4 ДСанПіН. Але вже понад два з половиною десятиріччя міська влада ігнорує ці порушення та жодним чином не сприяє вирішенню конфліктної ситуації.

Але очільниця гімназії №1 спровокувала ще один конфлікт, який необхідно терміново вирішити, адже його наслідки загрожують безпеці учнів обох закладів.

Відповідно до згаданого вище рішення виконавчого комітету Сумської ради народних депутатів №522 від 19.08.1993 р. розпорядником пришкільної території лишилася школа №12. Але Катерина Іванівна Бондарєва, незмінна директор гімназії №1, звернулася до Сумської міської ради з проханням вилучити у школи №12 частину пришкільної території, мотивуючи рішення тим, що школярі не використовують саме цей майданчик. Порушуючи закони, міська рада проголосувала за передачу частини пришкільної території у розпорядження гімназії №1.

І вже у 2008 році директор гімназії №1 дала згоду на будівництво на цій території квіткового павільйону. Орендарем землі стала доктор педагогічних наук, доцент та завідувач кафедри інформатики фізико-математичного факультету Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка Олена Володимирівна Семеніхіна, яка встановила на пришкільній території МАФ. Уже тоді в дозвільних документах було протиріччя (чи явне порушення), адже у першому договорі було зазначено 0,03 га землі, а площа під квітковим МАФом становила 0,06 га, які з’явилися при подовженні договору оренди.

На сьогодні неможливо зв’язатися з Оленою Володимирівною, телефон якої знаходиться поза межами досяжності, хоча саме його вказано у Єдиному реєстрі.

Минулого року МАФ демонтували, а на його місці розпочали підготовчі роботи під капітальне будівництво – чотириповерхову будівлю із мансардою. Після того, як на території школи з’явився котлован та почали безперешкодно їздити вантажівки з будівельними матеріалами, батьки забили на сполох. Батьки та вчителі школи одностайно виступили проти будівництва торгівельно-розважального центру на території школи. Більше того, некерований рух вантажівок становив загрозу для учнів школи. Уже тоді батьки вперше перекрили рух транспорту поблизу школи, щоб привернути увагу влади до проблеми. Але ГАСК видав лише тимчасовий припис на припинення робіт до усунення недоліків.

У серпні цього року будівництво відновилося та стало ще жвавішим. У дозвільних документах зазначено, що проводять не будівельні роботи, а встановлення огорожі. При цьому у дворі навчального закладу працюють бульдозери.

Увесь цей час протистояння супроводжувалося постійними погрозами на адресу вчителів та батьків, які стали на захист інтересів учнів. Постійно лунають обіцянки: «Прибити та закопати». Зважаючи на нахабне порушення законів і протиправне будівництво, ми не можемо бути переконані, що від слів представники забудовника дійсно не перейдуть до фізичної розправи.

Доведені до відчаю батьки перекрили центральну вулицю міста. Тільки так змогли викликати очільника Сум на діалог. Але ця зустріч так і не принесла конкретних результатів – забудовники стверджують, що ця ділянка ніколи школі не належала. Тоді  виникає питання, яку територію відчужували на прохання директора гімназії?

Сьогодні є законний механізм повернення землі у шкільне підпорядкування, адже відповідно до п. 3, п.п. 3.19 ДСанПіН «Здача в оренду території, будівель, приміщень, обладнання підприємствам, установам, організаціям іншим юридичним та фізичним особам для використання, що не пов’язано з навчально-виховним процесом, не дозволяється».

Складно залишити поза увагою ще й моральний бік питання. У брудній оборудці, заручниками якої стали діти, активну участь беруть директор гімназії та наставниця майбутніх вчителів. Важко уявити, який приклад для наслідування вони можуть показати підростаючому поколінню.

Сумській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12, ім. Б. Берестовського потрібна допомога. Батьки і вчителі одностайно встали на захист інтересів дітей, але нам потрібна допомога влади та небайдужих громадян!

Голова батьківського комітету школи Олександр Степаненко

Спортсмени університету відзначені Київською обласною держадміністрацією

4 вересня в Київській обласній державній адміністрації відбувся урочистий захід, присвячений Дню фізичної культури і спорту, який офіційно святкують в Україні щороку, другої суботи вересня.
Доброю традицією стало відзначати досягнення найкращих спортсменів, тренерів, функціонерів, громадських діячів та інших працівників спортивної галузі Київщини з нагоди професійного свята. Цей рік не став винятком. З нагоди свята управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації організувало урочистості.

На своє професійне свято завітали видатні спортсмени Київщини, члени збірної України, переможці всеукраїнських та міжнародних змагань, олімпійські призери та учасники Олімпіади, відомі тренери, керівники державних та комунальних закладів, спортивних федерацій, організацій, партнери спорту. В урочистому заході взяв участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, який і вручив державні нагороди.

