Daily Archives: Вересень 11, 2018

Подати анкету до Наукової ради МОН можна до 5 жовтня

Міністерство освіти і науки продовжило до 5 жовтня 2018 року термін  подання анкет до складу Наукової ради МОН. Це рішення прийнято у зв’язку з тим, що термін подання анкет кандидатів збігся з відпускним періодом працівників закладів вищої освіти та наукових установ.

Щоб взяти участь у відборі, необхідно заповнити анкету за цим посиланням https://goo.gl/forms/dzTGHWISUA03U5VH2 , а також надати її паперовий варіант із підписом кандидата, завірений організацією, у якій він працює, до департаменту науково-технічного розвитку МОН.

Звертаємо увагу кандидатів, що анкети розглядатимуться тільки за наявності паперового варіанту та заповнення google-form.

За додатковою інформацією можна звертатися до відділу розвитку науки у вищих навчальних закладах департаменту науково-технічного розвитку МОН за телефоном 287-82-73.

Нагадуємо, що раніше МОН видано наказ про оновлення складу секцій за фаховими напрямами Наукової ради МОН та додаткового конкурсного відбору до складу секцій за фаховими напрямами Експертної ради МОН (наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2018 № 740)

Українські студенти не збираються повертатися на батьківщину

Українські студенти масово тікають до Польщі. Статистичні дані свідчать, що наразі у польських вишах навчається близько 40 тисяч українців, однак лише 5-10% з них планують повертатись після завершення навчання додому. Інформує Znaj.ua.

Про це розповів посол України у Польщі Андрій Дещиця в інтерв’ю українському виданню. Для того, щоб це визначити, опитали українських студентів. Виявилося, що завершивши навчання, більшість планують залишитись в Польщі на постійне проживання. Вони сподіваються знайти тут роботу або ж спробувати свої сили в інших європейських країнах.
Посол зазначає, що кількість українських мігрантів, які виїхали в Польщу для того, щоб здобути там освіту, різко зросла два роки тому. Хоч зараз цей показник й продовжує зростати, це відбувається надто повільно.

Наразі в Польщі проживає близько 2 мільйонів українців. Більшість з них виїхали на заробітки, або ж для отримання вищої освіти.
За словами посла, трудова міграція українців вигідна як для Польщі, так і для України. Для України це добре, оскільки “заробітчани” регулярно надсилають своїм сім’ям грошові перекази.

За результатами досліджень у 2017 році, близько 300 тисяч з усіх платять внески до фонду соціального страхування у Польщі. Порівняно з попереднім роком кількість польських українців, які роблять внески, зросла на 78%. Так в аналогічний період 2016 року цей показник сягав трохи більше 170 тисячі людей.

Окрім того, наразі близько 200 тисячам українцям видали “карту поляка”, яка дає пільги для отримання громадянства Польщі.
Варто додати, що з кожним роком Польща все більше спрощує умови отримання громадянства та влаштування на роботу для українських мігрантів.

Процес жеребкування для зарахування до 1 класу зміниться

У 2019 році планується почати автоматизацію процесу жеребкування для зарахування дітей у 1 клас на вільні місця за допомогою електронних реєстрів.

Про це міністр освіти Лілія Гриневич розповіла в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”. Повідомляє УП. Життя. Запровадження реєстрів передбачає, що право гарантованого місця у школі матимуть діти, які проживають на території обслуговування закладу.

У такій системі буде зашитий механізм автоматизованого жеребкування.

Електронний реєстр створюється на рівні управління освіти, так, як і електронна черга у дошкільні навчальні заклади. Ми не робимо його в межах країни, це абсолютно недоцільно і непотрібно”, – зазначила Гриневич.

Ми обрали найбільш м’який і повільний варіант реформи – міністр освіти
За її словами, ситуація з чергами в школах, по-перше, актуальна для великих міст, де багато спеціалізованих закладів з поглибленим вивченням, і де є перевантажені мікрорайони.

Таким містам, як Київ, Харків, Дніпро, Львів, де велика концентрація спеціалізованих шкіл, де є багато районів забудови з недостатньою соціальною інфраструктурою, потрібно буде робити відповідний реєстр.

Відповідно до цієї проблеми ми просимо органи місцевого самоврядування і рекомендуємо їм відійти від фізичного жеребкування і перейти до створення електронних реєстрів“, – стверджує міністр.

У містах, де такої необхідності немає, буде проводитися традиційне жеребкування.

Гриневич пояснила, що місцева влада має зробити це за власні гроші та власними зусиллями.

Президент України Петро Порошенко зустрівся зі студентами-айтішниками ВНТУ

Беручи участь в урочистостях з нагоди дня Вінниці, Президент знайшов час поспілкуватися з переможцями міжнародних конкурсів з комп’ютерної графіки та веб-дизайну — студентами Вінницького національного технічного університету.

У зустрічі взяв участь і ректор вишу, доктор технічних наук, професор Володимир Грабко.

Торік студенти ВНТУ вибороли на таких міжнародних конкурсах 160 перемог. З них 42 у країнах далекого зарубіжжя. Досягнення урочисто зареєстрували цьогоріч в «Книзі рекордів України».

Але кількість подібних досягнень нині уже значно зросла!

В університеті уже кілька років поспіль діє студія комп’ютерної графіки та веб-дизайну, вихованці якої здобули понад 600 міжнародних ІТ-перемог.

Керують студією і вчать студентів ВНТУ тонкощам фаху таі вмінню перемагати на міжнародній арені доктор технічних наук, професор Олександр Романюк та кандидат технічних наук, доцент Вікторія Войтко. До речі, Вікторія Володимирівна є заступником декана одного з топових факультету вишу — факультету інформаційних технологій і комп’ютерної інженерії.

«Ми у родині жваво дискутували, куди підуть вчитися цього року мої доньки. Женя, старша донька, вирішила поступати на комп’ютерну графіку. Вона гарно малює, і її захоплення реалізувалося у комп’ютерному дизайні, і це мене, як батька, дуже надихає», — зауважив Петро Порошенко.

А власне мету зустрічі очільник України окреслив так: «Для мене насамперед цікава ваша думка — що саме держава має зробити для того, аби сектор ІТ-індустрії в Україні був конкурентоспроможний». Тому уважно вислуховував запитання, які йому задавали юні вінничани, давав на них вичерпні відповіді.

«Неможна втратити напрацювання української технічної школи, в тому числі Вінницького національного технічного університету. Вони значущі! І той факт, як цінуються ваші випускники у всьому світі, є яскравим тому підтвердженням, — зауважив Президент. — Попит, ринок на ІТ-послуги зростає кожного року, зростає на 30%-50%. Сфера IT не має кордонів. І ви можете працювати в будь-якій компанії світу. І ми лише маємо створити умови, щоб ці можливості глобалізації IT сектору були конкурентоздатні. Мені приємно, що понад 3 відсотки ВВП створюється зовсім не зрозуміло для людей старшого покоління — фахівці просто сидять і «граються» за комп’ютером».

Через три тижні Вінницький національний технічний університет братиме участь у двох масштабних світових ІТ-подіях.

9-11 жовтня у Кремнієвій долині (Каліфорнія, США), команда студентів ВНТУ (керівник — декан факультету менеджменту та інформаційної безпеки, кандидат економічних наук, доцент Микола Небава) представлятиме Україну на Еnactus World Cup. Загалом уже вп’яте команда Enactus ВНТУ стає переможцем всеукраїнського чемпіонату і бере участь у ENACTUS WORLD CUP.

А 19-21 жовтня Вінницький національний технічний університет увосьме проведе Південно-східний європейський півфінал студентської першості світу з програмування ACM-ICPC.

І справді сенсаційне повідомлення — Україні підтверджено право проведення світового фіналу ACM-ICPC – 2022!

Оргкомітет АСМ-ІСРС надав нашій країні статус кандидата на проведення світового фіналу у 2022 році після отримання звіту про роботу, проведену Україною і зокрема Вінницьким національним технічним університетом, за попередні роки.

«Пишаюся творчими ініціативами молоді і підтримую усіх талановитих студентів. Разом ми побудуємо нову, сучасну Україну!» — резюмував Президент.

А на спілкування зі студентами ВНТУ Президент України витратив замість запротокольованих 30 хвилин — 1 годину і 15 хвилин.

За інформацією прес-центру ВНТУ

Вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо проектування навчальних закладів

З 1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо проектування навчальних закладів. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Норми є обов’язковими та розповсюджуються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків закладів загальної середньої, професійної, вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Наші діти мають навчатися в сучасних комфортних та безпечних умовах. З 1 вересня вступили в дію державні будівельні норми щодо проектування шкіл. У новий ДБН ми внесли низку принципово важливих змін, що стосуються підвищення безпеки та комфорту дітей у навчальних закладах”, — сказав він.

Зокрема, в оновленому ДБН «Будинки і споруди. Заклади освіти» введено:

— обов’язкову енергомодернізацію будівель навчальних закладів.

— проектування класів з можливістю групового та індивідуального навчання та збільшення площі класу на 1 учня з 2 до 3 кв. м. Це створить можливість для відкритого простору в школах.

— обов’язкове облаштування інклюзивного простору для можливості навчання дітей з інвалідністю. Це зробить навчання доступним для кожного.

— обов’язкове влаштування дверей з вільним відчиненням зсередини — двері “Антипаніка”. Це підвищить безпеку.

«У майже 50% наших шкіл середня температура повітря в приміщеннях взимку не перевищує 16 градусів. Завдяки новим нормам щодо енергоефективності температура в класах стане комфортною. Окрім цього, проведення сучасних енергоефективних заходів дозволить школам економити до 50% на опаленні та подовжити строк експлуатації будівель на 15-20 років», — зазначив Парцхаладзе.

Учень вдарив учительку по голові стільцем та проштрикнув ножицями

І учня, і вчительку забрали до лікарні.

Учень 8 класу агресивно відреагував на негативні результати самостійної роботи просто на уроці – він проломив голову стільцем та проштрикнув учительку ножицями. Нині і похилого віку вчителька, і сам хлопець – у лікарні. Жінка – із тяжкими пораненнями. Учня забрали в шоковому стані.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Спеціалізована школа в історичному центрі столиці. І учні, і вчителі тут оговтуються від шоку. Вчительку поранили на очах у всього класу. Все сталося в кабінеті інформатики наприкінці уроку. Діти писали самостійну роботу і по одному із завдань вчителька поставила хлопцю мінус. Той несподівано кинув у неї стільцем, далі зі спини наніс ще кілька ударів ножицями. Після побаченого з дітьми працювали психологи, нині кабінет зачинений, там працює слідчо-оперативна група. Хоча до цього, запевняє класний керівник, учень її 8 класу не виявляв жодної агресії. Навчається в цій школі, каже, усього тиждень, але з однолітками загалом ладнав.

“Звичайна дитина, трохи в собі, бо новенький, тому що новий колектив, нові вчителі. Нічого дивного за ним ніхто не помічав”, – каже класний керівник


У школу №94 хлопець перевівся із Івано-Франківщини. За інформацією ТСН, з міста Калуш. Відомо, що останні роки хлопця виховувала бабуся.

“Абсолютно нормальна характеристика за 4 клас, після того характеристик немає, оцінки також середні різні і хороші, і погані, і 11 балів, і менше. У медичній довідці вказано, що він здоровий. Маму викликали, мама також розгублена”.

Мати нападника із журналістами спілкуватись відмовилась.

“Приїхала мама, викликали “швидку”, він був теж у шоковому стані, на запитання не відповідав, як закам’янілий був”.

Одразу після інциденту хлопець спустився сходами у супроводі охоронця школи. Спротиву не чинив.

Вчителька інформатики – вже пенсійного віку, понад 20 років працює у цій школі, вчитель вищої категорії, вчитель-методист. Нині вона з тяжкими пораненнями перебуває в лікарні. Їй уже зробили кілька операцій.

Весь сьогоднішній день вчителі намагались пускати пресу та правоохоронців виключно у місця інциденту та в супроводі охоронця, аби про те, що відбулось, не знала малеча.

Євгенія Цвєтанська

У коментарях на FB погляди користувачів діаметрально розійшлись. Деякі батьки коментують поведінку вчительки так:

“Ось історія, яка вже колотить фб. «Учень напав на вчительку». 
Але там не сказано, що ця вчителька – жорстока істерична жінка, яка доводила дітей до сказу. Вона діяла як психічно хвора. Рвала на дівчатах браслети, виривала з рук телефон і кидала на підлогу, змішувала їх з лайном, принижувала, ставила погані оцінки за те, що завис комп
Вона «вчила» мою племінницю. – дівчинку, яка має яскравий талант в комп’ютерній анімаціі і щороку завойовує перші місця на олімпіадах. Звісно для цієї вчительки це не мало жодного значення
моя сестра забрала ще в кінці учбового року дитину зі школи на домашню освіту, а на цю вчительку скаржилась директору. Вона неповинна була працювати з дітьми
Не уявляю як треба було дістати дитину, щоб та таке вчинила. Але тепер хлопцю з цим жити.”