Daily Archives: Вересень 12, 2018

Першокурсники Переяслав-Хмельницького педагогічного поділилися своїми враженнями про виш

Університет –  один з найголовніших розділів книги під назвою «життя», тому увесь педагогічний колектив Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди  піклується про те, щоб змістовно наповнювати цю книгу протягом усіх років навчання. Цього року велику та дружну студентську родину університету поповнив новий загін талановитої молоді.

Початок навчального року в університеті завжди вражає першокурсників своєрідною самобутністю, дає на повні груди відчути самостійність. Зовсім непомітно для всіх промайнув вже тиждень з того часу, коли новоспечені студенти із завмираючим серцем вперше увійшли в аудиторію на першу лекцію. Як же проходить звикання до студентського життя у студентів-першокурсників? Відповіді та побажання різні, але приємно, що першокурсникам подобається навчання і вони вважають Переяслав-Хмельницький педагогічний університет імені Григорія Сковороди престижним навчальним закладом.

Валерія Кузьменко, студентка першого курсу соціоісторичного факультету:

   – В цьому університеті навчається моя подруга, яка розповідала мені цікаві моменти зі свого студентського життя і завжди відгукувалася  про нього позитивно. Коли прийшов час і мені обирати університет для навчання, я без вагань подала документи сюди на спеціальність «Історія». Оскільки родом я з Луганської області, то батьки були не в захваті, від мого вибору, адже це дуже далеко від дому. Та все ж, коли всі вступні випробування були здані успішно і я побачила себе в списках зарахованих на державну форму навчання, то звісно, батьки мене підтримали і побажали лише гарного навчання, хороших оцінок та легких сесій.

Ігор Вишенський, студент першого курсу природничо-технологічного факультету:

– Університет і школа – абсолютно різні навчальні заклади. Після школи дуже важко звикнути до всього нового. Потрібно набратися терпіння, адже замість 45 хвилин звичайного уроку, нам потрібно вже звикати, що лекція проходить 1 годину 20 хвилин. Нові викладачі, одногрупники, предмети, аудиторії… Спочатку все це навіювало страт і паніку. Та зараз впевнено можу сказати, що хвилювання мої були даремні.

 У перший же тиждень, окрім лекцій, нас ознайомили із історією факультету й університету, розповіли про перспективи. Перше знайомство з нашим куратором Олександром Васенком пройшло дуже цікаво, немов цю людину ми знали дуже давно. Після розмови з куратором всім все стало зрозуміло, ми дізналися як знайти потрібну аудиторію, як розбиратися з розкладом.  Впевнений, що попереду мене чекає цікава мандрівка у країну знань, до якої  я повністю готовий.

Жанна Аврамич, першокурсниця  соціоісторичного факультету:

–  Народилася я в нашому славному місті Переяславі-Хмельницькому, тому ще зі шкільних років знала історію університету та біографії відомих постатей, що розпочали свій шлях із нашої alma mater. Професіоналізм викладачів, цікаві освічені люди, нові знайомства та приємна і тепла атмосфера захопили мене з перших днів перебування в університеті.  За невеликий період навчання, я зрозуміла, що саме цей навчальний заклад зробить з мене освіченого фахівця.

Дар’я Семичастна, першокурсниця педагогічного факультету, спеціальність «музичне мистецтво»:

– Переглянувши велику кількість університетів, я зупинилася на Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, адже в тому році брала участь у вокальному конкурсі «Весняні наспіви» і вже була знайома з університетом, викладацьким колективом.  В  моєму виборі мене підтримали батьки, за що я їм надзвичайно вдячна. І ось я студентка університету. Промайнуло урочисте 1 вересня, і зовсім непомітно пролетів перший тиждень навчання. З перших днів перебування в місті – Переяслав зачарував мене. Прогулюючись його вуличками, можна відчути атмосферу минулих століть. Ця земля має свою неповторну енергетику, ти наче торкаєшся до старовини. Я тішуся, що саме в цьому історичному місті знаходиться університет і що цього року я стала маленькою частинкою великої і дружної педагогічної родини.

Віктор Олексієнко, студент 4 курсу педагогічного факультету, спеціальність «музичне мистецтво»:

– Кілька років тому, теж був першокурсником. Це незабутні враження. Пригадую як шукав потрібну аудиторію, як готувався до першого практичного заняття в бібліотеці, як тремтіли руки перед першою сесією… Все це було ніби вчора і ці відчуття залишаться на все життя.

До нашого вишу  вступив після закінчення Київського коледжу культури і мистецтв. Володію музичним інструментом контрабасом. Зараз навчаюся гри на гітари. Оскільки я працюю в школі, то навчаюся на вільному графіку, але намагаюся охопити якнайбільше знань, адже хочу все те, що я знаю, передати дітям.  Дякую викладачам за якісне навчання дисциплін, за плідні знання, які і можу передати вже своїм вихованцям.

Студентські роки завжди асоціюються з такими чарівними словами, як перше кохання, веселощі та молодість. Можна лише заздрити тим, хто вдостоївся щастя пройти цей шлях і відчути всі радості  студентського життя.

Напевно, головне для кожного студента — це зрозуміти, що на своє життя в університеті та за його межами кожен може вплинути особисто.  Як кажуть в народі: «Усе залежить від нас!». Любий першокурснику, візьми ці слова собі за девіз і тоді — жодних сумнівів — ваше прагнення до знань, бажання самореалізації знайдуть втілення в конкретних справах. Успіхів!

Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу університету

Українська письменниця нецензурно облаяла міністра освіти Лілію Гриневич за пропагандистський підручник

Українська письменниця, борець за українську мову Лариса Ніцой нецензурно облаяла міністра освіти Лілію Гриневич через скандал з пропагандистськими підручниками з російської мови в українських школах. Інформує УНІАН.

Крім того, вона заявила, що буде ініціювати її відставку.

Зокрема, Ніцой зайнялася підготовкою листів зі скаргами в Службу безпеки України і Генеральну прокуратуру, про що повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Вона також уточнила, що не обмежиться подачею скарг в СБУ і ГПУ і попросила народних депутатів України негайно ініціювати зняття Гриневич з посади через те, що, за словами Ніцой, міністр є “кремлівською консервою”.

Сама міністр поки ніяк не відреагувала на скандал. Як повідомляв УНІАН, першими на прокремлівські підручники з російської мови поскаржилися в Олександрівській школі Лиманського району Одеської області. Так, людей обурило, що на сторінках видання двоголового орла називають символом величі та застереженням про те, що “з Росією воювати небезпечно”. Крім того, в книзі дітям нав’язують думку про спорідненість української та російської мов.

Не вибираю слів. Ірпінське управління освіти – це розсадник ригів і сепарні, які чекають повернення своїх. Так кажуть…

Опубліковано Ларисою Ніцой Вівторок, 11 вересня 2018 р.

Поради батькам та вчителям щодо адаптаційного періоду для учнів першого класу у НУШ

З 03 вересня 2018 року в усіх школах країни стартувала реформа «Нова Українська Школа». НУШ – це нові стандарти та зміст освіти, наскрізний процес виховання, інтегрований підхід, новий освітній простір. Повідомляє прес-служба департаменту освіти КМДА.

Успішності подальшого навчання учнів 1-х класів Нової Української Школи сприяє адаптаційний період. Перші дні, перші тижні, першій місяць навчання в 1-му класі – важливий етап для створення атмосфери довіри та взаємозацікавленості. Саме в перший місяць навчання приділяється увага знайомству, коротким розповідям про власні захоплення, улюблені ігри тощо. Відбувається знайомство з шкільним освітнім простором. Значну частину освітньої діяльності рекомендовано проводити за межами класної кімнати – на свіжому повітрі, у русі.

Тому не поспішайте вкладати в руки дітей підручники. Надайте їм можливість адаптуватися.

Цьогоріч школи самостійно обирали підручники для учнів 1-х класів. Учителі ознайомилися з електронними версіями оригінал-макетів підручників, що розміщені в Репозитарії, і надали пропозиції директору для прийняття рішення щодо вибору підручників за кожною назвою. Так, завдяки педагогічній свободі, вчителями Києва обрано букварики 11 авторів. Таке різноманіття підручників є лише в двох регіонах України. У нашому місті найбільшою популярністю користується буквар К.І. Пономарьової (замовлено 12350 примірників). Найменше вчителів обрали буквар В.І. Наумчука  – 230 примірників (для двох шкіл).

На сьогодні всі 100% замовлених букварів К.І. Пономарьової вже доставлено до шкіл. Упродовж адаптаційного періоду заклади освіти отримають решту підручників. То ж, шановні батьки! Не поспішайте за ними до крамничок та магазинів. Усі першокласники їх отримають безкоштовно.

Шановні вчителі, приділіть особливу увагу збереженню та зміненню здоров’я учнів, створенню психологічно комфортної атмосфери в класі. Віднині на перших етапах навчання підручники учням не потрібні.

Детальніше про навчальні матеріали для роботи з першокласниками в адаптаційний період можна ознайомитися за посиланням:

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/konferenciyi/serpneva-konferenciya-2018/navchalni-materiali-dlya-roboti-z-pershoklasnikami-v-adaptacijnij-period

Хто відповідальний за здоров’я дітей під час уроку фізкультури

Днями у одній з сільських шкіл Волинської області  сталася трагедія.  Смерть першокласниці Аліни просто на уроці фізкультурі шокувала як вчителів, так і батьків. Відомо, що до приїзду медиків дівчинку намагалися врятувати вчителі (штучне дихання, масаж серця, нашатир) – медсестри в школі немає, а сільський фельдшер був у відпустці.

Це вже не перший випадок смерті школярів під час уроку фізкультури. Тому варто знати, хто несе відповідальність за здоров’я дітей і як уберегти їх від трагедії?

Міністерство охорони здоров’я скасувало форму первинної облікової документації «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)», відому як форма № 026/о. За новими правилами, батьки дитини повинні принести в школу довідку про проходження профілактичного огляду з висновком педіатра. У цій же довідці вказується, чи може дитина відвідувати школу і який рівень фізичного навантаження може перенести (так звана група).

Якщо довідки немає, то вся відповідальність на батьках. Дитину не допустять до занять з фізкультури, відповідно, вона не пройде атестацію з цього предмету і її не переведуть до наступного класу.

Кілька років тому, коли медогляди проводилися в школі, саме навчальний заклад відповідав за здоров’я учнів. Зараз – все змінилося.

Як пояснювали в Міністерстві охорони здоров’я, якщо у дитини є те чи інше захворювання, то, за рішенням одного з батьків, у довідці про це може бути зроблено відповідний запис. Така інформація потрібна, щоб медична сестра закладу освіти володіла необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Якщо батьки вирішили не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар відзначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру.

Педіатр або сімейний лікар не має права виписувати довідку про проходження профілактичного огляду без висновків усіх необхідних фахівців. Деякі педіатри та терапевти зізнаються, що вимагають висновок кардіолога та розшифровку кардіограми, щоб бути певними, що дитина абсолютно здорова. Бо відчувають за це відповідальність. І лише після цього видають необхідну для вступу до школи довідку.

Якщо підсумувати, то відповідальність за здоров’я дітей лежить в першу чергу на батьках, які повинні переконатися, що їх дитина цілком здорова. В іншому випадку – вони повинні попередити про той чи інший діагноз педагогів. Крім того, за здоров’я дитини відповідають педіатри та сімейні лікарі, які видають школярам довідку, що дозволяє відвідувати уроки і визначає допустимий рівень фізичного навантаження.

Повідомляє uk.etcetera.media

Стартував конкурс на проведення освітнього курсу зі створення шкільного медіа

З 11 до 24 вересня 2018 року для загальноосвітніх шкіл Києва триває конкурс на проведення освітнього проекту Youth MediaLab. Метою проекту є покращення якості та інноваційності шкільних медіа в одному навчальному закладі Києва.

Так, у рамках конкурсу загальноосвітні заклади столиці мають заповнити реєстраційну форму і надіслати заявку від школи у будь-якому креативному форматі (відео/стаття/есе) на тему «Чому програма Youth MediaLab має відбутись у нашій школі?». За результатами конкурсу 25 вересня журі обере одного переможця, який матиме змогу провести Youth MediaLab у своєму навчальному закладі.

У рамках освітнього проекту Youth MediaLab відбудеться 5 лекцій з медіаграмотності та 5 семінарів зі створення шкільного медіа. Заняття відбуватимуться  за участі експертів та тренерів зі створення інформаційних продуктів в школі (групи в соціальних мережах, радіо, подкасти, Youtube-канали, тощо). Організатори проекту нададуть підтримку процесу створення шкільних медіа протягом 2018-2019 навчального року.

Розроблення та впровадження навчальних курсів з інформаційної політики і навчально-методичного забезпечення для навчальних закладів організовує та проводить Міністерство інформаційної політики України спільно з Офісом Ради Європи в Україні та Київським молодіжним центром. Пілотний проект має на меті розробити ефективний навчальний інструментарій для створення та розвитку ЗМІ в загальноосвітніх закладах України для подальшої імплементації програми.

Інформує Київський молодіжний центр

Фізичне покарання шкідливе для психічного здоров’я дітей

Фізичне покарання шкідливе для психічного здоров’я дітей і повинне бути забороненим. На цьому наполягають спеціалісти Асоціації педагогічних психологів Великої Британії, яких цитує ВВС. Повідомляє Українська правда. Життя.

Вони зазначають, що хоча наразі у школах забороняється тілесне покарання, батьки можуть так вчиняти.
Шмагання є шкідливим для психічного здоров’я дитини, воно моделює агресивну поведінку і говорить їм, що насильство – це добре“, – пояснює член національного виконавчого комітету AEP Джон Дрюіч.Психологи стверджують, що існують набагато кращі способи відучити дітей від неправильного.

Він уточнює, що 60 країн світу вже мають повну заборону фізичного покарання. Серед таких країн Швеція, Ірландія, Іспанія, Німеччина та Португалія.

Психологи цитують дослідження, які свідчать, що коли батьки використовують проти дитини силу, то у їх мозку спостерігаються зміни, які не дають контролювати ступінь цієї сили.

Вони також стверджують, що фізичне покарання призводить до низької якості стосунків між батьками та дитиною, меншим рівнем психічного здоров’я у дитинстві та дорослому віці, а також підвищеним рівнем агресії у дитини та більшою антисоціальною поведінкою.

До психологів також долучаються освітяни.

Ми не говоримо про те, щоб диктувати батькам, як це робити, але зазначаємо, що у 2018 році гнівне побиття дитини, як частина покарання, є неприйнятним“, – заявляє генеральний секретар Національної освітньої спілки Великої Британії Мері Бюст.

МОН прийматиме на конкурс підручників лише їх повні оригінал-макети 

На конкурс підручників для шкіл учасникам треба буде подавати проект книги в повному обсязі обов’язково у вигляді оригінал-макету. Ця та інші зміни будуть закладені в нові Положення про конкурсний відбір проектів підручників, які наразі готує МОН.

Відповідний лист-роз’яснення був наданий МОН для всіх потенційних учасників конкурсів через те, що у 2018/2019 навчальному році планується проведення відборів підручників для 2, 6 та 11 класів.

«Зараз ми готуємо суттєві зміни в процедуру експертизи підручників для шкіл. Однією з них буде те, що учасники повинні будуть надавати нам на конкурс оригінал-макет всього підручника, від першої до останньої сторінки, разом з проектом обкладинки. Так експерти зможуть одразу знаходити в підручниках порушення, зокрема, плагіат, невідповідність зображень тощо. Бо цього року через те, що на експертизу можна було подавати лише частину оригінал-макету, а іншу – в рукописі, подібні проблеми були виявлені в підручниках уже після отримання ними грифу. Це призвело до того, що підручники не були допущені до друку, видавці подали до суду й заблокували нам друк всієї лінійки підручників. І тепер школи не можуть їх вчасно отримати», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Після того, як будуть внесені зміни до Положень, будуть оголошені конкурси. Відбір підручників для 2 та 6 класів триватиме до 11 грудня, а для 11 класу – до 18 грудня.

Передбачається, що для 2 класу друкуватиметься 27 назв підручників, а для 11 – одразу 71 назва. Для 6 класу наразі планується друк 9 назв – з Всесвітньої історії, Інформатики та Української мови для шкіл національних меншин. Інші підручники для 6 класу друкуватимуться на наявності відповідного державного фінансування. Усі назви можна переглянути тут: https://bit.ly/2x3XIHC

Нагадуємо, що у зв’язку з порушенням термінів друку підручників МОН повністю змінить процедуру експертизи та закупівлі підручників, а також реорганізує установу, відповідальну за цей напрям.

Повідомляє прес-служба МОН

МОН оголосило про початок конкурсу підручників для 2, 6 і 11 класів

МОН прийматиме на конкурс підручників лише їх повні оригінал-макети – видавці, які цього року планують взяти участь у відборі підручників для 2, 6 і 11 класів, можуть готувати їх вже зараз

На конкурс підручників для шкіл учасникам треба буде подавати проект книги в повному обсязі обов’язково у вигляді оригінал-макету. Ця та інші зміни будуть закладені в нові Положення про конкурсний відбір проектів підручників, які наразі готує МОН.
«Зараз ми готуємо суттєві зміни в процедуру експертизи підручників для шкіл. Однією з них буде те, що учасники повинні будуть надавати нам на конкурс оригінал-макет всього підручника, від першої до останньої сторінки, разом з проектом обкладинки. Так експерти зможуть одразу знаходити в підручниках порушення, зокрема, плагіат, невідповідність зображень тощо. Бо цього року через те, що на експертизу можна було подавати лише частину оригінал-макету, а іншу – в рукописі, подібні проблеми були виявлені в підручниках уже після отримання ними грифу. Це призвело до того, що підручники не були допущені до друку, видавці подали до суду й заблокували нам друк всієї лінійки підручників. І тепер школи не можуть їх вчасно отримати», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Після того, як будуть внесені зміни до Положень, будуть оголошені конкурси. Відбір підручників для 2 та 6 класів триватиме до 11 грудня, а для 11 класу – до 18 грудня.
Передбачається, що для 2 класу друкуватиметься 27 назв підручників, а для 11 – одразу 71 назва. Для 6 класу наразі планується друк 9 назв – з Всесвітньої історії, Інформатики та Української мови для шкіл національних меншин. Інші підручники для 6 класу друкуватимуться на наявності відповідного державного фінансування. Усі назви можна переглянути тут: 
Прес-служба Міністерства освіти і науки України