Daily Archives: 03/10/2018

Оприлюднено результати експертизи після обвалу плит у школі під Києвом

 

Днями було озвучено та оприлюднено висновки експертів щодо причин обвалу плит 7-ої школи та надано рекомендації задля усунення аварії та стабілізації ситуації. Повідомляє  інформаційна агенція Погляд

Перед присутніми виступив засновник БК “Атлант” Вадим Каган, а також було заслухано всіх експертів, що проводили експертні дослідження 7-ої школи: Ігор Чегодаєв, Ігор Романенко та Олександр Лісений представник ДП “Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій” (ДП НДІБК).

Ігорем Чегодаєвим було запропоновано підсилити опорні ділянки ребристих плит там, де стався обвал, та зробити дах, а потім робити обстеження всієї школи та підсилювати інші ділянки.

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі БроварівОлександр Лісений рекомендував підсилити конструкції на ділянці аварії на рівні ІІІ-го поверху та підсилити обрамлення прорізу середньої стіни, що залишилася, та взяти в обойму пристінок середньої стіни, який залишився. Також підсилити конструкції на рівні ІІ-го поверху, на які були обвалені конструкції.

Коридорний проріз підсилити металевим обрамленням, підсилити стійками опори і балки у вестибюлі, та підсилити панелі, на які падали конструкції, що обвалилися. Ще представник ДП НДІБК наголосив про необхідність підсилення і інших конструкцій. Підсилити спочатку тимчасовими стійками, а потім замінити їх на постійні. Також за висновками експертів інституту, потрібно звернути увагу на несучу здатність плит перекриття, що над спортивною залою, так як вони мають велике навантаження.

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

 

Лише частково погодився з колегами Ігор Романенко, так як вважає, що перш за все потрібно зняти навантаження з плит покриття, які покладені без монолітного поясу, що є прямим порушенням вимог будівництва, а вже потім підсилювати балки. Експерт зазначив, що для цього знадобиться 60 стійок, що витримають чотирикратне навантаження та запропоновано також зробити підсилення і на першому поверсі, адже на нього буде ще більше навантаження від верхніх поверхів.

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

Відомі результати експертизи після обвалу плит у 7-ій школі Броварів

 

Отже, підсумовуючи викладене експертами, можна зробити висновок, що всі три фахівці зійшлися на одному: причиною руйнації плит у школі стала помилка під час будівництва школи та додаткове навантаження, яке дав шатровий дах, так як під час його будівництва не було знято утеплювач.

Про це наголосив і міський голова, та зауважив, що згідно експертиз ще є проблеми в самих плитах перекриття та відсутності зв’язки на місці сходження молодшого корпусу із основним приміщенням. Тому плити будуть посилювати стійками на всіх поверхах школи.

Постає ще одне питання: чи встигне впоратися з цими роботами БК “Атлант” в заплановані терміни, адже за словами мера 8-го жовтня дітки повинні приступити до повноцінного навчання у стінах школи.

Львівська політехніка налагоджує співпрацю з китайськими університетами

Днями Національний університет “Львівська політехніка” відвідала представницька делегація з Китаю — із Цьюаньчжоуського університету інформаційного інжинірингу з міста Ма Жуйтянь.  Очолював її ректор Го Сяопін. До складу делегації входили проректор  Лінь Дун та інші очільники структурних підрозділів китайського університету.

Гостей прийняв ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало, який докладно розповів про історію і сьогодення найдавнішого і найбільшого технічного університету України та Східної Європи, про освітній процес та наукові розробки, про міжнародну співпрацю з відомими науковими центрами й бізнес-структурами.

У ході невимушеної й конструктивної розмови китайські гості виявили особливий інтерес до налагодження співробітництва між навчальними закладами насамперед в освітній сфері, зокрема, навчанні китайських студентів у Львівській політехніці низці спеціальностей в галузі  телекомунікацій, радіоелектроніки, комп’ютерної та електронної техніки тощо.

Як наголошує керівник Центру міжнародної освіти Львівської політехніки професор Наталія Гоц, така співпраця  полягає в обміні викладачами між нашими закладами вищої освіти, участі представників другої сторони в міжнародних науково-практичних конференціях та конкурсах, що проводяться в Україні, організації практики викладачів та студентів-дизайнерів Львівської політехніки на профільних фірмах Китаю.

У результаті проведених перемовин ректори Юрій Бобало та Го Сяопін підписали Меморандум про співпрацю між  обома університетами, котрий надасть хороший імпульс у взаємокорисному та плідному діалозі України та Китаю.

У зустрічі взяли участь директори низки навчально-наукових інститутів Львівської політехніки: телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки професор Іван Продиус, будівникцтва та інженерії довкілля професор Зіновій Бліхарський, комп’ютерних технологій, автоматики та метрології професор Микола Микийчук, комп’бетрних наук та інформаційних технологій професор Микола Медиковський.

 

Інформує прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

Визначено графік проведення ЗНО-2019. Реєстрація розпочнеться 5 лютого

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28 вересня 2018 року № 1036 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Звертаємо увагу на те, що додаткового періоду для перереєстрації учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року не передбачено. Тож змінювати реєстраційні дані можна буде тільки до 25 березня 2019 року.

До 30 квітня 2019 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року

21 травня тестування з математики

23 травня – українська мова та література

27 травня – з іспанської, німецької, французької мов

28 травня –  англійська мова

30 травня  тестування з фізики

4 червня – Історія України

6 червня – біологія

11 червня – географія

13 червня  тестування з хімії

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (зокрема, учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та непідконтрольних Україні територій Донбасу), триватиме  з третього до 20-го травня 2019 року. Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднено до 30 квітня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

Повідомляє прес-служба УЦОЯО

У ЗНУ близько 300 викладачів іноземної мови обговорили питання багатомовної освіти

Проведення дводенного міжнародного семінару «Багатомовна освіта в Україні» на факультеті іноземної філології Запорізького національного університету стало можливим завдяки підтримці Посольства США в Україні. Його почесними спікерами стали викладачі іноземної мови та носії англійської мови в Україні: Луїс Переа (факультет іноземної філології Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського) та Франциско Ресто (Слов’янск).

Під час пленарного засідання професор ЗНУ Тетяна Козлова виступила з доповіддю про реальність та міфи багатомовної освіти, доцент факультету іноземної філології ЗНУ Олександра Головко представила порівняльну лінгвістичну картину в Європі та Україні, а Луїс Переа – в США.

Координатор реалізації Концепції вивчення іноземної мови в ЗНУ, завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко доповів про алгоритм реалізації цього проекту у виші. За його словами, це неабияк покращило рівень знань із іноземної мови як викладачів, так і студентів. Крім того, яскравим прикладом вдалої взаємодії учених стали випуски багатотомних словників термінів: «Українсько-англійський і англійсько-український словник юридичних термінів» та «Українсько-російський і російсько-український словник юридичних термінів». Кожен нараховує 10 тисяч слів. Також йдеться про перекладні словники термінів із французької та німецької мов.

Упродовж двох днів учасники семінару взяли участь у воркшопах від провідних тренерів. Наприкінці кожен учасник отримав сертифікат про підвищення кваліфікації та висловив своє враження про участь у заході.

Символічно, що саме з нагоди початку роботи семінару на базі факультету іноземної мови ЗНУ відкрили мультимедійну лабораторію історії американського варіанта англійської мови («Laboratory of History of American English»), обладнану мобільними меблями для більш якісного тімбілдінгу, проектором, «розумною» дошкою тощо.

Для довідки. На факультеті іноземної філології ЗНУ упродовж двох років тривав грантовий спільний естонсько-український проект «Упровадження багатомовної освіти та методології інтегрованого навчання предмету та мові (CLIL) в Запорізькому національному університеті та Запорізькій області за участю викладачів Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія).

 

Прес-служба ЗНУ

Зняти 40% надбавки вчителям, абсолютно неприпустимо, – Лілія Гриневич

Заробітна плата вчителів – це консолідована відповідальність уряду і органів місцевого самоврядування. Влада на місцях має в першу чергу виконувати свої зобов’язання по заробітній платі.

Про це міністр освіти та науки Лілія Гриневич сказала у понеділок, 1 жовтня в вечірньому ефірі ICTV.

Зарплата освітян – це консолідована відповідальність уряду, який підтримує педагогічних працівників інструментом освітньої субвенції, і органів місцевого самоврядування. Тому що частину заробітної плати вони повинні додавати з своїх бюджетів. Випадкок київського бюджету та ситуація, коли вчителям говорять, що у них можуть зняти 40% надбавки, абсолютно неприпустима. Тому що в першу чергу місцеві бюджети повинні виконати свої зобов’язання по зарплатах, а лише потім витрачати гроші на капітальні видатки. Наприклад, столиця сьогодні має на своїх рахунках ще 10 млрд грн на капітальні видатки, тобто наприклад на будівництво, що також потрібно. Але їхнє повноваження надзвичайно важливе і першочергове – заплатити зарплату. Вже були консультації з цього приводу, і мені здається, що ми знаходимо порозуміння з КМДА, щоб в жодному разі не було допущено щось подібне”,- сказала Гриневич.

Вона нагадала, що питання заробітної плати освітян є однією з передумов реформування системи освіти, і з 2016 року зарплата вчителям зросла. Так орієнтовна середня заробітна плата вчителя з 2016 року зросла з 4200 грн до 7500 грн.

Як повідомлялося, профспілка освітян Києва має намір провести 4 жовтня біля Кабінету міністрів акцію протесту, зокрема через невиплату вчителям шкіл кількох районів столиці надбавок до заробітної плати.

 

МОН готове долучити переможців конкурсу “Учитель року” до навчання педагогів, – Лілія Гриневич

Успіх реформи Нова українська школа безпосередньо залежить від учителів, і Міністерство освіти і науки готове підтримати переможців конкурсу “Учитель року”, які хочуть ділитись власним досвідом та поширювати сучасні педагогічні практики. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з переможцями та лауреатами Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2018”, яка пройшла 2 жовтня 2018 року, у залі Колегії МОН.

Зустріч з педагогами-практиками традиційно є можливістю почути про реалізацію освітньої реформи зсередини. Ваша об’єктивна оцінка новітніх методик та сучасного освітнього середовища допомагає нам вдосконалювати систему освіти і підвищувати її якість. Коли я бачу учителів, як ви, у мене відроджується надія, що ми зробимо реформу швидше, ефективніше. Ми зацікавлені в таких активних, світлих і професійних учителях, як ви” , – наголосила Лілія Гриневич.

Під час зустрічі учасники обговорили питання підвищення якості вивчення як української, так й іноземних мов, з’ясували комунікативні методики, які допоможуть першачкам НУШ швидше адаптуватися до навчання. Серед інших тем – підготовка молодих учителів у вишах, підвищення інтересу школярів до фізичної культури, збереження здоров’я дітей.

Зокрема, Дмитро Лазебний-Чоловський  – переможець у номінації “Фізична культура” – розповів, що вчителям його предмету не вистачає матеріалів для розвитку своїх навичок.

Вчителі фізкультури “старої закалки” часто надто тиснуть на дітей, не дають їм нормально розвиватися. Думаю, багатьом педагогам бракує усвідомлення, що ми не готуємо спортсменів та олімпійських чемпіонів, а є провідниками дітей у світ здорового життя, принаймні так це сприймаю я. Можливо, виправити ситуацію могли б такі дистанційні курси, як для вчителів початкової школи, що робили цьогоріч. Я його пройшов, пройшов курс з інклюзивної освіти, там багато корисного, але специфічної інформації для вчителів фізкультури мало. Для мене це не така велика проблема – я працюю в Києві, тут багато великих шкіл та вчителів, ми можемо ділитися досвідом, а от для вчителів з маленьких міст та шкіл це важко”, – повідомив педагог.

Лілія Гриневич відповіла, що саме вчителі-переможці та лауреати конкурсу “Учитель року” могли б стати тими, через кого поширюватиметься така інформація. Вона доручила профільному Інституту залучати їх до підготовки матеріалів для підвищення кваліфікації вчителів.

Міністр також вручила вчителям почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України. До пакету нагород увійшли також ювілейні монети “Серце віддаю дітям”, які Національний банк України випустив до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського.