Daily Archives: Вересень 27, 2018

Варшава & Харків: Старт програми подвійних дипломів

НТУ «ХПІ» відвідали представники Варшавської Політехніки (WUT). Візит відбувся в рамках старту магістерської програми подвійних дипломів за напрямом «Mechanical Engineering» між НТУ «ХПІ» та WUT. Триденна робоча поїздка польської делегації передбачала ряд зустрічей: з керівництвом ХПІ та координаторами проекту, студентами-учасниками програми подвійних дипломів, інше.

Варшавську Політехніку представляли координатори програми подвійних дипломів Михайло Маковський та Дмитро Самойленко. Візит розпочався з обговорення наукової співпраці вишів на зустрічі з керівництвом НТУ «ХПІ».

Проректор ХПІ Андрій Марченко відмітив важливість таких візитів, оскільки на старті програми подвійних дипломів необхідно обговорити «дорожню карту» для перших студентів-учасників цього проекту. «Дуже раді, що ми від слів переходимо до справи. Потрібно докласти максимум зусиль, щоб реалізувати цей проект. Була довга підготовка, але зараз вже є результати і хороші перспективи», — наголосив Андрій Марченко.

Координаторами проекту від НТУ «ХПІ» виступили співробітники кафедри двигунів внутрішнього згоряння — завідувач кафедри Володимир Пильов та доцент Денис Мєшков. «У цьому році набрана перша група з 14 українських студентів, які вступили на спеціальність «Енергетичне машинобудування» і вже у весняному семестрі поїдуть вчитися до Польщі. Така можливість є у студентів-магістрів не тільки нашого університету, а й інших університетів України», — розповідає Володимир Пильов. За словами Дениса Мєшкова, при вступі до магістратури на спеціальність «Енергетичне машинобудування» (спеціалізація «Двигуни внутрішнього згоряння») студенти одночасно зараховуються відразу до двох виші — ХПІ та WUT. Це дає їм можливість отримати два дипломи, а також мати доступ до бібліотечних ресурсів двох університетів, брати участь у конференціях і семінарах, отримати довгострокову навчальну візу.

«Зараз завершується процес узгодження навчальних планів, оскільки академічний рік у Польщі починається пізніше. Вже навесні до ХПІ приїде група польських студентів за цією програмою. Впевнені, що це довгострокове стратегічне співробітництво, в якому зацікавлені обидва виші. Поетапно, від рівня нашого проекту подвійних дипломів перейдемо до більш широкої співпраці», — сказав координатор проекту з боку Варшавської Політехніки Дмитро Самойленко.

Проректор ХПІ Геннадій Хрипунов також розповів про подальші плани розвитку міжнародного співробітництва ХПІ з Польщею: «Ми подали спільний проект програми ERASMUS + для реалізації академічної мобільності студентами молодших курсів. Це можливість для наших студентів приїхати за обміном до Польщі, а польських — до ХПІ. Важливо відзначити, що наша співпраця в науковій сфері вже розвивається досить успішно — вчені двох університетів беруть участь у конференціях університетів-партнерів, публікують спільні наукові статті, готують запити на фінансування наукових проектів. Все це забезпечує тісні контакти між вченими двох країн».

В рамках візиту делегація Варшавської Політехніки відвідала також генеральне консульство республіки Польща в Харкові, де були узгоджені правові аспекти навчання студентів ХПІ в Польщі.

Інформує прес-служба ХПІ

Продукти та страви, що заборонено вживати дошкільнятам у садочку

Діти мають споживати лише безпечні та якісні продукти і страви — тоді вони будуть бадьорими, веселими та здоровими.

Аби забезпечити збалансований раціон, передовсім варто врахувати, які продукти та страви заборонено вживати дітям дошкільного віку. У закладах дошкільної освіти харчування дітей здійснюють згідно з Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затв. наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 № 298/227.

Керуючись Інструкцією, виокремимо продукти, які не можна вживати: взагалі у певний період року у разі захворювань. Виконання норм харчування у дошкільному навчальному закладі

Абсолютно заборонені продукти харчування

Ні в якому разі не давайте дітям їсти продукти: недоброякісні або сумнівної якості термін придатності яких закінчується або вже закінчився. Ретельно перевіряйте терміни реалізації і умови зберігання продуктів. Не використовуйте продукти, що містять: синтетичні барвники ароматизатори підсолоджувачі підсилювачі смаку консерванти.

Запам’ятайте, а ліпше роздрукуйте і розмістіть на інформаційному куточку список продуктів, які заборонено замовляти, приймати та використовувати у дошкільних закладах.

 • М’ясо та яйця водоплавної птиці
 • М’ясо, яке не пройшло ветеринарного контролю
 • М’ясні обрізки
 • Субпродукти (діафрагма, кров, легені, нирки, голови тощо), окрім печінки та язика
 • Свинина жирна
 • Свинячі баки
 • Сардельки, сосиски, варені ковбаси, нижчі 1-го ґатунку
 • Річкова та копчена риба
 • Гриби
 • Соуси Перець Майонез
 • Вироби у фритюрі, наприклад чіпси Вироби швидкого приготування
 • Газовані напої Квас Н
 • Натуральна кава
 • Напої і соки непромислового виготовлення
 • Кремові вироби
 • Вершково-рослинні масла та масла з доданням будь-якої іншої сировини (риби, морепродуктів тощо)
 • Пастеризоване фляжне молоко без кип’ятіння
 • Сир м’який, виготовлений не на дитячій молочній кухні
 • Сир кисломолочний, який має жирність нижчу від 9% і вищу ніж 18%
 • Сметана без термічної обробки
 • Сметана, яка має жирність нижчу ніж 15% і вищу ніж 20%
 • Оцет
 • М’ясні, рибні та овочеві консерви, якщо є м’ясо, риба, свіжі овочі
 • Консерви, що містять олію, томат, оцет

Продукти та страви, які заборонено виготовляти у дитсадках

 • Кисле молоко («самоквас»)
 • Сир м’який
 • Холодці
 • М’ясні і рибні салати
 • Холодники
 • Паштети
 • Тельці
 • Форшмак
 • Вироби у фритюрі
 • Макарони «по-флотськи» з сиром м’яким або м’ясом
 • Млинці з сиром м’яким або м’ясом
 • Креми
 • Морси
 • Напої зі штучними барвниками та ароматизаторами
 • Страви із нерозведених та непрокип’ячених консервованих фруктових компотів промислового виробництва

Зауважте! Перекисле молоко (простоквашу) можна використовувати лише для приготування тіста

«Святкові» заборони

Для частування дітей у свята, наприклад дні народження, використовуйте приготовлені у закладі пироги та пиріжки. Попросіть батьків не приносити кремові вироби (торти, тістечка), морозиво, напої, зокрема солодкі газовані. Чому? Щоб запобігти гострим кишковим інфекціям та харчовим отруєнням дітей.

Натомість дозвольте пригостити дітей фруктами, ягодами та цукерками і печивом промислового виробництва. Зауважте! Ураховуйте індивідуальні особливості дітей під час розподілу страв. При цьому зважайте на: стан здоров’я апетит сприймання продуктів. Діти можуть не сприймати такі продукти, як молоко, риба, полуниці, яйця тощо Обмеження у споживанні продуктів харчування за різних дієт Дітям, які часто хворіють, мають хронічні захворювання та надлишкову масу тіла й ожиріння, заборонено споживати продукти, що не передбачені: дієтою № 5 дієтою № 7 дієтою № 8. Зауважте! Дієтичне харчування призначає лікар ЗДО (лікар відповідного профілю закладу охорони здоров’я) За дієтичного харчування необхідно змінювати технології приготування страв: здебільшого готують тушковані, варені, протерті страви.

Діти мають правильно харчуватися не лише в дитячому садку, а й удома. Тому співпрацюйте з батьками щодо питань раціонального харчування: ознайомте їх із режимом і специфікою харчування у закладі проведіть бесіди щодо харчування дітей у колективі та родині на такі теми: вечеря дитини вдома харчування у вихідні й святкові дні тощо розмістіть відповідну інформацію на інформаційних куточках.   Підписка на статті Щоб не пропустити жодної нової статті, підпишіться на розсилку

Джерело: pedrada.com.ua

Україно-французький вектор розвитку економічної галузі обговорили в ЗНУ

Двадцять першого вересня на економічному факультеті Запорізького національного університету відбулося засідання VII міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу».

Серед його організаторів та учасників традиційно були представники українських та закордонних вишів, експерти та бізнесмени. Крім науковців та економістів-практиків із різних областей України до обговорення актуальних на сьогодні питань економічної галузі приєдналися 15 представників – 3 викладачі і 12 студентів – Навчального комплексу Сан-Март-Шавань (Франція).

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, звертаючись під час урочистого відкриття круглого столу до іноземних гостей, наголосив: «Запорізький національний університет на сьогодні – найбільший регіональний виш Півдня України, на базі якого ми створюємо відкритий простір європейського університету».

 

Декан економічного факультету ЗНУ Алла Череп надала інформацію щодо ролі університету в економічному розвитку регіону. Зокрема, щодо створення першого в місті бізнес-інкубатора «БІ-Запоріжжя» академічного типу, який функціонує на базі економічного факультету ЗНУ з 2015 року. Ця інформація неабияк зацікавила учасників міжнародного засідання.

Чималий інтерес у присутніх на засіданні викликали доповіді гостей із Франції – викладача бухгалтерського обліку, управління фінансами, соціального права навчального комплексу Сан-Март-Шавань Себастьєна Бутена й викладача бухгалтерського обліку, управління, податкової системи малого і середнього бізнесу Жана Еріка Ружье. Вони надали інформацію щодо освіти в навчальному комплексі Сан-Март-Шавань (м. Ангулем).

Також гості зачитали лист директора навчального комплексу Сан-Март-Шавань Веронік Деспор, яка запропонувала для подальшого розвитку цікаві для обох вишів напрямки роботи на рівні спільних проектів викладачів і студентів та заходи, які сприятимуть розвиткові економіки обох країн.

Довідка. Започаткований у 2012 році на базі економічного факультету ЗНУ круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» є традиційним майданчиком для спілкування вчених, економістів-практиків і представників бізнесу. Цього разу під час заходу йшлося про проблеми інтеграції освіти, влади і бізнесу, інституційно-інноваційні напрями інтеграційних процесів в Україні та світі, питання нової траєкторії україно-французького співробітництва в галузі економічної безпеки та ресурсоефективності.

Прес-служба ЗНУ

В Україні почали готуватися до проведення спортивних чемпіонатів світу серед студентів та форуму зі студентського спорту

У 2020 році в Україні проведуть чемпіонати світу серед студентів із кульової та стендової стрільби, воднолижного спорту, а в 2022-му – Форум зі студентського спорту. Щоб якісно та своєчасно підготуватися до цих заходів, Уряд створив Організаційний комітет. Відповідне розпорядження було прийнято сьогодні, 26 вересня 2018 року, під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Заходи такого рівня є дуже важливими для України, адже вони дають змогу розвивати спортивну інфраструктуру, залучати більше молоді до спортивного руху, здорового способу життя. І не менш знаковим є те, що проведення таких подій формує наш позитивний імідж в світі – як держави, яка приділяє велику увагу спорту та вміє організовувати заходи найвищого ґатунку. Це також приверне до нас більше уваги іноземних туристів, інвесторів тощо», – зазначив заступник Міністра освіти і науки Роман Греба.

Він підкреслив, що і згадані чемпіонати, і Форум зі студентського спорту пройдуть в Україні вперше.

Створений Оргкомітет підготує план з проведення заходів, зокрема, визначить, в яких містах та в які дні пройде чемпіонат. Водночас уже зараз відомо, що Форум зі студентського спорту відбудеться в Києві на базі Національного університету фізичної культури і спорту.

Відповідно до розпорядження головою Оргкомітету буде Віце-прем’єр-міністр України, а його заступником – заступник Міністра освіти і науки. Також у комітет увійдуть представники низки міністерств та ЦОВВів, місцевої влади, громадських організацій, вишів тощо.

У 2019 році учні ПТНЗ складатимуть ЗНО з двох предметів

Наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Повідомляє прес-служба УЦОЯО. 

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2019 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2019 році випускники закладів загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на стандартному або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного й профільного рівнів.

Варто наголосити, що 2019 року зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) (на вибір) проходитимуть учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2019 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти. Таким учасникам результати тестування буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 вересня 2018 р. за N 1030/32482

Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Відповідно до частини восьмої статті 12 Закону України “Про освіту”частини третьої статті 45 Закону України “Про вищу освіту”статті 34 Закону України “Про загальну середню освіту”, Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року N 1095 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року N 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року N 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за N 118/29986,

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Перелік навчальних предметів, із яких у 2019 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – Перелік), що додається.

2. Встановити, що в 2019 році:

1) зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (далі – зовнішнє оцінювання), проводитиметься з 20 травня до 12 липня;

2) кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку;

3) результати зовнішнього оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти (далі – атестація) для учнів закладів загальної середньої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

українська мова і література (українська мова);

математика або історія України (період XX – початок XXI століття) (за вибором учня);

один із навчальних предметів, зазначених у пунктах 2 – 11 Переліку (за вибором учня);

4) учні закладів загальної середньої освіти, яким результат зовнішнього оцінювання з іноземної мови має зараховуватися як оцінка за атестацію:

отримують оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного рівня, якщо вивчали цю іноземну мову на рівні стандарту або академічному рівні;

отримують оцінку за атестацію за результатами виконання завдань академічного та профільного рівнів, якщо вивчали цю іноземну мову на профільному рівні;

5) результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури (українська мова), а також із математики або історії України (період XX – початок XXI століття) (за вибором учня (слухача, студента)) зараховуються як результати атестації для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти;

6) результати зовнішнього оцінювання з української мови і літератури (українська мова) можуть зараховуватися як результати атестації для студентів закладів вищої освіти, які скористалися правом повторного складання атестації у формі зовнішнього оцінювання, що передбачено абзацом другим пункту 8 розділу II Положення про державну підсумкову атестацію студентів, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2017 року N 1224, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 вересня 2017 року за N 1138/31006.

3. Директорату дошкільної та шкільної освіти (Осмоловський А. О.) забезпечити подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.

5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Л. М. Гриневич

ПОГОДЖЕНО:

Голова ради Асоціації
ректорів вищих технічних
навчальних закладів України

М. З. Згуровський

Президент Спілки ректорів
вищих навчальних закладів України

Л. В. Губерський

ПЕРЕЛІК
навчальних предметів, із яких у 2019 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Українська мова і література.

2. Історія України.

3. Математика.

4. Біологія.

5. Географія.

6. Фізика.

7. Хімія.

8. Англійська мова.

9. Іспанська мова.

10. Німецька мова.

11. Французька мова.

Генеральний директор
директорату вищої освіти
і освіти дорослих

О. І. Шаров

Генеральний директор
директорату дошкільної та
шкільної освіти

А. О. Осмоловський