Надзвичайно приємно відмітити, що серед нагороджених є також спортсмени Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, а саме: вся спортивна родина Самолюків: Олена, Анатолій і їх діти – Віктор та Анна. Вже багато років Олена та Анатолій Самолюки тренують дітей по методиці й техніці штовхання ядра, а їхні вихованці стають призерами всеукраїнських і міжнародних змагань. Також були нагороджені: викладач кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму, майстер спорту України Вікторія Царук, старший викладач університету, заслужений тренер України Сергій Безкоровайний, студентка природничо-технологічного факультету, майстер спорту України Оксана Бабич, магістрантка факультету фізичного виховання, кандидат у майстри спорту України  Наталія Кондратюк, магістрантка факультету фізичного виховання, заслужений майстер спорту України  Іванна Березовська, студентка 2 курсу факультету фізичного виховання Тетяна Кравченко.

Щиро вітаємо  спортсменів з Днем фізичної культури і спорту! Бажаємо міцного здоров’я, великої удачі, наполегливості, наснаги та перемог! Нехай щастить усім, хто присвятив своє життя великій справі, яка символізує силу, велич духу і мужність, сприяє популяризації та розвиткові сфери фізичної культури і спорту!

Ольга Науменко,
фахівець соціально-гуманітарного відділу університету

Майбутнє за кооперацією

Нещодавно, відбувся XXVII Кубок України серед ветеранів з волейболу, організований Міністерством молоді та спорту України, Федерацією волейболу України, Асоціацією ветеранів волейболу України, які проходили в смт. Коблево.

У складі збірної команди ветеранів Львівської області з волейболу у номінації 70+ взяв участь і Голова циклової комісії фізичного виховання Львівського кооперативного коледжу економіки і права, викладач Мирослав Крук.

Збірна команда ветеранів Львівської області з волейболу перемогла, зайнявши перше місце і Кубок України серед ветеранів з волейболу 70+

Зазначимо, що Мирослав Павлович Крук,  багаторазовий призер і переможець Кубка України з волейболу серед ветеранів у м. Гурзуф, Алушта, Коблево у номінації 60+, 65+. Призер міжнародних турнірів з волейболу серед викладачів, які проходили у м. Новий Сонч (Польща), VI Міжнародного турніру з волейболу серед ветеранів, Кубок Президента України (2002), ІІ місце в IV Спортивних іграх серед виробничих колективів Міністерства АПП та споживчої кооперації м.Львова (2004), ІІ місце XV Міжнародного турніру з волейболу серед ветеранів (2016), ІІ місце та Кубок України з волейболу серед ветеранів (2017), ІІ місце XVII Міжнародного турніру з волейболу серед ветеранів(2018), І місце та  Кубок України серед ветеранів з волейболу 70+ (2018) та інші. В своєму домашньому арсеналі ще багато різних Кубків та відзнак, які п.Мирослав має.

Мирослав Крук, суддя  Республіканської категорії (1983 р.). Головний секретар Чемпіонату серед команд першої ліги – Призер третіх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту. Багаторазовий призер та переможець Міжнародних турнірів з волейболу серед ветеранів м. Львова. Багаторазовий призер підготував переможців і призерів обласних та республіканських змагань серед студентів навчальних закладів Укркоопспілки. З 1972 року виступав за команду «Локомотив» Львів та переможець спартакіад Львівської залізниці. Нині Мирослав Павлович входить до складу збірної команди ветеранів Львівської області з волейболу у номінації 70+.

Мирослав Павлович довів не словом, а ділом, що є патріотом не тільки волейболу, але і коледжу та кооперації загалом,  завдяки наполегливій праці та волі до перемог досяг високих результатів у спорті. Природа наділила його незламністю духу та харизмою,яку він вміло передає молодому поколінню.

На сьогоднішній день продовжує готувати команди з волейболу та брати участь у різноианітних турнірах. Нещодавно збірна команда Львівського кооперативного коледжу економіки і права перемогла у відкритому турнірі з волейболу серед дівчат вищих навчальних закладів м. Львова, присвячений Дню гідності і Свободи, під оригінальною назвою «Львівська осінь на Клепарові», бо саме на вулиці Клепарівській розташований навчальний заклад.

Адміністрація, педагогічний колектив, студентство коледжу та вихованці пишаються здобутками Мирослава Павловича. Бажаємо міцного здоров’я, сил і натхнення ще довго працювати на втіху рідним, нових перемог та достойно представляти навчальний заклад й надалі!

Як зазначив Чемпіон, Мирослав Крук «…Спорт, волейбол, підтримка сім’ї, фізичне виховання, улюблена робота з молоддю та  передача знань, умінь і навичок – це і є сенсом мого життя…»

 

 

Матеріал  підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

Оцінювання для першачків НУШ: алгоритм роботи вчителя

Оцінювання в першому класі має бути формувальним – без жодних абстрактних та караючих номерних оцінок, таємним, адже тільки вчитель, школяр та його батьки мають знати про результати навчання, а також підтримувати постійний зворотній зв’язок для інформування про прогрес дитини. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в межах спільного проекту МОН та «Сніданок з 1+1», що передбачає оприлюднення відповідей на гострі та важливі питання у форматі відеороликів, які виходять в ефірі 1+1, розміщені на сайті МОН  та на YouTube-каналі «Сніданку з 1+1» .

«Для першачків ми передбачаємо стимулююче оцінювання – жодних абстрактних каральних оцінок. Що є надзвичайно важливо, батьки мають бути повністю поінформовані про навчальний прогрес дитини. Саме для цього передбачено свідоцтво досягнень. Воно заповнюється за 51 показником. Серед них є такі, наприклад, як «вміння брати на себе відповідальність» чи «вміння співпрацювати з іншими». Поряд з тим є звичні для нас «уміння писати диктанти», «уміння рахувати в межах ста». Таким чином батьки будуть поінформовані, які є сильні сторони дитини, а де ще треба більше попрацювати», – зазначила Міністр.

Для того, щоб повноцінно реалізувати цей підхід, МОН підготувало форму свідоцтва досягнень. Воно містить два блоки. Перша частина – особисті досягнення – заповнюється двічі протягом року. У жовтні – проміжне оцінювання та в травні – підсумкове оцінювання. Друга частина – предметні компетенції – заповнюється лише в травні в межах підсумкового оцінювання.

Для оцінювання учнів пропонується чотирирівнева система: «має значні успіхи», «демонструє помітний прогрес», «досягає результату з допомогою вчителя», «ще потребує уваги і допомоги».

Окрім зафіксованих навчальних результатів, що містяться у свідоцтві і за якими здійснюється оцінювання, вчитель може додавати свої характеристики, про які бажає поінформувати батьків. Також свідоцтво передбачає поле для розгорнутого коментаря вчителя, що може бути адресований батькам учня для глибшого розуміння розвитку дитини.

Для вчителів також підготовлено докладні методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів першого класу.

У них наголошується, що метою оцінювання учня в першому класі є:

  • формування впевненості в собі, в своїх можливостях;
  • відзначення будь-якого успіху;
  • акцентування уваги на сильних сторонах, а не на помилках;
  • діагностування досягнення на кожному з етапів навчання;
  • адаптування освітнього процесу до здатностей дитини;
  • запобігання виробленню страху помилки;
  • виявлення проблем і вчасне запобігання їх нашаруванню;
  • стимулювання бажання вчитися та прагнути максимально можливих результатів.

Новий формат оцінювання також передбачає обов’язкове залучення дитини та вироблення у неї здатності до самоконтролю та самооцінювання.

«Для організації самоконтролю можна використовувати різноманітні листки самооцінювання, оформлені у цікавий для дітей спосіб. Здійснення зворотного зв’язку з учнями в процесі оцінювання кожної виконаної роботи має орієнтувати їх на успіх, підтримувати й надихати на саморозвиток і вдосконалення», – йдеться у документі.

У методичних рекомендаціях наголошується, що діти початкового шкільного віку дуже чутливі до оцінки дорослими, і вчитель має дуже уважно ставитися саме до цієї вікової особливості своїх учнів. 

«Молодші школярі мають характерну особливість сприймати оцінку за виконання якогось завдання як оцінювання себе, а тому негативну оцінку вони розуміють як вияв негативного ставлення до себе з боку вчителя», – пояснюється у документі.

Педагогам радять під час організації навчання взагалі і оцінювання в першому класі зокрема створювати для учнів ситуацію успіху.

«Навіть невеличке досягнення надихає дітей. А вчитель, звичайно, завжди може знайти можливість запропонувати таку ситуацію, дати таке завдання, щоб навіть найслабший учень міг вирізнитися з кращого боку; дуже важливо похвалою відмітити навіть ледь помітне просування уперед: «Добре! Твоя буква А зараз набагато краща», – пояснюється у методичних рекомендаціях.

Для того, щоб дати вчителю зрозуміле керівництво до дій, у методичних рекомендаціях виокремлюється 5-ступеневий алгоритм роботи вчителя з оцінювання у першому класі.

Перший крок, що мусить здійснити вчитель – це формулювання об’єктивних і зрозумілих для учнів навчальних цілей.

Вчитель спільно з учнями розробляє й обговорює цілі уроку (заняття). Ціль має бути вимірною, щоб через оцінювання з’ясувати, на якому рівні вона досягнута.

