Daily Archives: 11/10/2018

У Львові батьки увірвались до дитсадочка та наводили порядок

 В приміщення львівського дитячого садка №188 увірвались батьки вихованців іншого ДНЗ та почали там наводити лад на свій розсуд. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

В департаменті гуманітарної політики ЛМР розповіли, що сьогодні близько 16 години батьки вихованців садочку № 42 та інші невідомі особи увірвалися в приміщення садочка №188.

“Невідомі особи самовільно переносять меблі у приміщення груп 188 садка, проводять заміну замків у дверях дошкільних груп”, – розповіли працівники департаменту.

У прес-службі додають, що такі дії батьків зірвали виховний процес в ДНЗ №188, на місце події довелось викликати правоохоронців.

Джерело: Українська правда

У Полтавському НТУ відкрили першу стартап школу

У Полтавському національному технічному університеті ім. Ю. Кондратюка відкрили першу на Полтавщині стартап школу. Її слухачам запропонують навчання у форматі воркшопів, інтерактивних занять, майстер-класів та презентацій. Наразі для учасників вже провели дводенний воркшоп «Startup Mastery».

Серед учасників школи – студенти, молоді вчені та науковці вишу. Протягом 9 місяців разом з досвідченими тренерами вони працюватимуть над пошуком нових ідей, розроблятимуть бізнес-моделі, вчитимуться залучати інвестиції у свої стартапи та створюватимуть бізнес-проекти на базі університету.

Стартап школа ПолтНТУ була створена спільно з інноваційним холдингом Sikorsky Challenge. Передбачається, що вона сприятиме інноваційному підприємництву та трансферу технологій у регіоні, а також стане платформою для розвитку бізнесу.

За інформацією прес-служби ПолНТУ

На Сумщині відкрили перший центр військово-патріотичного виховання молоді

Напередодні Дня захисника України на Сумщині відкрили перший центр військово-патріотичного виховання молоді. Він працюватиме на базі Недригайлівського вищого професійного училища.

Центр наповнили сучасною технікою та приладами, які відповідають специфіці навчального напряму. Наприклад, кабінет «Захист Вітчизни» облаштували новими меблями, вогнегасниками та тренажерами. Для належної підготовки учнів його також обладнали навчальною зброєю, а саме: макетами автоматів, пневматичними гвинтівками, створили зону для стрілецького та лазерного тиру.

Для того, щоб молодь могла оволодіти прийомами та способами надання першої допомоги, у центрі є манекени для серцево-легеневої реанімації, а також імітатори ран.

Разом із досвідченими викладачами, учні відпрацьовуватимуть фізичні вправи, наближені до умов  сучасного бою, вивчатимуть тактику ведення вогню зі стрілецької зброї тощо.

“Тема військово-патріотичного виховання нині є актуальною. До кінця цього року подібні центри будуть створені у шести закладах профосвіти у різних куточках області”, – зазначила директор Департаменту освіти і науки Сумської ОДА Вікторія Гробова.

У відкритті центру взяли участь представники органів обласної виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій і військового комісаріату, педагоги, учні шкіл та закладів профосвіти.

Інформує департамент освіти і науки Сумської ОДА

Президент підписав Закон щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг

Президент Петро Порошенко підписав закон, що допускає асистентів дитини до навчання у шкохах та дитсадках.

Про підписання закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг” повідомили.

Зазначимо, що таким чином вносяться зміни у чотири закони: “Про дошкільну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту” і “Про професійно-технічну освіту”.

Тепер за рекомендаціями інклюзивно-ресурсного центру та письмовою заявою батьків школа та дитсадок повинні забезпечити доступ до освітнього процесу асистента дитини з особливими освітніми потребами.

Детальніше за посиланням

 Викладач ЖНАЕУ  проходить стажування в The Ohio State University

У червні  2017 року Житомирський національний агроекологічний університет відвідали  представники  The Ohio State University – Алан Лайнс, Барі Варт. Тоді вони зустрілися із керівництвом, деканами факультетів і викладачами ЖНАЕУ, презентувавши свій навчальний заклад і можливості для міжнародної співпраці, а ще  побували на провідних сільськогосподарських підприємствах   області. Під час чергового візиту протягом  4–5 червня 2018 року  професор Університету штату Огайо (США)  Барі Варт поспілкувався   керівництвом  ЖНАЕУ   та випускниками Faculty Exchange Program. 

Наразі в The Ohio State University  стажування проходить викладач факультету економіки та менеджменту Житомирського національного агроекологічного університету Тетяна Усюк, яка поділилася своїми враженнями від перебування в одному з найбільших університетів США.

«Навіть не віриться, що так швидко пролетіла половина стажування за програмою «FEP» в The Ohio State Universityю, але цей час не минув марно.   Зокрема,  я мала можливість познайомитися з успішними представниками аграрного бізнесу США, переконатися, що методи управління, індивідуальність у вирішенні робочих питань, новітні підходи та креативність при веденні сільського господарства приносять їм як фінансове, так і моральне задоволення. Що вразило ще – величезний і потужний університет, незліченна за кількістю книг бібліотека, улюблений студентський центр (Ohio Union & Student Activities Alumni Societ), цікаві лекції з маркетингу, міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин, подорожі. Налагодила нові знайомства і дружбу, підтримую постійно зв’язок із колегами та студентами рідного ЖНАЕУ.   Загалом, я щиро рада, що  стала частиною «FEP-2018».

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету