Daily Archives: 10/10/2018

Навчальний електронний посібник “Природознавство 1-2 клас”

Цей посібник є інноваційним засобом навчання, який відповідає оновленій навчальній програмі з природознавства для початкової школи, затвердженій Міністерством освіти і науки України. Це новий нестандартний засіб навчання, в якому вдало інтегрується навчальний матеріал, що дозволяє застосовувати його при інклюзивній освіті. Новий електронний посібник доцільно застосовувати для проведення інтегрованих уроків у початковій школі, оскільки він дає можливість учителеві опрацювати разом із учнями значний за обсягом навчальний матеріал.

 

Електронний навчальний посібник відповідає запитам сучасності, що дає можливість формувати в учнів ключові і предметні компетенції та компетентності. Навчальний електронний посібник «Природознавство» 1-2 клас має 6 розділів: «Навколишній світ», «Нежива природа», «Жива природа», «Моя країна – Україна», «Спостереження за порами року», «Природа в різні пори року». Щоб посібником було зручно користуватися, вперше створено пошуковик-покажчик, що дозволяє швидко переходити від однієї теми до іншої.

Читайте також: Е-підручник – це не просто PDF

Оформлення та зміст посібника зорієнтовані на школярів найменшої вікової категорії : в усіх розділах на картах, малюнках, схемах присутні анімації, які урізноманітнюють навчальний процес і допомагають швидше засвоїти набуті знання. Посібник пропонує цікаві ігрові завдання.

Нове електронне видання ДНВП «Картографія» зацікавить тих, хто хоче дізнатися, як влаштований світ.

 

#e-pidruchnik

Україна та Японія працюватимуть над відновленням роботи Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва

Підписання угоди про співробітництво у сфері науки між Україною та Японією, визнання дипломів, співпраця у межах міжнародних організацій та відновлення роботи спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва. Такі питання для поглиблення співпраці порушила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перед новопризначеним Міністром освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Масахіко Шибаяма  9 жовтня 2018 року.

«Пане Міністре, я надзвичайно вдячна, що ви погодилися провести зі мною одну з перших міжнародних зустрічей після вашого призначення на посаду. Ми цінуємо співпрацю, що склалася між науковими інституціями та університетами України та Японії.  І зараз ми надзвичайно зацікавлені у тому, щоб цю співпрацю розвинути та поглибити», — зазначила Лілія Гриневич.

Міністр Масахіко Шибаяма підтвердив, що Україна та Японія мають досить розвинене співробітництво у сфері науки та технологій.

«Між українською стороною та японськими компаніями є доволі успішні проекти. Крім того, зараз значно посилилася співпраця України з нашим Фукусімським університетом у контексті вашого досвіду з Чорнобильською катастрофою», — відзначив Масахіко Шибаяма.

Водночас Міністр Лілія Гриневич відзначила, що дивним є те, що співпраця між країнами досі відбувається у межах Угоди між Японією та Радянським Союзом.

«У сьогоднішньому контексті це доволі некоректно, враховуючи, що ми більш як 20 років незалежна та суверенна держава. Також я б хотіла порушити питання проведення нашої спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва.

До 2013 року відбулося 3 засідання цієї Комісії, було підписано Меморандум, але ми так і не перейшли до системного втілення наших домовленостей. Ми пропонуємо  відновити роботу цієї Комісії і перейти від підписання документів до створення конкретних результатів. Окрім цього, Україна та Японія вже мають позитивний досвід співпраці через міжнародну організацію «Український Науково-Технологічний Центр» (УНТЦ). Мені було повідомлено про 3 проекти, які були успішно впроваджені в межах УНТЦ. Я хотіла  б скористатися цією можливістю та люб’язно запропоную Японії розглянути можливість приєднання до УНТЦ як члена правління», — запропонувала Лілія Гриневич.

 

Вона також додала, що сьогодні спостерігається значно більший обмін між студентами двох країн.
«З огляду на це, пропоную вам подумати про можливість підписання Угоди про взаємне визнання дипломів між нашими країнами, що суттєво полегшить роботу і студентам, і університетам обох країн»,- підкреслила Лілія Гриневич.
Міністр Масахіко Шибаяма відповів, що для поглиблення співробітництва країни мають почати консультації щодо відновлення роботи двосторонньої Комісії, що розглядатиме питання співпраці.
Було вирішено, що Посольство України в Японії офіційно направить пропозиції співпраці японській стороні.
Лілія Гриневич порядкувала Міністру за запрошення на STS форум в м. Кіото (Японія), а також за значну гуманітарну допомогу, яку надає його держава Україні для відновлення наслідків російської агресії на сході України.
«Я хочу, аби ви знали, що ми цінуємо руку допомоги, яку ви простягнули нам у цій скрутній ситуації», — підсумувала Міністр.
Нагадуємо, що зарплати українських науковців, що працюють у проектах програми Горизонт 2020, можуть зрости, якщо Україна прийме відповідне законодавство.

Повідомляє прес-служба МОН

У школі погане харчування  і класи без ремонту: кому скаржитися?

Незважаючи на те, що на школи виділяються чималі кошти з місцевих та державного бюджетів, їх фактичний стан часто залишає бажати кращого. Кому і куди скаржитися, якщо в шкільній їдальні жахливо годують, класи розвалюються, а шкільне подвір’я перетворили в місце для вигулу собак, повідомляє    EtCetera.

На якість харчування в школі можуть скаржитися не тільки батьки або опікуни школярів, а й вони самі. Для цього потрібно скласти скаргу на ім’я директора школи.

Зараз багато навчальних закладів практикують змішану форму харчування. Це означає, що частину страв готують в їдальні, а частину привозять на замовлення вже в готовому вигляді.

Якщо їжа зі шкільної їдальні стала причиною отруєння учня, скаржитися потрібно в санітарно-епідеміологічну службу. Туди ж потрібно звертатися, якщо якість продуктів і готових страв не відповідає нормам шкільного раціону. Крім того, в департаменті освіти не завадить з’ясувати, які продукти для шкільних їдалень і в якому обсязі були закуплені. Можливо, частина з них «проходить повз» тарілок школярів.

За стан шкільних приміщень несе відповідальність директор. Це він повинен складати заявки на фінансування тих чи інших ремонтних робіт і направляти їх в департамент освіти. Ремонтні засоби включені в державну освітню субвенцію, яка щорічно розподіляється по областях. Якщо гроші не доходять до шкіл, є сенс звернутися до Міністерства освіти і науки з проханням ініціювати перевірку діяльності департаменту або адміністрації школи.

Усі запевнення директора в тому, що його влада закінчується на порозі школи, не мають ніяких юридичних підстав. Це просто відмовка, щоб нічого не робити. За стан шкільного двору відповідальність несе саме директор. І саме від нього потрібно вимагати благоустрою пришкільної території. Якщо він цей обов’язок ігнорує, слід звернутися з колективним листом до департаменту або районного відділу освіти.

У Дубні, що на Рівненщині, працює вже два інклюзивно-ресурсні центри

Днями у Дубні запрацював ще один інклюзивно-ресурсний центр.

Інклюзивно-ресурсний центр знаходиться у приміщенні районного відділу освіти та має 3 окремі кабінети і зал для очікування. Заклад забезпечений мультимедійною і комп’ютерною технікою, дитячими меблями, дидактичними та наочними матеріалами. Головним надбанням є те, що в ІРЦ працює система відеонагляду, завдяки якому батьки мають змогу спостерігати за комплексною оцінкою та заняттями.

Варто зазначити, що громада Дубенщини відповідально та з розумінням виконала зобов’язання Меморандуму про співпрацю, який було підписано між головою Рівненської ОДА Олексієм Муляренком та головами місцевих рад щодо впровадження інклюзії.

Нагадаємо, що в серпні відкрився перший ІРЦ в області, засновником якого є Дубенська міська рада. Сьогодні свої двері відчинив другий інклюзивно-ресурсний центр, засновником якого є Дубенська районна рада.

Відтак, діти з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років можуть наповну отримувати корекційно-розвиткові послуги та комплексну психолого-педагогічного оцінку розвитку.

«Дубно є не лише першопрохідцями, а й активістами у впроваджені інклюзивної освіти. Хочу відзначити тих, хто активно долучився до організації процесу на місцях, адже держава з свого боку дає необхідну фінансову підтримку», − зазначила заступник начальника управління освіти і науки РОДА Ольга Ладюк.

За її словами, цього року на Рівненщині заплановано відкрити 23 таких центрів, а впродовж наступного ще 10. Загалом на Рівненщині юридично зареєстровано 19 подібних центрів.

«Мабуть, цей інклюзивно-ресурсний центр дозволить батькам трішечки по-іншому подивитися на їхню проблему, бо не всі хочуть визнавати ситуацію і не завжди відправляють своїх діток у спеціальні заклади», − зауважив голова Дубенської районної адміністрації Юрій Парфенюк.

Інформує прес-служба Рівненської ОДА

 

На конкурс підручників для 2 класу учасники подаватимуть аудіосупровід

Учасники конкурсу підручників для 2 класу мають разом з макетами подати аудіосупровід до підручників з іноземних мов та української мови для шкіл національних меншин.

 

Про це йдеться в листі МОН № 1/11-10617 від 5 жовтня, опублікованому на сайті Інституту модернізації змісту освіти.

“Конкурсний відбір проектів підручників для 2 класу закладів загальної середньої освіти передбачає аудіосупровід […] з іноземних мов та з української мови для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин. Наголошуємо, що аудіосупровід має бути поданий на конкурсний відбір в обсязі, який відповідає змісту поданого оригінал-мекету“, – зазначено у листі.

Братів та сестер дітей, які ходять до дитсадка, зараховуватимуть першочергово: удосконалено порядок

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати погодили зміни до порядку електронного запису дітей до столичних дошкільних навчальних закладів комунальної власності.

Відтак, діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають дошкільну освіту в обраному батьками садочку, а також діти, батьки яких є працівниками обраного закладу, зараховуються до нього першочергово.

«Сьогодні завдяки нашим комплексним рішенням вдалося в 5 разів скоротити чергу до дитячих садочків. Важливим елементом забезпечення дошкільнят садочками є модернізація системи електронного запису. Саме завдяки удосконаленню цієї системи нам вдалося вилучити дуже багато подвоєнь. Система електронного запису з одного боку не дозволяє ручне втручання, вона на 100% автоматизована, але разом із тим вона не бачить братиків і сестричок. І саме тому ми змінили порядок зарахування дітей до комунальних садочків», – зазначила автор ініціативи, депутат Київради Ганна Старостенко.

Передбачається, що рішення надасть можливість зняти соціальну напругу серед батьків, які вимушені влаштовувати дітей (братів та/або сестер) у різні заклади дошкільної освіти.

Рішення підтримали 79 депутатів.

Повідомляє прес-служба департаменту освіти і науки КМДА

Україна посилює співпрацю у галузі полярних досліджень з Італією

Вже з наступного року вчені української антарктичної станції Академік Вернадський та італійських станцій “Маріо Цукеллі” і “Конкордія” зможуть здійснювати обмін для проведення наукових досліджень. Це стало можливим завдяки Угоді, яку підписав керівник Національного антарктичного наукового центру України Євген Дикий з президентом Національної наукової ради Італії Массімо Інгушо сьогодні, 9 жовтня 2018 року, у Римі (Італія).

“Наші італійські партнери мають станцію “Дирижабль Італія” на Свальбарді, у Арктиці. Тому обмін вченими дозволить нам проводити порівняльні дослідження з двох полярних регіонів. Разом з тим, робота на різних станціях в Антарктиді дозволить нам розширити межі присутності у регіоні та спостерігати за космічними процесами з різних точок”, – пояснив Євген Дикий.

Зокрема, документ передбачає подачу спільних проектів на такі наукові програми як Горизонт 2020 та EU-PolarNet.

Першим напрямом, за яким проходитиме співпраця, – спостереження ближнього космосу, зокрема моніторинг космічного сміття та метеоритів. Планується також організувати дослідження океану, а саме вивчити процеси його закислення, поширення стійких органічних забруднювачів, реакцію морської та суходільної екосистем на зміни клімату тощо.

Угода також передбачає, що вчені працюватимуть над спільною розробкою метогеномних методів дослідження полярних екосистем.

За інформацією МОН