Daily Archives: 20/09/2018

  ЖНАЕУ реалізовуватиме спільні проекти з Aleksandras Stulginskis University

Із робочим візитом делегація Житомирського національного агроекологічного університету відвідала Aleksandras Stulginskis University в Литві.

Зокрема, можливості подальшої співпраці із закордонними колегами обговорили ректор ЖНАЕУ Олег Скидан, декан факультету інженерії та енергетики Ярослав Ярош, завідувач кафедри механіки та інженерії агроекосистем  Савелій Кухарець,  докторант кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Олександр Ковальчук.
У рамках поїздки вони оглянули навчальний заклад, познайомилися з його історією та структурою, напрямками наукових досліджень,  а також розповіли про Житомирський національний агроекологічний університет, де нині на 8 факультетах студенти навчаються на 26 спеціальностях.

За словами ректор Олега Скидана, під час зустрічі з представниками Aleksandras Stulginskis University було досягнуто ряд домовленостей  про реалізацію   спільних проектів в освітній та науковій сферах.
До слова, днями  ЖНАЕУ оголосив про старт співробітництва з  Akademia Ignatianum w Krakowie, а також в університеті триває ІІІ етап реалізації освітнього проекту «Аграрна політика Європейського Союзу» у межах програми Еразмус+ Жан Моне.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Аудиторію «Етнодизайну» та виставку інноваційних художніх технік відкрили у Переяслав-Хмельницькому ДПУ ім. Г. Сковороди

У 325 аудиторії «Етнодизайну імені народної художниці Марії Буряк» педагогічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди презентований міні-музей старожитніх речей українського народу: це килим з міста Богуслава, дибинецька та опішнянська  кераміка, стародавні рушники та хустки Київщини тощо. Також є стародавня ікона ХІХ століття, яка мальована на дереві.

Сьогодні студенти вивчають з предмету «Етнодизайн» надзвичайно стародавню килимову техніку «уступами». Саме цю техніку використовувала магістрантка Дарина Овчиннікова при створенні дипломної роботи «Тканий жіночий жупан». Також в аудиторії можна оглянути інші стародавні техніки народного мистецтва України: малярство на склі, писанкарство, ляльку-мотанку та декоративне ткацтво.

Просимо  завітати в аудиторію «Етнодизайну» та поринути у стародавній світ рідного народу.

Також, у 316 аудиторії кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання спеціальність «Образотворче мистецтво»  експонується виставка «Інноваційних художніх технік». Керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Борисівна Носаченко.

На виставці представлені роботи бакалаврів та магістрів у техніці «Мікс-медіа», «джгутова філігрань», «колаж з використанням глини, декупажу, модульної аплікації та контурного розпису».

Виставку нещодавно відвідали гості зі Стамбульського фонду науки та культури, які були вражені складністю техніки виконання .

Запрошуємо відвідати виставку і доторкнутися серцем до прекрасного.

Прес-служба педагогічного факультету

 

Учні Сумської школи №12 вибороли «золото» на Міжнародному творчому конкурсі в Грузії

9-15 вересня у місті Урекі (Грузія) проходив традиційний мистецький конкурс-фестиваль «Золоте руно».

Цьогоріч учасниками Міжнародного змагання стали й аматорські колективи. Наймолодшими учасниками конкурсу виявилися учні Сумської загальноосвітньої школи №12, на базі якої уже третій рік діє хореографічний гурток, що об’єднав школярів у колектив «Сладкоєжки».

Цей колектив знайомий поціновувачам бальних танців не тільки міста Суми й Сумської області, а й за її межами, адже діти неодноразово брали участь у танцювальних конкурсах і неодмінно поверталися переможцями.

Тепер «Сладкоєжки» дебютували на фестивалі такого масштабу і знову повернулися із «золотом». Журі високо оцінило виконавську майстерність та наполегливість школярів. Після запального джайву у дитячого колективу просто не лишилося конкурентів, а зворушливий вальс остаточно переконав журі, що вони гідні «золота»!

Відзначимо, що «Сладкоєжки» стали єдиним дитячим колективом серед професійних танцюристів, які удостоїлися честі виступити на гала-концерті в місті Батумі, де зірвали бурхливі оплески глядачів.

Батьки учасників колективу висловлюють глибоку подяку директору КУ Сумська ЗОШ №12 Ірині Олексіївні Губській та заступнику директора з виховної роботи і керівнику ансамблю Оксані Леонідівні Зіненко за сприяння всебічному розвитку школярів. Особлива подяка нeзмінним хорeографам, які підготували колeктив. Юрій Сeргєєв та Ксeнія Блюмська-Данько ужe три роки діляться талантом з підопічними, допомагаючи підкорювати нові вeршини.

 

Учитель КУ Сумська ЗОШ №12 Ольга Бескорса

Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка Василя Сухомлинського: від традицій до інновацій»

17 – 18 вересня 2018 р. на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогіка Василя Сухомлинського: від традицій до інновацій», приурочену до 100-річчя від дня народження педагога (за рішенням 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО ця дата включена до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО і святкується впродовж усього року в багатьох країнах світу, зокрема і в Україні).

Співорганізаторами конференції стали відділ освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», ГО «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського», фаховий науковий осередок якої – Дрогобицький регіональний центр ГО «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського» – створено при кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти ДДПУ імені І. Франка.

У роботі Форуму взяли участь понад сто учасників, які представили провідні наукові осередки університетів України. Серед учасників конференції – дочка Василя Олександровича – Ольга Сухомлинська, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, заслужений діяч науки і техніки України, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, співголова Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася ректор професор Дрогобицького педуніверситету Надія Скотна. На пленарному засіданні виголосили доповіді провідні педагоги-науковці, а згодом відбулися наукові дискусії у шести секціях.

Учасники конференції мали змогу поспілкуватися з Ольгою Сухомлинською, обмінятися думками щодо популяризації ідей і творчості Василя Сухомлинського, підтримки дитини і дитинства, сприяння розвитку освіти і науки в Україні, ознайомитися з науковим доробком педагогів Дрогобицького педуніверситету, побувати у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі».

Інформує прес-служба Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка

 

1 жовтня стартує конкурс з обрання членів НАЗЯВО

Оголошено конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Відповідне рішення прийняла Конкурсна комісія з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Участь в засіданні взяли 7 із 9 членів Комісії, зокрема, 4 іноземних члени та три представники України. На порядку денному було одне питання – затвердження тексту Оголошення конкурсу щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Члени Конкурсної комісії одноголосно затвердили текст Оголошення. Таким чином, Конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти розпочинається 1 жовтня 2018 року та закінчується 31 жовтня.

Докладнішу інформацію можна переглянути в офіційному тексті Оголошення.

Нагадуємо, що раніше Уряд затвердив процедуру конкурсу, за яким обиратимуть членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.  

До складу Нацагентства мають увійти 23 члени. Серед них – три особи з числа роботодавців; дві особи з числа студентів вишів; не менше одного представника від працівників Національній академії наук України, національній галузевій академії наук (по одному представнику від кожної академії), представники ЗВО державної форми власності, ЗВО комунальної форми власності та ЗВО приватної форми власності. Склад Нацагентства затверджуватиме Кабмін.

За інформацією прес-служби МОН