Daily Archives: Вересень 25, 2018

Студенти-першокурсники ЛККЕіП пройшлися вуличками старого міста Лева

З метою забезпечення єдності професійного виховання і навчання студентів, підвищення ефективності навчально-виховного процесу для студентів Львівського кооперативного коледжу економіки і права, викладач-куратор циклової комісії загальноосвітніх дисциплін  Людмила Плугіна організувала та провела захоплюючу екскурсію вуличками старого міста Лева, адже багато студентів із групи проживають в інших містах та областях України.

Під час екскурсії студенти мали змогу побачити, як кожна епоха залишила свій слід в історичних пам’ятках міста Львова, проникнутись духом міста, відчути на собі його незвичну, старовинну атмосферу. Студенти отримали чудову нагоду відвідати найзагадковіші та найромантичніші місця міста Львова, була ознайомлена з найбільш цікавими архітектурними об’єктами та історією їх формування. Студенти мали змогу відвідати Латинський Катедральний костел (XVII ст.), каплицю Боїмів (XVII ст.), костел Петра і Павла ордену єзуїтів – один із найбільших храмів Львова, Вірменський Катедральний собор (XIV-XV ст.), Домініканський собор, єдиний в Україні музей зброї, розташований у Міському арсеналі, монастир бернардинів, Чорну Кам’яницю, Львівську міську раду, пам’ятник І. Федорову, Порохову вежу, Оперний театр та інші визначні місця.

Куратор розповіла про видатних особистостей, які проживали та працювали у Львові, та їх внесок у розвиток міста та України загалом: це поети, історики, режисери, архітектори та інші.

Як зауважила куратор групи, Людмила Плугіна: « Вчорашні школярі, а сьогодні – першокурсники, які поступили в коледж, проходять певний процес адаптації до нових умов навчання та нових соціальних стосунків. Цей процес є досить складним і тривалим.

Студенти-першокурсники в перші тижні навчання відчувають задоволення від досягнення важливої мети – вступ до омріяного  навчального закладу. Вони покладають серйозні надії на те, що зможуть ефективно навчатися і, тим самим, готуватися до важливої професійної діяльності.У групі навчаються, як дівчата так і хлопці. Студенти цієї групи вже стали дуже дружні. А веселість і оптимізм притаманні  кожному студенту цієї групи. Головним завданням, вважає куратор групи ФН-18  Людмила Василівна,  є допомогти студентам нового набору  зорієнтуватися та налаштуватися на відповідне студентське життя першокурсників в нових умовах навчання та життєдіяльності через включення їх до різних видів позанавчальної діяльності,  допомогти краще познайомитись один з одним, для студентів, які приїхали з інших населених пунктів – показати місто в якому вони будуть навчатись, скоротити дистанцію в спілкуванні. Такі заходи в невимушеній обстановці,  допомагають  першокурсникам  у їхньому навчанні, позитивно впливає на процес побудови подальших стосунків з викладачами та друзями в групі, сприяє згуртованості групи, дає можливість студентам  відчути приналежність до групи,  відчути підтримку один одного».

На студентів виховна година з куратором справила незабутні враження та принесла величезне задоволення, під час якої мали змогу відкрити для себе найвідоміші пам’ятки та споруди, почути нові факти і легенди про будівлі та визначні місця старовинного міста. Роксолана Мельник, м.Жовква : «Львів – одне з найкращих міст України і Європи. Про старовинне українське місто Лева написано багато, описано події, свідками і учасниками яких були львів’яни. Львівські вулиці, як і львівські мешканці, переживали круті зміни, які дарувала їм історична доля».

Юлія Таратула з с.Галичани, Городецький район: «Львів – історичний центр України, який було внесено до списку Світової культурної спадщини Міжнародної організації ЮНЕСКО в 1998 році. У Львові знаходяться найвідоміші пам’ятки архітектури, які зберегли до сьогодні риси практично всіх історичних періодів та основних стилів мистецтва (ренесансу, готики, бароко, українського модерну, класицизму, еклектики і т.д.)».

Ігор Мошко з м.Чернігів : «Ми ходили місцями, якими колись ходили польські королі, російські царі, австрійські імператори, українські гетьмани та сучасні видатні особистості. Відчувався дух старовинного міста, в якому сильно переплелось сьогодення та минуле».

Ліля Кук з с.Запитів, Камяноко-Бузький район: «Наступний цікавий задум відбувся у Львівському театрі «Опери та балету», спорудженому в тому місці, де протікала річка Полтва, яка неодноразово рятувала життя людей в роки ІІ Світової війни. В підземеллі цього закладу відкрито кафе «Лівий берег». На старих світлинах можна побачити історію річки Полтви. Сьогодні ріка протікає під землею. Вперше згадується у Галицько-Волинському літописі у 1256 році місто Львів, яке стояло на ріці».

Тетяна Кобилецька з с.Тучне, Перемишлянський район: «Через площу Ринок перехрещуються різні квартали (єврейський, руський, католицький ,вірменський і т.д.), відчуття складалось таке, немовби ти знаходишся в атмосфері сивої давнини з усіма її таємницями. Де чути звуки магічних церковних дзвонів, запах шоколаду та запашної львівської кави сьогодення. Ця мандрівка стала для мене та моїх одногрупників фантастичною, враження – неймовірні. Багато моїх нових друзів родом не зі Львова, вони побачили таке, що аж дух перехоплювало. Я ще раз переконалась у тому, що наш Львів – найкращий та найгарніший в світі».

Скільки цікавинок ховає у собі ще Львів досі невідомо, однак студенти групи з точністю відзначили, що ця екскурсія з куратором, була далеко не останньою, до закінчення навчального закладу вони постараються пройти її до кінця.

Студентам приємно, що в такому чудовому місті в них випала честь проживати та навчатись.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

Марафон спортивних подій у Переяслав-Хмельницькому ДПУ

Днями  на стадіоні Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся легкоатлетичний крос, присвячений Дню працівників фізичної культури та вшануванню пам’яті викладача вишу, майстра спорту СРСР із п’ятиборства Миколи Тихоновича Данилка. Метою змагань є: популяризація бігу серед студентів; виявлення кращих спортсменів для участі в обласних змаганнях.

Боротьба учасників за перемогу розгорнулася за активної підтримки вболівальників. Це зробило змагання цікавим та захоплюючим видовищем.

За традицією, ці змагання проводяться силами факультету фізичного виховання, але на бігові доріжки для участі в легкоатлетичному кросі виходять студенти з усіх факультетів університету.

З вітальним словом до учасників змагань звернувся декан факультету фізичного виховання Віктор Куйбіда, побажавши учасникам вдалих стартів і перемог.

Після підняття прапору України та виконання Гімну розпочалися змагання. Дівчата мали подолати дистанцію 500 ме­трів, юнаки — 1000. За регламентом, студенти факультету фізичного виховання змагалися окремо.

Найкращий результат серед дівчат факультету фізичного виховання                показала Анна Клітенко. Друге місце посіла Діана Чечко  і замкнула трійку лідерів – Інна Куріленко.  Серед юнаків факультету фізичного виховання на дистанції 1000 метрів перше місце посів – Максим Сушко, друге – Дмитро Керстенюк, на третьому місці – Роман Рижик.

У змаганнях з легкоатлетичного кросу серед дівчат неспортивного профілю перемогла студентка педагогічного факультету Тетяна Бовсунівська. Другою фінішувала – Тетяна Хомич, студентка цього ж факультету, третьою – студентка природничо-технологічного факультету Наталія Заболотня.  Серед юнаків упевнено переміг студент природничо-технологічного факультету Валентин Сацик. На другій сходинці опинився студент соціоісторичного факультету Дмитро Пудиш і на третій – Максим Чебан, студент фінансово-гуманітарного факультету.

За результатами командного заліку серед груп перше місце посіла група педагогічного факультету ПО-11, друге – ПО-21 (педагогічний факультет), третє – група ІОП-22 – соціоісторичний факультет.

У підсумку місця серед факультетів такі:

1 місце – педагогічний факультет;

2 місце – соціоісторичний факультет;

3 місце – філологічний факультет.

Цього ж дня проходила першість університету зі стрітболу. Стрітбол походить від баскетболу, але має деякі зміни у правилах. У гру грають дві команди, а кількість гравців може змінюватися. Зазвичай у команді три гравці.

У змаганнях приймали участь команди 1,2,3,4,7 курсів та команда філологічного факультету.  Кожна команда була поділена по групах і зіграла 5 ігор. Організатором змагань виступила кафедра спортивних дисциплін, ігор та туризму.

За результатами змагань місця розподілилися таким чином:

1 місце – команда філологічного факультету;

2 місце – команда 7 курсу;

3 місце посіла команда 4 курсу.

Кращим гравцем визнано студента 1 курсу  філологічного факультету Віталія Дробота, який отримав грамоту від декана факультету фізичного виховання Віктора Куйбіди.

Наступні змагання відбудуться в жовтні-листопаді в спортивному залі університету. Запрошуємо всіх прийняти участь.

Щира подяка профкому університету, який виступив організатором обох змагань.

Усі переможці та призери отримали грамоти і грошові винагороди. Вітаємо переможців та призерів змагань, бажаємо успіхів у навчанні та нових перемог на спортивній ниві.

 Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу

 

Чи підвищується оплата праці освітян у перейменованих ЗНЗ?

Чи підвищується оплата праці педагогічних працівників ліцеїв, перейменованих за рішенням місцевих рад, із загальноосвітніх навчальних закладів? 

Статтею 9 Закону України «Про загальну середню освіту» від 5.09.2017 № 2145 встановлено, що здобуття загальної середньої освіти забезпечують:

початкова школа-заклад освіти I ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує початкову освіту;

гімназія-заклад середньої освіти II ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує базову середню освіту;

ліцей-заклад середньої освіти III ступеня (або структурний підрозділ іншого закладу освіти), що забезпечує профільну середню освіту.

Однак підпунктом 3 пункту 3 Закону передбачено, що навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти починається:

  • для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року;
  • для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року;
  • для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Підпунктом 4 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень цього закону встановлено, що з 1 вересня 2027 року строк здобуття профільної середньої освіти усіма здобувачами освіти становить три роки. З цього терміну ліцеї функціонують як самостійні юридичні особи, крім закладів спеціалізованої освіти. До 2027 року запровадження освітніх програм трирічної профільної школи можливе за рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки, за умови наявності відповідного стандарту профільної середньої освіти та відповідної типової освітньої програми.

Відповідно до підпункту 5 пункту 3 Закону до 2027 року положення цього Закону, що стосуються профільної середньої освіти, діють щодо закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в межах дворічної старшої школи відповідно до законодавства.

Підпунктом 2 пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про освіту» № 2145 статтю 48 Закону України «Про загальну середню освіту» доповнено пунктом 31, згідно з яким до 1 вересня 2018 року обласні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування зобов’язано забезпечити зміну типу підпорядкованих шкіл-інтернатів (крім закладів середньої освіти для дітей з порушенням інтелектуального розвитку) на гімназію, ліцей відповідно до вимог цього Закону зі збереженням у складі цих закладів освіти інтернатів з частковим або повним утриманням учнів (вихованців) за рахунок засновника (засновників).

Відповідно до статті 9 Закону України «Про загальну середню освіту», в редакції, що діяла до внесення змін Законом України «Про освіту» від 5.09.2017 № 2145, ліцей – це навчальний заклад III ступеня з профільним навчанням та допрофесійною підготовкою.

Відповідно до Інструкції про організацію та діяльність ліцею, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 20.07.1995 № 217, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5.01.1996 за № 8/1033, ліцей – середній загальноосвітній навчально-виховний заклад освіти, що забезпечує здобуття освіти понад державний освітній мінімум, здійснює науково-практичну підготовку талановитої учнівської молоді.

Інструкцією передбачено, що педагогічні працівники ліцею можуть поєднувати навчально-виховну роботу з науково-методичною та експериментальною, використовуючи поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять інноваційні технології навчання. Поглиблена підготовка учнів досягається в результаті вивчення спеціальних курсів, факультативів, курсів за вибором, відвідування занять у гуртках, клубах, студіях, а також стажування, практики в навчальних і наукових лабораторіях, на виробництві. У ліцеї може проводитися підготовка учнів за індивідуальними навчальними планами, пошукова та навчально-дослідна робота. 

Поряд із традиційними методами і формами організації навчальних занять у ліцеї можуть застосовуватись інноваційні технології та проектування, конструювання, моделювання (теоретичне і технічне), пошуково-дослідницька робота, у тому числі літня навчально-дослідницька практика та інші види навчальної діяльності.

Тож зважаючи на такі особливості роботи педагогічних працівників ліцеїв, а також гімназій, які вважалися на ті часи закладами освіти нового типу, передбачалася й підвищена оплата їхньої праці.

Відповідно до підпункту «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, погодженої з Міністерством праці України, Міністерством фінансів України, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56, посадові оклади (ставки заробітної плати) керівним та педагогічним працівникам ліцеїв та гімназій підвищуються на 10%.

Тому перейменування загальноосвітніх шкіл та шкіл-інтернатів на гімназію чи ліцей без зміни змісту освітнього процесу та обсягу і видів роботи педагогічних працівників не може бути підставою для встановлення підвищених ставок заробітної плати, як працівникам закладів нового типу, відповідно до пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти № 102.

У Львівській політехніці розпочалася перепідготовка колишніх військовослужбовців

Четвертий рік поспіль в Інституті адміністрування і післядипломної освіти Національного університету “Львівська політехніка” реалізується спільний українсько-норвезький проект з перепідготовки і соціальної адаптації військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України,  інших силових структур та членів їхніх сімей. За цей час другу професію здобули майже 300 осіб, з яких переважна більшість змогли знайти нову цікаву роботу або створити власний бізнес. Це забезпечило їм гідні умови життя і впевненість у майбутньому.

Партнером проекту виступає Міжнародний фонд соціальної адаптації, котрий має на меті, спираючись на ідеали гуманізму та людяності, згуртувати людей, які пройшли через пекло війни, дати їм “друге дихання” в житті.

Королівство Норвегія вже п’ятнадцять років поспіль допомагає українським військовослужбовцям адаптуватися в цивільне життя після звільнення з війська. Таку перепідготовку колишніх військовослужбовців в Україні проводять кілька закладів вищої освіти, одним із них є Львівська політехніка, котра приєдналася до  проекту в 2014 році. Ця проблема набула особливої гостроти в останній час, коли врахувати ту обставину, що сьогодні у Львові налічується понад 5000 учасників бойових дій.

Цьогорічних слухачів  з початком осіннього семестру тепло привітали  член правління  Міжнародного Фонду Соціальної Адаптації, керівник проекту «Україна-Норвегія» у Львівській політехніці Тетяна Шаповалова, Президент Міжнародного фонду соціальної адаптації  Володимир Рубцов, проректор із наукової роботи Львівської політехніки Роман Корж,  директор Інституту адміністрування і післядипломної освіти Віктор Яськов та інші. Із словом-відповіддю виступив  учасник проекту «Україна-Норвегія» підполковник Сергій Теницький.

На зустрічі із слухачами були також присутні  представники роботодавців: керуючий  і засновник компанії Perfectial Андрій Скоропад,  директор із розробки програмних продуктів OnApp Анатолій Пилипчук, а  керівник ІТ-академії компанії  SoftServe  Андрій Переймибіда привітав присутніх в он-лайн режимі. Завітали також представники ГО «Нове суспільство України» Костянтин Левченко і Сергій Дворянінов

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

 

 

 

Лілія Гриневич закликала виші об‘єднатися в Асоціацію юридичних закладів вищої освіти, яка змогла б поставити «зірку якості» підготовці правників в Україні

Лілія Гриневич закликала виші об‘єднатися в Асоціацію юридичних закладів вищої освіти, яка змогла б поставити «зірку якості» підготовці правників в Україні

Заклади вищої освіти, які дають правничу освіту, та професійні асоціації мають об‘єднуватися для незалежної оцінки, погляду та впливу на розвиток правничої освіти в Україні. На цьому наголосила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час виступу на відкритті ІІ Харківського міжнародного юридичного форуму сьогодні, 25 вересня 2018 року, у Харкові.

«Для мене є дивним, чому до цього часу ми не маємо дієвої Асоціації юридичних закладів вищої освіти, яка могла б, як і об‘єднана професійна спільнота, робити незалежну оцінку правничій освіті в Україні, як мала б свою «зірку якості» для підготовки кращих українських правників. Така незалежна інформація змогла б стати дороговказом для змін і нам – Міністерству освіти і науки, і для розвитку верховенства права в країні загалом», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона також додала, що вже протягом 2 років за участі професійної, наукової та освітянської спільноти триває палка дискусія щодо нової концепції юридичної освіти.

«Однак сьогодні відсутність концептуальних документів не заважає Міністерству освіти і науки робити революційні зміни у сфері юридичної освіти напряму. Передовсім, йдеться про вступні випробування із застосуванням технологій ЗНО. Справа, яка 3 роки тому починалась як експеримент, була адекватно сприйнята університетським і студентським середовищем та імплементована в загальнонаціональні умови вступу. З впевненістю можу сказати, що дві вступні кампанії із застосуванням нових підходів не тільки назавжди зняли питання про корупційні ризики при доборі магістрантів, але і дозволили переглянути політику низки відомств у питанні підготовки фахівців за спеціальністю ”Право”», – повідомила Міністр.

Так, цьогоріч за результатами «магістерського ЗНО» Міністерство юстиції відмовилось від розміщення державного замовлення на юристів у відомчій Академії пенітенціарної служби.

Цього року держава також перестала замовляти юристів на заочній формі навчання. Знову ж таки, з огляду на рівень підготовки, продемонстрований на вступних іспитах в магістратурі.

«Ми свідомі того, що такі кроки реально дадуть ефективність для покращення якості підготовки правників і зменшать «топовий» рівень безробіття серед юристів. Нагадаю, що сьогодні на 91 вакансію претендує 1000 безробітних правознавців. Але це стане можливим лише з рішучими змінами в структурі навчання в правничих школах, підвищення вимогливості як до студентів, так і до викладацького складу», – підсумувала Лілія Гриневич.

 

Прес-служба Міністерства освіти і науки України

Сумський НАУ уклав угоду про академічні обміни з університетом Любліна

У місті Люблін в Університеті природничих наук відбулася конференція тваринників, яку відвідала й делегація викладачів Сумського національного аграрного університету, очолювана ректором Володимиром Ладикою.

Сумські науковці отримали змогу ознайомитися з останніми напрацюваннями польських колег у галузі ветеринарії, а також обговорити шляхи співпраці міст побратимів: Сум та Любліна. Участь у конференції – це один із кроків реалізації угоди, яка була підписана між нашими університетами.

За словами ректора СНАУ Володимира Ладики: «Окрім участі в конференції ми обговорили декілька позицій стосовно співпраці в інженерний галузі, які мають перерости в конкретні проекти».

Так, університети уклали угоду про двосторонні академічні обміни. І двоє студентів Люблінського університету навчатимуться в СНАУ уже протягом другого семестру 2018-2019 н. р. Вони проходитимуть підготовку за напрямом «Точне землеробство».

Також очільники університетів домовилися про візит ректора Університету природничих наук (Люблін) та групи деканів до Сумського НАУ навесні 2019 року.

А вже у листопаді магістранти курсу «Регіональний менеджмент» відвідають Люблінський університет.

 

Тільки нікому не кажи:  анонімний онлайн-щоденник для школярів

Відтепер українські школярі можуть розповісти про те, що їх турбує. І зробити це анонімно. Телеканал 1+1 запустив спеціальний сайт із назвою “Тільки нікому не кажи”.

Це такий собі онлайн-щоденник, у якому кожен охочий може поділитися своїми переживаннями. Як такі сайти впливають на дитячу психіку і чому це часто єдине місце, куди можуть звернутися діти зі своїми проблемами та отримати підтримку, повідомляє  ТСН 1+1.

МОН підтримує Профспілку щодо підвищення зарплат освітянам на 10%

Міністерство освіти і науки розглянуло звернення ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 5.09.2018 № 02-5/495 щодо підвищення з 1 вересня 2018 року посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %.

Зокрема, у відповіді, яка надійшла на адресу Профспілки, сказано, що Міністерство освіти неодноразово зверталося до Міністерства фінансів з проханням розглянути це питання. Проте, за орієнтовними розрахунками Мінфіну реалізація зазначеної норми потребуватиме вишукання суттєвих додаткових бюджетних коштів.

І в свою чергу Міністерство фінансів звернулося до головних розпорядників коштів державного бюджету та обласних, Київської міської державних адміністрацій стосовно надання розрахунків щодо додаткових видатків, необхідних на підвищення з 1 вересня 2018 року посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %, а також висловити позицію щодо можливості та доцільності реалізації пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників

Після отримання та опрацювання інформації з місць Міністерство фінансів повернеться до розгляду порушеного питання.

Міністерство освіти і науки листом від 3.09.2018 № 1/12-6495 надало Міністерству фінансів розрахунок додаткових видатків, необхідних для підвищення на 10 % посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників та вважає доцільним вищезазначене підвищення.

Переглянути документ

  

 

Смартфони у німецьких школах

Повністю заборонити дітям до 14 років користуватися мобільними телефонами у школах. Про це сперечаються в Німеччині. Поки така заборона діє лише в Баварії. В решті земель кожна школа сама вирішує: забороняти чи дозволяти.

У цій гімназії в Трірі безлімітно користуватися інтернетом дозволяють тільки старшокласникам і лише в спеціально призначеному приміщенні – шкільному підвалі. Директор школи намагається обмежити використання смартфонів – і більшість батьків його підтримують.

 

Deutsche Welle