Daily Archives: Вересень 18, 2018

Дуальна освіта сприятиме працевлаштуванню безробітних

За сприяння Київського міського центру зайнятості понад 140 безробітних пройшли навчання та працевлаштовані на КП «Київпастранс». Про це повідомляє Укрінформ.

«Комунальне підприємство «Київпастранс» є давнім партнером і клієнтом служби зайнятості. А зі створенням нового структурного підрозділу у службі зайнятості – відділу організації рекрутингу та партнерства, посприяло ще більш тісній співпраці. Адже тут понад рік активно користується новітніми послугами», – зазначили у службі зайнятості.

За кошти служби зайнятості навчально-курсовий комбінат комунального підприємства «Київпастранс» здійснює навчання безробітних за напрямками: водій трамвая, тролейбуса та автобуса.

«Ми пропонуємо нашим безробітним перелік курсів, за якими вони проходять навчання. Наразі є попит на навчання за робітничими спеціальностями, адже це нагальна проблема у місті Києві, і саме «Київпастранс» є одним із лідерів з працевлаштування безробітних з робітничими професіями», – зазначила заступник начальника відділу організації профорієнтації та профнавчання Лариса Качан.

Вона повідомила, що у цьому році впроваджується новітня форма навчання з елементами дуальної освіти і «Київпастранс» також бере участь у цьому освітньому проекті.

«Дуальність, на нашу думку, передбачає більшу взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів певного профілю. Основним завдання дуальної форми навчання є усунути основні недоліки традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів з урахуванням вимог роботодавця», – підкреслила Качан.

Водночас, директор навчально-курсового комбінату комунального підприємства «Київпастранс» Валентина Штукерт повідомила, що на підприємстві здійснюється навчання за професіями: водій тролейбуса, водій  трамвая, водій категорії «D», водій категорії «B», після якого можливе працевлаштування на КП «Київпастранс». Вона наголосила, що навчання через службу зайнятості здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

«Ми займаємося підвищенням та відновленням класу водіїв, проводимо навчання та тренінги для контролерів пасажирського транспорту і навчання контролерів-касирів, кондукторів. Варто наголосити, що ми отримали атестацію Міністерства освіти і науки України, тобто маємо ліцензії, і ми не автошкола, ми є навчальний заклад», – наголосила Штукерт.

Вона додала, що на підприємстві навчаються учасники АТО, малозабезпечені категорії громадян. За їхнє навчання сплачує держава.

За інформацією Київського міського центру зайнятості КП «Київпастранс» та його філіями надано 1755 вакансій, з яких понад 140 укомплектовані за допомогою служби зайнятості.

Американські школярі курять в електронних сигаретах марихуану

Два мільйони учнів середніх і старших класів американських шкіл вживають марихуану через електронні сигарети. Таке дослідження провів медичний журнал JAMA Pediatrics. Про це повідомляють Українські новини посилаючись на AP.

Електронні сигарети зазвичай містять нікотин, але багато пристроїв з батарейками можуть випаровувати інші речовини, в тому числі марихуану“, – сказано в повідомленні.

Серед опитаних майже 9% заявили, що курили марихуану через електронні сигарети. Це – третина тих, хто взагалі коли-небудь користувався електронними сигаретами.

Міністерство охорони здоров’я США закликало 5 найбільших виробників електронних сигарет припинити продаж їхніх продуктів неповнолітнім.

 

Олександр Горган вручив стипендії кращим переяславським спортсменам і тренерам

З нагоди Дня фізичної культури і спорту в Київській обласній державній адміністрації відбулися урочистості. На свято завітали понад 400 представників спортивної галузі області.

Голова КОДА Олександр Горган вручив стипендії кращим спортсменам і тренерам  регіону. Серед них були студенти і викладачі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. Зокрема, стипендії отримали сумоїсти: викладач педуніверситету, майстер спорту України міжнародного класу із сумо, бронзовий призер чемпіонату світу із сумо Вікторія Царук (12500 грн), студентка природничо-технологічного факультету Оксана Бабич (7500 грн), магістрантка факультету фізичного виховання, майстер спорту України із сумо Наталія Кондратюк (7500 грн.), магістрантка факультету фізичного виховання, заслужений майстер спорту України Іванна Березовська (15000 грн.) та їхній наставник, заслужений тренер України – Сергій Безкоровайний (5000 грн.).

Стипендії у розмірі 7500 отримали штовхальники ядра: студентка факультету фізвиховання, чемпіонка України з легкої атлетики серед юніорів Тетяна Кравченко і чемпіон України з легкої атлетики Віктор Самолюк. Їхній тренер Олена Самолюк нагороджена сертифікатом у 5000 грн. Штовхальницю ядра Анну Самолюк відзначили на святі почесною грамотою.

Стипендії від губернатора у розмірі 5000 гривень також отримали студентка фінансово-гуманітарного факультету, заслужений майстер  спорту із дзюдо, самбо та сумо Світлана Ярьомка та студент історичного факультету, чемпіон України із самбо (серед кадетів) Богдан Пушенко.

Юлія Строчинська

До якого типу сучасних вчителів належите ви?

Олеся Калинич, вчителька Хустської гімназії-інтернату, у власному блозі  в іронічній  формі описала типи сучасних педагогів. Класифікацію розроблено на основі багаторічних спостережень та власного педагогічного досвіду, – пише вчителька.

Як учитель упізнає, до якого типу належить? Дуже просто: абзац про свій тип йому видасться неправдоподібним або занадто гіперболізованим, – зазначає пані Олеся.

Останні кілька років яскраво ознаменувалися освітніми змінами.  Ми ще більше, ніж раніше, почали говорити про особистість учителя – творчого, активного, який прагне змін, займається самоосвітою… Для сучасного вчителя не повинна існувати перерва на літню відпустку, адже канікули – також час для особистісного зростання.  З одного боку, це добре: постійно навчаючись, людина міцніє. Природно, коли такий учитель ділиться власними здобутками з іншими колегами. З іншого боку, можна говорити про формування новітнього стереотипу: хороший учитель – т. зв. біла ворона, яка активно відвідує тренінги, майстер-класи тощо, колекціонує дипломи й публікує звіти про це у фейсбуці. Такий учитель мусить бути в центрі всіх подій. Паралельно існує армія обурених… 🙂 . Одним словом, нова дійсність народила нові (а чи такі вже й нові?) типи (чи стереотипи? 🙂 ) вчителів 🙂 .

Типи сучасних учителів 

Учитель-колекціонер. Такого вчителя можна помітити на багатьох майстер-класах, тренінгах. Дуже часто  реєструється на онлайн-курси заради важливої мети – отримати сертифікат. Його професійна лексика рясніє поняттями скрайбінг, леп-бук, сторітелінг, blended lerning, гейміфікація... Зазвичай учитель цього типу не використовує всі практики в роботі, адже його завдання – колекціонувати 🙂 .

Учитель-фотограф. Добре, що сучасна дійсність винайшла Instagram. Адже зараз важливо не провести урок, а зробити про нього фотозвіт – так би мовити, довести, що урок був, що діти до школи прийшли, за партами (бажано якось їх гарно скласти) сиділи. Для фотографа важливе використання “спецефектів” у кадрі: побільше карток, побільше наліпок, побільше… та будь-чого, головне побільше. Тоді кадр яскравіший. Чим більше фото, тим кращий учитель 🙂 .

Учитель-блогер. Щойно пролунав дзвінок на перерву, а вчитель-блогер уже повідомив півсвіту, що сьогодні в нього було на уроці, що написали діти у творах і про що він думав протягом останньої години. Байдуже, що це не завжди цікаво іншим, адже колеги зазвичай роблять те саме, що й блогер, тільки не публікують 🙂 .  Підтримує тісні зв’язки з учителями всіх типів, бо вони – джерело його творчості 🙂 .

Учитель-підприємець. Продати можна все – ось девіз учителя цього типу. А й справді, чого б не підзаробити на власному труді? У хід ідуть тести, таблиці, схеми, блокноти, щоденники. А що? Є попит – є пропозиція 🙂 . Якщо вчитель-підприємець іще й дуже творчий, то він може продавати й роботи фотографа, і блогера, й інших підприємців.

Учитель-НУШ. Він попереду всіх змін. Концепцію НУШ іще тільки писали, а цей учитель уже поділив клас на 7 зон. Його зачаровують усі реформи і, як наслідок, не влаштувують написані кимось конспекти чи підручники. Він готовий створювати нові методики й навіть нові правила. Часто це нове – трохи “закручено-перекручене” старе. Потай від зайвого ока учитель-НУШ усе-таки полюбляє користуватися добре перевіреним “старим”.

Учитель-ностальгія твердо переконаний: раніше все було не так. І діти були вихованіші, і вчителів шанували, і програма легша, і підручники зрозуміліші. Живе спогадами (на рівні зітхань) про минуле. Намагається минуле пристосувати до вимог 21 століття, але зазвичай йому це не вдається, що викликає ще більше суму, відчаю й безнадії 🙁 .

Учитель-детектив. Завжди в пошуку – тільки не себе, а винних. Любить у невдачах когось звинувачувати. Не важливо, хто винен: родичі учня, підручники, програми чи МОН узагалі – головне, щоб можна когось критикувати. Часто страдниками стають “ностальгісти”, які еволюціонували й вирішили не просто страждати, а озвучити наболіле. Прикметно, що “детективи” самі нічого не створюють, адже інакше їх теж можуть у чомусь звинуватити.

Учитель-прокурор. Його основне покликання – шукати недоліки в роботі інших, критикувати й засуджувати, виносити вироки. Зазвичай такий учитель  діаметрально протилежний до вчителя-НУШ. “Прокурор” нічого власного не пише, бо поле його діяльності – критика вже створеного кимось. Типологічно “прокурор” близький до “детектива”, але є головна відмінність: прокурор критикує, не вдаючись до пошуку причин явища.

Учитель-ксерокопія. Такий учитель не переймається творчістю. Та й для чого, якщо є вчитель-блогер, який описує весь процес навчання, учитель-НУШ, який і так усе зробив, та ще й учитель-підприємець, у якого можна багато чого купити?

Учитель-тінь. Він за всіма спостерігає. У соцмережах не коментує практично нічого, щоб не помилитися й не бути підданим критиці. Не можна сказати, що вчитель-тінь не творчий. Ні, часто навіть навпаки. Просто в нього принцип “Мовчання – золото”. Зазвичай про “тінь” знають у вузьких колах і міні-групах, де йому фізично сховатися неможливо.

Просто вчитель. Він просто любить дітей і намагається бути чесними і з ними, і з собою. Він професійний. Його уроки цікаві. Часом просто вчитель поєднує ознаки кількох вище наведених типів, але сказати, який у ньому тип переважає точно, важко. Зараз, читаючи цей текст, просто вчитель посміхається, бо розуміє, як важливо в сучасному світі бути оригінальним, сучасним і водночас залишатися собою 🙂 .

P.S.Дякую, якщо Ви й ПОсміхнулися, й Усміхнулися (філологи знають, що різниця Є 🙂 ). До речі, один із типів – автобіографічний. Трішки. Напевно 🙂

Кожний другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі, – ЮНІСЕФ

Бійки та булінг перешкоджають навчанню 150 мільйонів дітей віком від 13 до 15 років у світі

 За даними нового звіту, представленого сьогодні ЮНІСЕФ, кожний другий учень або учениця віком від 13 до 15 років – приблизно 150 мільйонів дітей у світі – повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу школи.

У звіті «Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах» підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою у навчанні мільйонів дітей у всьому світі. Показник такого насильства визначається як кількість дітей, які повідомляють про те, що стали жертвами булінгу протягом останнього місяця або брали участь у бійках протягом останнього року. Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

Звіт, фото та відеоролик доступні для посилання тут.

«Освіта є ключовою умовою для побудови мирного суспільства, але для мільйонів дітей у різних куточках світу сама по собі школа насправді не є безпечним місцем, – наголосила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. – Кожного дня перед учнями постають різні небезпеки, у тому числі бійки, змушування вступати в різні угруповання, булінг (і особисто, і онлайн), насильницька поведінка, сексуальні домагання та озброєні напади. У короткостроковій перспективі це впливає на їхнє навчання, а в довгостроковій може призводити до депресії, тривожності та навіть самогубств. Насильство – це незабутній урок, який не має проходити жодна дитина».

У звіті наводяться численні приклади того, як діти можуть постраждати від насильства у шкільному середовищі. За останніми наявними даними ЮНІСЕФ:

  • Більше третини учнів віком від 13 до 15 років у світі зазнають булінгу(цькування), і приблизно така ж частка дітей опиняються втягнутими у бійки.
  • В Україні у 2017 році 24% дітей стали жертвами булінгу. 40% постраждалих дітей нікому про це не розповідали.
  • Третина школярів у 39 розвинутих країнах визнають, що вдаються до цькувань своїх однолітків.
  • Приблизно 720 мільйонів дітей шкільного віку живуть у країнах, де тілесні покарання у школах ще не повністю заборонені.
  • Хоча дівчата та хлопці мають однакові ризики стати жертвами булінгу, дівчата більш часто зазнають психологічного тиску, тоді як хлопці частіше страждають від фізичного насильства та погроз

Звіт зазначає, що насилля із застосуванням зброї у школах продовжує забирати життя. У ньому також наголошується, що у світі цифрових технологій, поширення насильницького, шкідливого чи образливого контенту стає можливим завдяки дотику до клавіші.

Представлений сьогодні звіт «Щоденний урок: #ЗУПИНИТИнасильство у школах» є складовою глобальної кампанії ЮНІСЕФ #ЗУПИНИТИнасильство (#ENDviolencе). Це також одне із завдань спільних зусиль, що мають на меті підвищити обізнаність і закликати до активних дій для того, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл. Ці зусилля вживаються численними організаціями, у тому числі ЮНІСЕФ, Міністерством міжнародного розвитку Сполученого Королівства (DFID), ЮНЕСКО та іншими членами Глобального партнерства з подолання насильства проти дітей та Ініціативи ООН з освіти дівчат. У липні 2018 року Посол доброї волі ЮНІСЕФ Лілі Сінг провела перший із Youth Talk (Розмови молоді) у Південній Африці з молоддю від 13 до 19 років. В Україні серія обговорення серед молоді відбудеться у вересні – жовтні 2018 року

Для того, щоб зупинити насильство у школах, ЮНІСЕФ та партнери закликають до невідкладних дій у таких галузях:

  • впровадження законодавства та політики, необхідних для захисту учнів від насильства в школах;
  • посилення заходів із запобігання та реагування на насильство в школах;
  • заохочення громад та окремих осіб підтримувати учнів, коли вони говорять про насильство, а також працювати над зміною культури в школах та громадах;
  • здійснення більш ефективних та цільових інвестицій у перевірені рішення, які допомагають учням почуватися в безпеці у школі;
  • збір більш докладних даних про насильство проти дітей у школах та навколо шкіл із розподілом за різними показниками і розповсюдження інформації про дієві методи запобігання і протидії насильству.

ЮНІСЕФ закликає молодих людей у всьому світі активно виступати проти насильства у школах та навколо шкіл, і розказати нам, що вони для цього роблять і які рішення використовують, щоб #ЗУПИНИТИнасильство у школах та навколо шкіл раз і назавжди. Дізнайтеся більше на: stopbullying.com.ua та https://uni.cf/end-violence .

Джерело: ЮНІСЕФ Україна

На Волині відбулися туристські змагання серед освітян

Понад 200 освітян – 27 команд з різних закладів освіти Волині, а також команда педагогів з Попаснянського району Луганської області взяли участь в туристських змаганнях серед працівників освіти.

Це традиційні змагання, які щороку проводить обласний Центр туризму, спорту та екскурсій напередодні Всесвітнього Дня туризму та Дня вчителя. Захід відбувся за сприяння управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

Зі щирими словами привітання до учасників змагань звернулись начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна, голова Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, голова Старовижівської райдержадміністрації Анатолій Бринчук, голова Старовижівської районної ради Юрій Кудацький,  начальник відділу освіти, молоді та спорту Старовижівської райдержадміністрації Валентина Яриніч та директор Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін.

Впродовж трьох днів – з 14 по 16 вересня 2018 року на березі озера Глухівське Старовижівського району вирувало свято туризму, спорту та здорового способу життя. Учасники змагались у трьох групах: серед працівників управлінь та відділів освіти, серед педагогів обласних, вищих та професійно-технічних закладів освіти та збірні команди вчителів міст, районів та об’єднаних територіальних громад.

Кожного дня команди змагались у туристських навичках та майстерності на дистанціях з пішохідного водного, велосипедного туризму, демонстрували вміння орієнтуватись на місцевості, надавати першу медичну допомогу, облаштовувати свій побут та готувати їжу в природних умовах.

В підсумку за результатами всіх видів змагань перемогу серед управлінців здобула команда відділу освіти Ратнівської райдержадміністрації, друге місце посіла команда управління освіти Ковельської міської ради і третіми фінішувати представники управління освіти, молоді та спорту Володимир-Волинської міської ради.

В своїй групі лідерами стала команда Луцького педагогічного коледжу, а освітянам Старовижівського професійного ліцею вдалось випередити своїх колег з Шацького лісового коледжу імені В.Сулька.

Серед команд з числа педагогічних працівників закладів освіти області І місце здобула команда міста Луцька, ІІ місце посіли освітяни Старовижівського району, а замкнули трійку лідерів педагоги Камінь-Каширського району.

Крім змагальної частини, приємними спогадами залишаться вечори туристської самодіяльності, де колективи показували свою вокальну та художню майстерність, почуття гумору та відданість туристській справі, вміло поєднуючи її в своїй педагогічній діяльності.

Такі змагання  пропагують здоровий спосіб життя, сприяють зміцненню дpужніх зв’язків між освітянами області та країни, обміну досвідом, що дає позитивний результат у роботі. Разом з тим це хороша практична школа підвищення кваліфікації педагогів, яка дозволяє набути важливих вмінь і навичок та передати їх своїм вихованцям.

Прес-служба Волинського ЦТСЕ

 

Якість медицини стане кращою завдяки ЗНО?

Після підвищення прохідного балу до медвишів вступило на 28% менше абітурієнтів.

Кількість першокурсників медичних вищих навчальних закладах скоротилася в середньому на 28%, ніж у попередні роки. Причиною став бар’єр у 150 балів, які відтепер мають набрати абітурієнти на ЗНО для вступу до таких вишів.

Про це розповіла віце-президентка Київської школи економіки і радниця міністерки охорони здоров’я Інна Совсун в ефірі Громадського радіо.

Ми побачили ефект по кількості набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, тому що переважна кількість бюджетників все-таки долає поріг у 150 балів. Натомість скорочення по контрактникам були суттєвішими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема”, — розповіла вона.

Нагадаємо, цього року в рамках реформи медичної освіти зріс прохідний бар’єр балів, які має набрати абітурієнт для вступу на медичні спеціальності у ВНЗ.

Відтепер він становить 150 балів із 200 можливих.

Медична галузь має реформуватися в кілька етапів: прохідний бал, міжнародні незалежні оцінювання під час навчання і посилення вимог до стандартів викладання.

Цьогоріч на спеціальності “Стоматологія”, “Медицина” і “Педіатрія” могли вступити лише ті абітурієнти, які набрали понад 150 балів за результатами ЗНО з конкурсних предметів — біології, хімії або математики. Це сприятиме тому, що професію лікаря отримуватимуть найкращі, говорять у МОЗ.

Українська правда

На маніпуляціях із результатами ЗНО державі завдано мільйонних збитків

Під підозрою керівництво центру оцінювання якості освіти. Відповідальні керівники Українського центру оцінювання якості освіти систематично за гроші завищували результати ЗНО. У цьому Національна поліція підозрює керівника, двох заступників і ще двох службовців установи.

Їх правоохоронці назвали злочинною організацією, котра протягом 2008-2013 років здійснила 800 фактів встановлених слідством фактів правок результатів тестів. “У такий спосіб зловмисники завдали шкоди Державному бюджету України на суму понад 7 мільйонів гривень. Ці кошти були витрачені на навчання осіб, які були зараховані на місця державного замовлення не за результатами конкурсу, а внаслідок протиправного завищення результатів”, – пояснили в поліції.

Проти підозрюваних порушені справи за низкою статей, зокрема про зловживання владою або службовим становищем, несанкціонованих діях з інформацією і створення злочинної організації. Після завершення слідства матеріали будуть передані до суду.

ТСН

ERASMUS+ в дії: для студентів НАУ прочитали лекції з міжнародних відносин

Студенти Національного авіаційного університету прослухали цикл лекцій з  міжнародних економічних відносин. Їх прочитала професор Annamaria Csiszer з Університету Дунаваріса (Угорщина).

Зокрема, вона розповіла про міжнародні відносини в ЄС та партнерство, ринок праці в ЄС, політику трудових відносин тощо.

Окрім цього, представниця угорського університету та НАУ обговорили тіснішу співпрацю між вишами.

«Ми переконані, що географія країн-учасників за програмою академічної мобільності Erasmus+ з часом збільшиться. Оскільки навчання за програмою обміну – це безцінний досвід для кожного викладача та студента, це можливість не тільки навчатися та навчати, а також пізнавати культуру і традиції іншої країни», – наголосила директор Інституту новітніх технологій та лідерства НАУ Бабікова Катерина.

Інформує прес-служба університету