Daily Archives: 02/10/2018

Лише 9% студентів планують повертатись до України після навчання у Польщі

Дослідники з’ясували, що саме приваблює молодь у сусідній країні.

Інститут публічних справ Польщі дослідив питання українських студентів у цій країні. За отриманими даними, молоді українці все частіше обирають сусідню державу для отримання вищої освіти, повідомляє Польське радіо.

За три останніх роки студентів з України там зросла з менше ніж 10 тисяч до 35,5 тисяч осіб. Причинами цьому самі українці називали порівняно невисокі витрати на життя, наявність перспективи навчання без оплати чи з пільгами в оплаті, легкість вступу та можливість знайти роботу за спеціальністю після навчання, а також добру якість освіти в цілому.

Із того, що могло б удосконалити процес навчання в Польщі для українців, студенти назвали надання стипендії, допомогу у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад.

За статистикою, більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки. Лише 9% українців планують після навчання повертатися додому. Натомість 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, а 28% українських випускників хочуть залишитися в Польщі. Ще 26% студентів не знають, куди вони поїдуть.

 

 

ТСН

«День Кар’єри ЄС» у ХНЕУ імені Семена Кузнеця

28 вересня за ініціативою Представництва ЄС на базі Харківського національного економічного університету  імені Семена Кузнеця було проведено «День Кар’єри ЄС».

На початку заходу було оголошено привітальне слово Голови Харківської обласної державної адміністрації – Юлії Світличної. В привітанні було відзначено особливість співпраці з Європейським союзом, прискорення інтеграційних процесів в країні, перехід до реалізації основних завдань України сьогодні задля забезпечення європейських цінностей та впровадження партнерських відносин з країнами ЄС. А також зазначено, що проект протягом року крокував різними містами України і приємно, що саме в Харківському регіоні на базі інформаційного центру Єропейського Союзу в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця відбувається фінальний етап проекту за участі Посла, Голови Представництва ЄС в Україні Пана Хюґа Мінґареллі.

Відкрили «Дні Кар’єри ЄС»:

Хюґ Мінґареллі, Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні;

Володимир Пономаренко, Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, член-кореспондент НАПН України;

Володимир Міненко, директор Харківського обласного центру зайнятості;

Антон Кравченко, директор Бізнес Сервіс Центру ПАТ «САН ІнБев Україна.

У рамках виставки можливостей, яку передбачено програмою «Дня Кар’єри», представники бізнесу, підприємств, організацій, міжнародних інституцій, програм та фондів змогли презентувати відкриті вакансії для працевлаштування молоді в європейських компаніях, програми продовження навчання та стажування за кордоном, а також курси вивчення європейських мов.

Усі учасники безкоштовно долучились до заходів щодо розвитку навичок, важливих для професійного та кар’єрного зростання:

1. Виставка-презентація кар’єрних можливостей.

2. Панельна дискусія «Україна: її можливості для професійного росту української молоді».

Хедлайнерами заходу виступили:

Хюґ Мінґареллі – Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні;

Володимир Пономаренко –  Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки, член-кореспондент НАПН України;

Наталія Яковлева – представник Team Europe;

Валерій Кандалов – представник Асоціації Приватних Роботодавців;

Євген Храмцов – менеджер освітніх програм Ерам Systems Україна.

Модератором заходу виступив Ігор Попов, керівник напрямку трудових ресурсів АТ КБ «ПриватБанк».

3. Презентація з елементами тренінгу «Як отримати грант на навчання, викладання чи обмін за програмою ERASMUS+?».

Тренер: Дарія Кравченко та Анастасія Хміль, учасниці програми ERASMUS+.

4. Тренінг «Управління кар’єрою: як “знайти” себе у світі бізнесу».

Тренер: Ірина Ільєнко, HR-директор ЕКСІ.

5. Тренінг «Релевантна інформація для прийняття управлінських рішень».

Тренер: Сивов Євген, аналітик консолідованої звітності NOWY STYL GROUP.

В межах заходу «Дні Кар’єри ЄС» компанії змогли поспілкуватись зі студентством, знайти спеціалістів, а студентська молодь записалась на стажування або співбесіду в цих компаніях. У заході приймали участь як місцеві роботодавці, так і представники європейських і міжнародних компаній та проектів.

«День Кар’єри ЄС», метою якого є сприяння швидкому професійному розвитку молоді задля формування європейських цінностей та стандартів життя і подальшого вступу нашої держави до європейського співтовариства, повністю виправдав очікування студентства ХНЕУ ім. С. Кузнеця та ЗВО м. Харкова.

Повідомляє прес-служба вишу

 

Затверджено нову інструкцію з діловодства у закладах середньої освіти

Міністерство освіти і науки України своїм наказом затвердило нову Інструкцію з діловодства у закладах загальної середньої освіти.

Документ встановлює загальні вимоги щодо документування управлінської інформації та організації роботи з документами для державних і комунальних шкіл.

Інструкція визначає, як мають бути складені накази, протоколи, листи, акти та інші шкільні документи, визначає особливості складання номенклатури справ, зберігання документів тощо.

Окремо інструкцією визначені вимоги до оформлення документів, що виготовляються за допомогою комп’ютерної техніки. Зокрема, документом визначені вимоги до шрифтів, міжрядкових інтервалів тексту, розмірів полів документів та інші особливості оформлення шкільної документації.

Дотримання норм документа є обов’язковим для всіх державних і комунальних шкіл.

Завантажити наказ dlovodstvo-u-zso.pdf [214,41 Kb][43] 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Підвищення зарплат освітянам розбалансує місцеві бюджети, – Мінфін

Міністерство фінансів України розглянуло листа Профспілки працівників освіти і науки України від 5.09.2018 № 02-5/496 щодо підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти і надіслало відповідь.

У листі, зокрема повідомляється, Міністерству освіти і науки разом з Міністерством фінансів за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року було доручено розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 року на 10 % оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти.

У зв’язку із цим Міністерство фінансів України листами від 23.08.2018 № 07010-07-21/22417 та від 27.08.2018 № 07010-07-5/22475 звернулося до обласних, Київської міської державних адміністрацій, міністерств та відомств стосовно надання інформації щодо додаткових видатків, а також можливості та доцільності реалізації пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».

За розрахунками обласних, Київської міської державних адміністрацій, міністерств та відомств на підвищення з 1 вересня 2018 року на 10 % оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників необхідно додатково вишукати понад 1,1 млрд. гривень, з них за рахунок місцевих бюджетів – 0,8 млрд. грн, за рахунок державного бюджету – 0.3 млрд. гривень.

За інформацією більшості місцевих органів виконавчої влади в місцевих бюджетах відсутній фінансовий ресурс для забезпечення підвищення заробітної плати педагогічним працівникам. Реалізація пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» призведе до додаткового фінансового навантаження та розбалансування місцевих бюджетів.

За інформацією міністерств та відомств за рахунок та в межах коштів Державного бюджету України здійснити підвищення заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам не має можливості.

Міністерство фінансів України, з урахуванням інформації з місць, вважає, що прийняття рішення про підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 % є передчасним.

Завантажити лист Мінфіну list-mnfnu.pdf [189,41 Kb][52] 

Студент Чорноморського національного університету ім. Петра Могили розробив «сонячну черепицю»

Студент ЧНУ ім. Петра Могили, Павло Рєка, розробив «сонячну черепицю». Хлопець отримав ступінь бакалавра, навчався на комп’ютерному факультеті, а зараз працює у фірмі, що займається встановленням сонячних панелей.

«Тема  його дипломної роботи також пов’язана була з сонячними панелями, – говорить про студента викладач кафедри автоматизації та коп’ютерно-інтегрованих технологій, Олександр Бєліков. –  Ми з ним почали працювати 4 роки тому. Разом брали участь у внутрішньоуніверситетському конкурсі стартапів “Business opportunities”.  Два роки разом розробляли власні сонячні панелі (портативні), є навіть патент та наукова стаття».

 Ідею панелей в черепиці Павло Рєка пропонував ще тоді, але потрібен був час на реалізацію проекту.

Винайдена «сонячна черепиця» має стати елементом сонячної електростанції. Розробка вже запатентована і була представлена на міжнародній агропромисловій виставці «AgroExpo -2018», яка проходить щорічно на Кіровоградщині.  Найближчим часом планують спорудити тестовий дах з такої черепиці на полігоні в Матвіївці, а вже після цього  будуть запускати виробництво в Миколаєві.

Переяслав-Хмельницький ДПУ відзначив Міжнародний день туризму

З 1980 року на всій планеті 27 вересня щорічно відзначається  Всесвітній день туризму. Туризм у нашій країні — популярний і масовий вид активного відпочинку. Це постійні відкриття нових шляхів та унікальних явищ природи. Туризмом може займатись кожний, оскільки фізичне навантаження регулюється довільно, без особливих зусиль. Туризм – це спорт, відпочинок, здоров’я, задоволення, хобі, розвага, робота, форма самоутвердження, спілкування, спосіб пізнання навколишнього світу. Це прекрасний та ефективний засіб виховання здорової та загартованої людини. Здоров’ю туриста позаздрить кожен, бо туристу не страшно промочити ноги  в холодну пору року, він не боїться простудитись, потрапивши під холодний вітер, чи промокнути під дощем у негоду, бо туризм загартовує так, як не робить цього жоден вид спорту.

Долаючи численні перешкоди, туристи набувають необхідних для життя рис характеру, вчаться стежити за явищами природи, розкривають її красу та вчаться любити рідний край. Вони – майбутнє поповнення лав спортивного туризму.

Щороку факультет фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г. Сковороди напередодні святкування Міжнародного дня туризму проводить першість університету зі спортивного туризму. Цей рік не став винятком. Мальовнича місцевість, навчально-спортивної бази «Переяславль» стала прекрасним майданчиком для змагань.

Змагання проходили з метою популяризації спортивного туризму серед студентів, виявлення кращих спортсменів для участі в обласних змаганнях, пропаганди здорового способу життя. Програма першості університету складалася з двох основних частин: конкурсної та спортивної. До спортивної частини входили такі види: техніка пішохідного туризму («Смуга перешкод») і техніка велосипедного туризму («Фігурне водіння велосипедом»). До конкурсної частини – конкурс таборів, конкурс кухарів, конкурс грибників, конкурс художньої самодіяльності.  Усі конкурси були надзвичайно цікавими та відбувалися одночасно. Кожна з команд намагалася якнайкраще розкрити свій талант та майстерність спортсменів-туристів.

У конкурсній програмі переможцями стали: конкурс таборів –  3 курс факультету фізичного виховання;  конкурс кухарів – 2 і 3  курс вищезазначеного факультету;  конкурс грибників – 4 курс факультету фізичного виховання. Приємно відзначити, що переможцями у конкурсі художньої самодіяльності стали збірна команда 1 і 2  курсів філологів, які вперше взяли участь у змаганнях.

Серед команд у конкурсній програмі перемогу здобули:

1 місце – збірна команда магістрів факультету фізичного виховання і природничо-технологічного факультету;

2 місце – збірна команди 3 курсу факультету фізичного виховання;

3 місце виборола збірна команда 4 курсу факультету фізичного виховання.

У техніці велосипедного туризму «Фігурне водіння велосипедом» перемогу здобула збірна команда магістрів факультету фізичного виховання і природничо-технологічного факультету, 2 місце – команда 4 курсу факультету фізичного виховання, 3 місце – команда 1 курсу факультету фізичного виховання.

У техніці пішохідного туризму «Смуга перешкод» перемогла збірна команда магістрів; 2 місце посіла команда 4 курсу факультету фізичного виховання і 3 місце виборола команда 3 курсу факультету фізичного виховання.

Загальнокомандне 1-ше місце в усіх видах змагань дісталося досвідченій збірній команді магістрів, 2-ге – команді 4 курсу факультету фізичного виховання і 3 місце завоювала команда 3 курсу вищезазначеного факультету.

Переможців змагань було нагороджено грамотами та цінними подарунками. Учасники, їхні наставники та судді отримали від заходу не лише спортивне, а й естетичне задоволення. Проведення змагань на високому організаційному та спортивно-технічному рівні стало можливим завдяки зусиллям кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму та Студентській раді університету в особі голови – Івана Рябчука. Організатори змагань висловлюють подяку за допомогу у проведенні змагань профспілковому комітету університету. Особлива подяка висловлюється директору спортбази «Переяславль» – Миколі Стрикуну за сприяння у проведенні змагань.

Щиро дякуємо організаторам, вітаємо переможців і призерів, а також їхніх тренерів, які взяли участь у змаганнях. Бажаємо нових звершень, досягнень і, головне, нових цікавих маршрутів неосяжними просторами землі.

Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного відділу університету

В університетах України створять умови для розвитку логістичного стартап руху

В університетах України створять умови для розвитку логістичного стартап руху, де студентів та науковців навчатимуть інноваційному підприємництву в сфері логістики. Це, зокрема, передбачено Меморандумом про співробітництво та взаємодію між МОН та ТОВ “5ПІЕЛЬ” (5PL), який підписали заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха та Заступник директора 5PL Андрій Блиндарук.

Заклади вищої освіти та наукові установи, які є місцем зародження інновацій у сфері логістики, повинні розвивати, в тому числі, інноваційну підприємницьку логістику. Міністерство, в свою чергу, бачить одним з своїх пріоритетних завдань створення умов для такої співпраці, і я сподіваюся, що підписання цього Меморандуму дозволить нам це зробити”, – зазначив Максим Стріха.

На сьогодні команда компанії 5PL заснувала перший в Україні логістичний Акселератор Logi:UM.

“Ця програма орієнтована на пошук, акселерацію і впровадження інноваційних технологій і розробок у сфері логістики і транспорту. Ми плануємо спільно з МОН створити умови і канали для трансферу між університетськими стартапами, малим, середнім і великим бізнесом за напрямом інноваційної логістики”, – пояснив Андрій Блиндарук.

Меморандум також передбачає й інші напрями співпраці між МОН та 5PL. Зокрема, вивчення можливостей створення логістичних бізнес-інкубаторів на базі українських вишів та в академічному середовищі, а також удосконалення законодавства щодо розвитку інновацій, трансферу технологій та стартапів у сфері логістики.

“Наша головна мета – створити умови для реалізації ланцюга просування студентських логістичних проектів від ідеї до зрілої великої компанії, яка здатна генерувати значний дохід і робочі місця. Ми плануємо найближчим часом побачити позитивні зрушення у розвитку підприємництва та інновацій серед молоді у сфері логістики”, – підкреслив Максим Стріха.

Довідково. Бізнес-акселератор здійснюється з метою  організації програм інтенсивного розвитку компаній через менторство, навчання, фінансову та експертну підтримку в обмін на частку в капіталі компанії.

За інформацією МОН

 

Сьогодні Верховна Рада розгляне проект Закону щодо протидії булінгу

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (проект н.д. О.Білозір надано 12.07.2018, подання Комітету – 18.09.2018)

З пояснювальної записки до проекту Закону: “Проектом Закону України пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши Кодекс новою статтею 173-4, якою встановлюється відповідальність за булінг, а також приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти, у вигляді накладення штрафу від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (залежно від виду вчиненого правопорушення).

Змінами до Закону України «Про освіту» вводиться визначення терміну «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення», а також визначаються механізми протидії цьому явищу, серед яких: покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу; на керівника закладу освіти – затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від  здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування. Змінами до статті 30 передбачено зобов’язання закладів освіти забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, тощо.

Крім того, змінами до статті 73 Закону, Освітньому омбудсмену надається право: здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти; отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо загального числа випадків булінгу у закладах освіти за визначений період.”

 

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи за булінг! І якщо раніше батьків ініціаторів і учасників цькувань штрафували лише на 51 гривню за неналежне виконання батьківських обов’язків, то тепер суму штрафів хочуть збільшити в рази.  І змінити формулювання правопорушення: не хуліганство, а власне булінг.

Лариса Самсонова, голова Департаменту інклюзивної та позашкільної освіти МОН, зазначає: з 109 тисяч звернень до психологів минулого року найчастіше скаржилися діти (39%), вчителі (29%) і батьки (27%).

У МВС додають: з булінгом (англ. “Bully” – задирати) 2017-го зіткнулися 67% дітей. За даними Держстату, минулого навчального року в школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. З них 40% нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою – трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою. За даними громадської організації STUDENA, 2018-го майже 64% вчителів зіткнулися з цькуванням дітей в своєму класі.

За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує і на батьків кривдника, якщо він малолітній і ще не може відповідати перед законом.

За вчинення таких дій із особливою жорстокістю з відносно неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн. Будуть карати вчителів – за приховування булінга будуть штрафувати від 850 грн. до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків.

На сайтах заклади освіти повинні відкрити доступ до правил поведінки учня у школі. У рамках закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та навіть директор школи

Штрафи за булінг – це  меседж для батьків.  Не можна дитину спонукати до жорстоких дій та до несприйняття людських цінностей, заявив один із співаторів законопроекту, голова парламентського комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський. За його словами, це буде також виховувати толерантність у дітей. Однак це тільки перший крок у планомірній протидії цькуванню як такому.

Поліція повинна контролювати вхід у школу, щоб діти не могли пронести нічого небезпечного. Також має бути готова людина на місці заступника директора школи, яка має відповідати за фізичний вплив на дітей, інформаційний та екологічний”, – сказав Співаковський.

У світі – багатогранний досвід щодо покарання за булінг. Наприклад, у Канаді в одній із провінцій  штрафи накладають навіть на свідків цькування, які не розповіли про ці факти відповідальним особам або тим, хто може втрутитися у ситуацію, заявив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко. За його словами, цими штрафами неможливо охопити усі аспекти булінгу як такого. Наприклад, важко уявити, як каратимуть дітей, які ігнорують та бойкотують їхнього однокласника.

За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися майже 70% дітей.

Автори документа переконані, що новий законопроект дозволить захистити права дітей і співробітників навчального закладу на законодавчому рівні.

Відео: Сніданок 1+1