Наступне  це ознайомлення учнів із критеріями оцінювання, адже це робить процес прозорим і зрозумілим. Чим конкретніше сформульовані критерії оцінювання, тим зрозумілішою для учнів є діяльність щодо успішного виконання завдання.

Третім, не менш важливим кроком для створення успішної системи оцінювання в класі є забезпечення активної участі учнів у процесі оцінювання.

«У процесі оцінювання важливо не протиставляти дітей одне одному. Стимулюючим має бути порівняння роботи (відповіді, дії тощо) з тим, як працювала дитина раніше. Доцільно акцентувати увагу лише на позитивній динаміці досягнень дитини. Складнощі в навчанні необхідно обговорювати з учнем індивідуально, аби не створювати ситуацію колективної зневаги до дитини. Водночас доцільно залучати дітей до взаємооцінювання, при цьому формувати уміння коректно висловлювати думку про результат роботи однокласника, давати поради щодо його покращення. Це активізує навчання, сприяє розвитку критичного мислення, формуванню адекватного ставлення до зауважень, рекомендацій, зміцнює товариськість та відчуття значимості кожного в колективі», – йдеться у методичних рекомендаціях.

Четвертий крок – забезпечення можливості й уміння учнів аналізувати власну діяльність (рефлексія).

Зазначається, що в процесі навчання першокласників важливе значення має становлення елементів рефлексії, спрямованих на спостереження своїх дій та дій однокласників, осмислення своїх суджень, дій, учинків з огляду на їх відповідність меті діяльності, оскільки початкові навички рефлексії у повному обсязі мають сформуватися наприкінці молодшого шкільного віку.

«Здатність до персональної рефлексії у дітей 6-7 років є достатньо обмеженою, але можливості для її розвитку більші під час роботи в групі. Спонукають до рефлексії запитання: «Що нового дізнався на уроці?», «Що привернуло твою увагу?», «Що нового у спілкуванні?», «Що тебе найбільше схвилювало (що нового в емоціях)?», – зазначається в документі.

Й п’ята частина алгоритму дій вчителя, що має створити ефективну систему оцінювання в класі, – корегування спільно з учнями підходів до навчання з урахуванням результатів оцінювання.

«Формувальне оцінювання дає можливість вчителю, відстежуючи рух дитини до навчальних цілей, здійснити корегування освітнього процесу на ранніх етапах, а учневі – усвідомити відповідальність за своє навчання. Оцінка діяльності учнів має бути позитивною. У випадку невдач або непосильності певної роботи для конкретного учня доцільно запропонувати йому легше завдання, аби оцінити й підтримати зусилля», – радять в МОН.

Також підкреслюється, що інші компоненти формувального оцінювання такі як: конкретний аналіз допущених учнем помилок і труднощів, що постали перед ним, та конкретні вказівки про те, як покращити досягнутий результат, є дуже важливими, але не підходять для першого класу. Ці компоненти спеціалісти радять почати застосовувати з другого класу й поглиблювати  рівень за рівнем протягом початкової школи.

Роз’яснюючи особливості навчання дітей у початковій школі, Міністр наголосила, що в першому класі діти не мають жодних домашніх завдань. При цьому в 2 класі час на виконання домашніх завдань має бути до 45хв, у 3 класі – до 1год 10хв, у 4 класі – до 1год 30хв.

«Важливо цього часу дотримуватися, щоб дитина не перевтомлювалась і не втрачала мотивації до навчання. Треба пам’ятати, що позаду в неї був навчальний день», – додала Лілія Гриневич.

Як очільники держави до школи ходили

Президент Петро Порошенко заявив, що сьогоднішні школярі точно житимуть у Європейському Союзі.

Про це він сказав під час урочистих заходів з нагоди початку нового навчального року у ліцеї “Наукова зміна” у Києві.

Переконаний, що сьогоднішні школярі точно житимуть у Європейському Союзі. І будуть жити в Україні, бо наша країна буде членом ЄС. Ми спільно повертаємо Україну до Європи – нашого спільного дому“, – сказав президент”.

За його словами, за останні чотири роки в Україні зрозуміли наскільки важливо мати високу якість освіти і турбуватися про школу.

“Я завжди казав, що витрати на освіту – це не видатки з бюджету, це є інвестиція в майбутнє держави”, – заявив Порошенко.

На його думку, Україна все ближче підходить до чіткого розуміння цієї істини.

На шкільній лінійці президент похвалився реформами у сфері нацбезпеки, оборони, децентралізації і, зокрема, освіти, і додав, що саме завдяки реформі її якість наближається до європейського рівня.

За словами Порошенка, освіта наразі стає інтерактивною і скоро учні матимуть можливість обмінюватися досвідом і спілкуватися з учнями з ЄС.

А прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідав Шкарівську опорну загальноосвітню школу та Сквирський ліцей на Київщині.