Daily Archives: 13/09/2018

Вчителька, на яку з ножицями напав восьмикласник,  досі у важкому стані

За справу завдання тілесних ушкоджень вчительці учнем 8-го класу взялась Київська місцева прокуратура №6. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Провадження відкрито за статтею – умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Постраждала жінка, яка вже пенсійного віку, перебуває у тяжкому стані, вона перенесла оперативне втручання. Восьмикласник також залишається у лікарні.

На цей час правоохоронці опитують свідків події та проводять інші слідчі дії. Готуються клопотання про проведення необхідних експертиз, зокрема судово-медичної для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень потерпілої, імунологічної, молекулярно-генетичної та медико-криміналістичної.

Як відомо, напад стався 10 вересня у спеціалізованій школі №94 “Елада” Печерського району столиці. Новенький учень, якого тільки-но перевели навчатись з Івано-Франківщини до Києва.

У Києві учень проломив учительці голову стільцем та проштрикнув ножицями
жбурнув у вчительку стільцем, а потім кілька разів проштрикнув ножем зі спини. Це сталося після того, як вчителька поставила негативну позначку у самостійній роботі учня.

 Батьки учнів, обговорюючи інцидент у соціальних мережах, розповіли, що вчителька, на яку вчинили напад, протягом багатьох років жорстоко поводилась із дітьми: принижувала їх та ламала особисті речі.

Ця вчителька – жорстока істерична жінка, яка доводила дітей до сказу. Вона діяла як психічно хвора. Рвала на дівчатах браслети, виривала з рук телефон і кидала на підлогу, змішувала їх з лайном, принижувала, ставила погані оцінки за те, що завис комп. Вона “вчила” мою племінницю, дівчинку, яка має яскравий талант в комп’ютерній анімаціі і щороку завойовує перші місця на олімпіадах. Звісно, для цієї вчительки це не мало жодного значення, – написала у Facebook користувачка Горгона Бобровицька.

Під цим дописом Юлія Іванова розмістила коментар мами учениці школи, в якій трапився інцидент.


У мережі розповідають про вчительку, на яку у київській школі напав учень

Оля прийшла і розповіла, що у них сьогодні була НП. Тільки її розповідь відрізняється від того, що розповідали в новинах. У новинах казали, що вчителька просто поставила хлопчикові погану оцінку за самостійну, і він її почав бити ножицями, а потім розбив їй голову стільцем. Але про цю вчительку я чую вже третій рік і від учнів, і від батьків. Вона дуже нестримана, кричить на дітей, ображає їх“, – йдеться у коментарі.

За словами жінки, на вчительку неодноразово скаржилися та просили змінити, проте дирекція лише розводила руками.

школа Київ напад на вчительку ножиці
Батьки дітей пишуть, що вчителька – істерична особа, яка полюбляє знущатися над дітьми

“Оля каже, що хлопчик з синдромом Дауна, але вона не розбирається в діагнозах. І взагалі, може, просто відлюдний, трохи аутичний. Старший брат того восьмикласника вчиться з Олею в класі, ніби теж такий. Вони – новенькі, тільки прийшли в школу“, – розповіла мама учениці.

Студент ЖНАЕУ виборов медалі на змаганнях з гирьового спорту

 Протягом 8-9 вересня в  Житомирі проходив Відкритий чемпіонат міста з гирьового спорту та Колосіада кращих сільських спортсменів Житомирщини пам’яті К.К.Марчука.

У цих змаганнях брав участь студент технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету Микола Мосійчук.

Зокрема, у ваговій категорії до 80 кг на чемпіонаті міста Микола зайняв І місце, а у змаганнях Колосіади став другим.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Завершили підвищення кваліфікації майстри виробничого навчання закладів ПТО Закарпатської області

11 вересня 2018 року на базі ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» пройшов завершальний етап курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти Закарпатської області, які проводили викладачі Науково-методичного центру ПТО та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області в рамках тісної та плідної співпраці наших методичних центрів. Підсумкову сесію курсів з психолого-педагогічної та методичної підготовок успішно склала група майстрів виробничого навчання із 4 ЗП(ПТ)О та 1 міжшкільного навчально-виробничого комбінату, який здійснює підготовку робітничих професій.

Діагностичне анкетування, вихідний тестовий контроль, звітування про виконання індивідуальних планів самостійної роботи, захист курсових робіт, вручення свідоцтв ­– такою була програма заключної сесії курсів.

У своїх діагностичних анкетах слухачі дали самооцінку ступеню володіння питаннями навчальних модулів програми на момент закінчення навчання: модернізації змісту професійної освіти, нормативно-правової бази з питань ПТО, вікової і педагогічної психології, загальної та професійної педагогіки, використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі, методики, інноваційних технологій професійного навчання.

Захист курсових робіт проходив у формі конференції з обміну досвідом. Майстри виробничого навчання ділилися педагогічними ідеями та думками щодо проблем, піднятих у досліджуваних темах, обговорювали використання сучасних виробничих та інформаційно-комунікаційних технологій на уроках виробничого навчання, нетрадиційні форми їх проведення, інтерактивні методи навчання, особистісно-орієнтовані технології, особливості роботи з обдарованими учнями.

На завершення заходу відбулося вручення слухачам свідоцтв про проходження довгострокового підвищення кваліфікації.

 

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області

Масове отруєння чи інфекція: у Дніпрі ушпиталили 16 школярів

У Дніпрі 16 учнів різного віку зі школи № 62 у стані середньої тяжкості перебувають у інфекційних стаціонарних відділеннях різних лікарень міста. Про це повідомила прес-служба Дніпровської міськради.

За словами мера міста Бориса Філатова, поки незрозумілі причини інциденту, але пообіцяв взяти ситуацію під особистий контроль.

“Якщо у виникненні інфекції будуть винні, якщо це – отруєння, а не ротавірусна інфекція, винні відповідатимуть повною мірою”, – заявив він.

Міський голова Дніпра запевнив, що буде звертатися до правоохоронців та Держпродспоживслужби, щоб цю історію не намагалися розв’язати всередині гуманітарного департаменту або в колі відповідальних осіб.

Він додав, що якщо зясується, що винні постачальники, керівництво школи або персонал – вони понесуть відповідальність.

Філатов пообіцяв виділити кошти на реабілітацію дітей і попросив не ширити “панічні чутки”.

Повідомляється, що причини виникнення інфекції нині встановлюють.

За даними міськради, вже створено спеціальну комісію, що перевіряє стан здоров’я інших учнів школи № 62 та їхнього найближчого оточення.

Також зазначається, що обстежують і персонал шкільного харчоблоку, інвентар кухні та безпосередньо продукти.

У Шумську на Тернопільщині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко під час робочого візиту в Тернопільську область взяв участь у відкритті інклюзивно-ресурсного центру в місті Шумськ.

Від імені Уряду він привітав дітей та вчителів. «Цього року ми надали більше півмільярда гривень на цільову субвенцію для місцевих бюджетів на розвиток інклюзивної освіти. Це питання і надалі буде на порядку денному Уряду. У нас є стратегічне завдання, щоб кожна дитина з особливими потребами не відчувала дискомфорт. До того ж є велика ініціатива дружини Президента Марини Порошенко щодо розвитку інклюзивної освіти, що набуває все більших обертів в країні», – сказав Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

У новому центрі з сучасним інтерактивним обладнанням, яке дає можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси та підвищувати мотивацію до навчання, розпочали заняття 46 дітей.

Інклюзивно-ресурсний центр Шумської міської ради надаватиме послуги дітям з особливими освітніми потребами, які проживають або навчаються на території Шумської ОТГ. Центр розміщений на базі Шумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 (опорний заклад).

Загалом в Україні зараз діє 326 інклюзивно-ресурсних центрів

Група продовженого дня: залишитися чи додому?

Із початком навчального року батьки, зокрема учнів перших класів, замислюються, чи віддавати дитину до групи продовженого дня. З одного боку, мама може займатися домашніми справами або ж працювати і не хвилюватися за свого школяра, а з іншого – така група може виявитися марнуванням часу, бо учень замість того, щоб виконувати домашнє завдання, байдикуватиме і розважатиметься з однокласниками.

Для чого потрібна група продовженого дня?

В ідеалі група продовженого дня має навчити дитину самостійно працювати, закріплювати пройдений на уроці матеріал. Вчителі повинні створити комфортне середовище для підготовки учнів, давати можливість працювати індивідуально та в колективі. І, звісно, передбачається дозвілля. Грамотно організовані ігри сприятимуть запам’ятовуванню шкільної програми. Головне, щоб усього було достатньо – і науки, і розваги, без надмірностей.

Правильно організований розклад групи продовженого дня має приблизно такий вигляд: після уроків дитина обідає, далі годинку гуляє з однокласниками на шкільному подвір’ї, а потім береться за уроки. І після виконання домашнього завдання знову можна погратися.

Та група продовженого дня не означає, що вдома батькам більше не треба займатися з учнем. У школі дитина може виконати домашнє завдання з математики, письма або ж читання. Але вивчити вірш напам’ять школяреві доведеться з мамою і татом, так само як і намалювати малюнок або виконати завдання з іноземної мови.

Учнівський протест

Однак замість підготовки до наступного дня діти часто бешкетують  з однолітками. Навчання відходить на друге місце. Нерідко учні категорично відмовляються їсти в шкільній їдальні або ж витрачають кишенькові гроші на цукерки – для батьків таких дітей група продовженого дня, вочевидь, не підходить.

Відмовитись від групи батьки можуть і через побутові умови – приміром, у школи немає території, де дітки можуть гуляти. А залишати учня на цілий день у приміщенні не хочеться. З огляду на це, мамам і татусям слід добре подумати, перш ніж приймати рішення щодо групи продовженого дня. Тим паче, що існує альтернатива. Або ж наважитись на експеримент і на кілька днів походити на позакласні заняття.

Альтернативою групам продовженого дня є персональний вчитель у власному домі. Його можна найняти і не переживати, що дитина не поїсть, не погуляє чи не виконає домашнє завдання. Але тут важливо знайти того, кому ви довіряли б і хто порозумівся б із вашим сином чи донькою. Також така людина має добре орієнтуватися у шкільній програмі і вимогах до учнів. Ще бажана профільна педагогічна освіта.

Домашні завдання вдома – чого батькам треба уникати

Якщо ваша дитина все ж таки після школи прямує додому і вам треба готувати з нею домашнє завдання, пам’ятайте золоте правило – досконалості немає меж. Часто батьки не зупиняються лише на домашньому завданні, їм хочеться, щоб діти були розумними, розвиненими, словом, хочеться дати все. Мами скуповують усі можливі збірники завдань і навчають дітей без упину. У такої поведінки є зворотній бік: дитина, яка знає надто багато, починає на уроках нудьгувати і займатися іншими справами. А той, хто завжди готовий до планових контрольних, перед неочікуваною перевіркою знань розгублюється, лякається і навіть починає списувати чи робити шпаргалки.

Окремої уваги заслуговують першокласники і їхні батьки. У боротьбі за гарний почерк багато матусь і татусів змушують дитину по кілька разів переписувати вправи, навіть якщо дитина протестує. Як наслідок, якість її робіт погіршується, а мама починає ненавидіти предмет «письмо». Таким батькам варто уважно поспостерігати за своєю дитиною. Можливо, криві палички – це не халтура, може, дитина і справді не може написати рівно. Якщо так, то замість переписування завдань, з учнем краще поробити вправи на розвиток дрібної моторики. Вони дадуть більше результату, аніж криво списані сторінки зошита.

Якщо в дитини проблеми з читанням, примушувати також не варто. За даними психологів, на читання у першому класі треба відводити 8-10 хвилин, у другому класі – 10-15. Спершу можна самому читати дитині, а потім просити її повторити. Або ж читати із учнем по черзі – по реченню.

Освіта – це важливий обов’язок дитини. Школяра, але не робота! Не заохочуйте школяра грішми за гарні оцінки. І пам’ятайте : всі – і дорослі і, тим паче, діти, – мають право на помилку. Відмінниками не народжуються, ними стають.

Оплата праці вихователів груп продовженого дня

– За рахунок яких видатків здійснюється оплата праці вихователів груп продовженого дня?

Відповідно до статті 1032 Бюджетного кодексу України освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у типах закладів освіти, визначених цією статтею. Серед таких закладів освіти є і заклади загальної середньої освіти.

У Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, посада вихователя віднесена до педагогічних працівників.

Тому оплата праці вихователів груп продовженого дня у закладах загальної середньої освіти провадиться за рахунок видатків освітньої субвенції.

Водночас статтями 89 і 90 Бюджетного кодексу України визначено, що видатки на заклади освіти, засновані на комунальній власності, здійснюються з відповідних місцевих бюджетів.

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» протягом бюджетного періоду дозволяється здійснювати видатки закладів освіти, визначених статтею 1032 Бюджетного кодексу України, одночасно з державного та місцевих бюджетів та/або одночасно з різних місцевих бюджетів.

Тож у випадках недостатності в окремих місцевих бюджетах обсягів освітньої субвенції оплата праці вихователів груп продовженого дня, як і інших педагогічних працівників, може провадитися за рахунок коштів місцевих бюджетів.

При цьому варто зазначити, що за наявною інформацією обсяги невикористаної на місцях освітньої субвенції впродовж року збільшуються. Станом на 1 серпня поточного року залишки невикористаної освітньої субвенції становили в цілому в Україні 7,1 млрд. грн, на 1 квітня – 5,2 млрд. грн, на 1 січня – 4,1 млрд. гривень.

Зазначені кошти мають спрямовуватися в першу чергу на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти в повному обсязі з дотриманням вимог законодавства, Галузевої, територіальних угод, колективних договорів, зокрема встановлення з 1 вересня 2018 року надбавки за престижність педагогічної праці в максимальному розмірі 30% посадового окладу (ставки заробітної плати), що передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», виплату винагороди за сумлінну працю в розмірі посадового окладу (ставки заробітної плати), здійснення доплати за завідування навчальними кабінетами в розмірі 10-13% посадового окладу (ставки заробітної плати) відповідно до пункту 41 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 15.04.1993 № 102, без вимог щодо їх атестації, оплати праці вчителів за заміну тимчасово відсутніх працівників у повному обсязі за фактично відпрацьований час відповідно до пункту 63 Інструкції № 102, яким передбачено, що за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі, тощо.

Нові санітарні норми у школах: МОН та МОЗ презентували санітарний регламент

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міносвіти розробили новий Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти. За словами представників Міністерства охорони здоров’я, нові санітарні норми, які в ньому описані, враховують потреби сучасних школярів і стосуються харчування, організації навчального процесу, домашніх завдань і побутових умов у школі.

У відомстві закликають обмежити кількість солі, цукру і підсолоджувачів у їжі для учнів. Буде введена заборона на шкідливі продукти, такі як газовані напої. Меню школяра має складатися мінімум з чотирьох страв, а калорійність не перевищувати 30% від денного раціону. Школам також дозволять організовувати кейтеринг, коли комплексні обіди учням готують підприємства-підрядники.

Уже зараз не рекомендується давати домашнє завдання учням 1-х та 2-х класів. До 9-го класу учні не повинні витрачати на завдання більше години, у старших класах – більше 1,5 години. За старими правилами, старшокласників можна було навантажувати чотирма годинами домашньої роботи.

У МОЗ мають намір скасувати правила розстановки парт у класах. Зараз відстань між рядами парт чітко регламентована і становить 60 сантиметрів. За бажанням, школи зможуть розставляти парти в довільному порядку. А в початкових класах радять обладнати зони для ігор.

Після затвердження нових санітарних правил вчителі зможуть використовувати у навчальному процесі інтерактивні дошки, мультимедійні технології та пристрої. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення, в т.ч. освітлення, доступу в інтернет тощо.

Нові санітарні норми вельми доречні з огляду на те, що в Україні запустили освітню реформу, а останній раз зміни в норми вносилися 17 років тому. Пропозиції та зауваження щодо нових правил приймаються відомством до кінця вересня, після чого будуть схвалені або доопрацьовані.

 

Пільги на комунальні послуги сільським вчителям

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 657 «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу» внесено зміну до пункту 2 Порядку надання пільг, компенсацій і гарантій працівникам бюджетних установ, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2003 р. № 426, замінивши в абзаці першому слово «четвертої» словом «третьої».

Таким чином, згідно з пунктом 2 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які мають право пільговики (далі – пільги), надаються шляхом відшкодування пільговику передбаченої законодавством частини фактичних витрат за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном, комунальними послугами та за проїзд (крім педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників і працівників культури, пільги яким передбачаються абзацом першим частини третьої статті 57 Закону України «Про освіту», пунктом  «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частиною п’ятою статті 29 Закону України «Про культуру» у розмірі грошового еквівалента пільг, визначеного відповідно до цього Порядку. Абзацом третім цього пункту встановлено що пільги педагогічним, медичним та фармацевтичним працівникам і працівникам культури надаються щомісяця шляхом зменшення плати за користування житлом з опаленням та освітленням.

Норма про забезпечення державою педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, а також пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням передбачалася частиною четвертою попередньої редакції Закону України «Про освіту» в редакції від 23.03.1996 № 100/96-ВР з урахуванням унесених змін.

З прийняття нової редакції Закону України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145-VIII норма щодо пільгового безплатного користування житлом з опаленням та освітленням передбачена у частині третій статті 57. Як і в попередньому законі, так і в чинному встановлено, що зазначені пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 1 Порядку пільги, компенсації і гарантії, на які згідно із законом мають право окремі категорії працівників бюджетних установ, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу (далі – пільговики), щодо знижки плати за користування житлом, паливом та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергія тощо), надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу пільговика за попередні шість місяців (далі – середньомісячний дохід) не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, визначеної відповідно до підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України.

Тобто пільговиками в застосуванні Порядку вважаються лише працівники, військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу.

Щодо пенсіонерів з числа педагогічних працівників, то відповідно пункту 2 Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням відповідно до пункту «ї» частини першої статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я, частини п’ятої статті 29 Закону України «Про культуру», абзацу першого частини четвертої статті 57 Закону України «Про освіту», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України від 13.09.2006 № 341/651/619/769, що розроблений на виконання пункту 5 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2002 № 256, право на безплатне користування житлом з опаленням і освітленням мають пенсіонери, які раніше працювали педагогічними, працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу, проживають у таких населених пунктах, мають відповідний стаж роботи не менше трьох років і на момент виходу на пенсію працювали на посадах педагогічних працівників.

Тож залежність від сукупного доходу для забезпечення пільгами на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням стосується лише педпрацівників, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу. Такий сукупний дохід у 2018 році не повинен перевищувати величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на 1 січня 2018 року складає 1762 грн, збільшеного в 1,4 рази та заокругленого до 10 гривень, тобто розміру 2470 гривень.

Пенсіонери з числа педагогічних працівників не є пільговиками, для яких застосовується обмеження сукупним доходом для отримання зазначених пільг.

З’явилися єдині правила, за якими розпорядники бюджетних коштів на науку мають проводити конкурси наукових робіт, – рішення Уряду

Уряд визначив, як має відбуватися конкурс з відбору наукових та науково-технічних робіт, що виконуються за кошти держбюджету. Відповідний Порядок Кабінет Міністрів затвердив під час засідання 12 вересня 2018 року.

Прийнятий документ є рамковим і вперше встановлює загальні правила, за якими всі розпорядники бюджетних коштів на науку мають проводити конкурси з відбору робіт. Прописано також конкретні випадки, коли проведення конкурсу є обов’язковим.

«Торік в Україні було 23 головні розпорядники бюджетних коштів, що фінансували наукові дослідження і розробки з держбюджету. І кожен з них визначав власні правила проведення конкурсів, щоб відібрати ті роботи, які потім фінансувалися за державний кошт. Зараз же Уряд прийняв документ, що  встановив уніфіковані вимоги до проведення таких конкурсів для всіх розпорядників. На їх основі вони зможуть встановлювати власні умови проведення конкурсів, але дотримуючись єдиних правил. Це дозволить забезпечити більшу прозорість конкурсів та гарантуватиме рівні умови для всіх учасників», – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Зокрема, у Порядку чітко визначено, що організатор конкурсу під час визначення тематики обов’язково має врахувати законодавчо встановлені пріоритети розвитку науки і техніки, пріоритети у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва. Безпосередньо під час проведення конкурсу організатор повинен забезпечити уникнення конфлікту інтересів між учасниками та членами конкурсних комісій, обов’язково оприлюднити на своєму сайті умови та загальний бюджет конкурсу, вимоги до учасників, а також результати.

Так, для проведення конкурсу утворюється відповідна комісія, в якій кількість працівників закладу, що проводить конкурс, не має перевищувати половини.

Конкурс повинен включати 8 етапів:

  • прийняття рішення про проведення конкурсу;
  • оприлюднення оголошення;
  • приймання документів від учасників;
  • попередній розгляд поданих документів на відповідність вимогам, встановленим умовами конкурсу;
  • проведення наукової і науково-технічної експертизи заявок;
  • формування конкурсною комісією з урахуванням результатів експертизи заявок пропозицій щодо переліку робіт, що плануються до виконання за рахунок коштів держбюджету та їх виконавців;
  • прийняття організатором рішення про результати;
  • оприлюднення результатів.

Лілія Гриневич відзначила, що затверджений документ запроваджує ще одну важливу зміну. До прийняття Порядку головні розпорядники бюджетних коштів на науку після проведення конкурсів та визначення переможців мали здійснювати абсурдні з точки зору світової практики процедури публічних закупівель. Відтепер для фінансування робіт переможців, що були відібрані за конкурсом відповідно до затвердженого Порядку, не потрібно буде проводити тендерні закупівлі. Це спростить та пришвидшить в часі процедуру надання коштів науковцям.

Повідомляє прес-служба МОН