Daily Archives: 12/10/2018

ТОП-6 незвичних уроків, яких немає в українських школах

У кожного з нас були і є улюблені уроки в школі. Ми поспіхом бігли, щоб не запізнитися, ретельно готувалися до уроку, досконало виконували домашні завдання, але були й такі предмети, на які не дуже хотілося йти, бо там нудно. Чи то вчитель так “цікаво” розповідав, чи то підручник не справляв враження, чи то саме інформація здавалась некорисною, але щось було не так, не було зацікавленості! 

А от у деяких зарубіжних школах є такі уроки, які всі відвідують із превеликим задоволенням, бо вони цікаві та нестандартні.

Шкільні уроки в Японії: милування природою

В Японії є чудовий урок – милування природою. Суть його в тому, щоб навчити школярів цінувати естетичну складову зовнішнього середовища, яку через комп’ютери та різні гаджети діти просто розучилися бачити. За успішність у спостереженні за флорою і фауною, як і в математиці чи географії, обов’язково отримують позначки і навіть складають іспити.

8590565-1-650-20194ead64-1484647749

Шкільні уроки в Башкирії: бджільництво

У Башкирії існує більше сотні шкіл, які мають власні пасіки. На уроках бджільництва дітей вчать доглядати за вуликами та збирати мед. Ці уроки також навчають дітей бути терплячими, уважними й акуратними.

8590715-2-650-d1fdb081b5-1484647749

Шкільні уроки в Ізраїлі: кібербезпека

Життя сучасної людини дедалі більше переміщується в інтернет, тож ізраїльтяни вирішили як слід подбати і про безпеку інтернет-життя. На уроках «теорії і практики кібервійни» вчать, як варто поводитися в інтернеті, як правильно реагувати на коментарі в блогах і соцмережах, а окремі теми присвячені залежності від ігор. Такі уроки не зашкодять і батькам, щоб розуміти, що робити, якщо дитина стала жертвою кібератак та кіберзалякувачів.

8590765-3-650-cf7cf5f11d-1484647749

Шкільні уроки в Вірменії: народні танці

Народні танці – справжня гордість Вірменії. Тут їх близько півтори тисячі, й у кожного своя історія і свій особливий сенс. Тому вірменським вчителям здалося мало звичайних уроків рідної культури, і з 2013 року вони вирішили зробити навчання народних танців обов’язковим шкільним предметом.

8590665-4-650-278978c351-1484647749

Шкільні уроки в Австралії: уроки серфінгу

Із метою зберегти титул головного центру підкорювачів хвиль в Австралії було введено шкільні уроки серфінгу. Влада країни подбала, щоб на жодному з пляжів, бува, не з’явився приїжджий, який катається краще за місцевих. Такі ж уроки введені і на Гаваях.

8590465-5-650-c848be790a-1484647749

Шкільні уроки в США: наукові відкриття

У США після теоретичного курсу всім учням дають однакове домашнє завдання, сенс якого – щось винайти. На його виконання виділяється цілий рік. Потім учні роблять  презентацію своєї роботи перед усім класом, обговорюють успішність і актуальність проекту. Врешті-решт виставляється річна оцінка.

Джерело: theoutlook.com, pgbooks, podrobnosti

Дослідники визначили, що саме впливає на IQ дітей

Кожна мама хоче, щоб її малюк виріс розумним і освіченим. Вчені наблизилися до відповіді на запитання про те, що ж впливає на розумові здібності дітей.
Вчені з Університету Саймона Фрейзера (British Columbia’s Simon Fraser University) провели дослідження, опубліковане в журналі Environmental Health Perspectives, і дійшли цікавого висновку, що IQ дитини та її гіперактивність можуть бути пов’язані з контактом матері під час вагітності з такими речовинами, як антипірени.

Фахівці спостерігали за 3 сотнями вагітних із 16 тижня і за дітьми після їх народження до п’ятирічного віку. Як показало дослідження, при контакті вагітної з деякими речовинами їх концентрація могла збільшуватися в головному мозку дитини в багато разів, причому це відбувалося не протягом всієї вагітності, а в ключові моменти формування певних ділянок головного мозку. Надалі це може призвести до зниження IQ дитини на 4,5 пункту.

За твердженням вчених , полібромдіфенілові ефіри найбільш небезпечні в цьому випадку, а такі речовини часто використовують при виготовленні різних меблів, сидінь для автомобілів, килимових покриттів і багато чого іншого. Ці речовини розкладаються не одне десятиліття, а ефект від них порівнюваний з ефектом впливу ефірів свинцю. Ось чому так важливо, щоб вагітна жінка якомога менше наражалася на вплив шкідливих хімічних речовин.

 

Як подорожувати весело,  легко та дешево: досвід студентки

Багато хто мріє колесити по світу, побачити інші краєвиди та познайомитись з іншими  народами,  але багато людей залишають це на потім, бо, як нам всім відомо, це не так просто і дешево. Не так давно я почула історію однієї дівчини, яка не боїться йти до своєї мрії подорожувати. Анастасія Циганкова, студентка філологічного факультету Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, розказала нам про те, як вона мандрує світом.

Подорожі – найприємніший спосіб розвиватися, пізнавати нове і пізнавати в поїздках себе, знімати стрес, знаходити нові навички, знайомитися з новими людьми і культурами – розповідає  Анастасія.  – Сидячи за шкільною і навіть університетською лавою, складно уявити за фотографіями та сухими рядками тексту всі ті шедеври скульптури, живопису та архітектури, якими сповнений світ. Складно, дивлячись на підручник історії, уявити ті народи, які переживали етапи злетів і падінь. Подорожуючи, ви будете бачити всю людську спадщину «наживо» і спілкуватися з представниками тих народів, про історію яку читали.

Ви можете 20 років прожити, наприклад в Києві, і вважати його великим містом, а Одесу – кращим курортом, та коли ви вибираєтесь за межі своєї країни і занурюєтесь в міста, значно більші, де пляжі зовсім інакші; коли спостерігаєте розкішний схід і захід сонця, диких тварин у природному середовищі, чудові і величні водоспади і незвичайні пам’ятники архітектури, тільки тоді ви починаєте усвідомлювати, який великий, різноманітний і дивовижний цей Світ.

Ми звикли завжди бути на зв’язку, відповідати на телефонні дзвінки, перевіряти пошту, публікувати фото, але, відправившись у подорож, така можливість може стати недоступною, і це чудово. Адже завдяки цьому у вас з’явиться можливість відпочити від всього і всіх, приділити час собі, підвести погляд вгору, а не лише дивитись в екран телефону, оцінити всю красу краєвидів, по-справжньому насолодитись їжею – зазначила Анастасія.

– Як ти наважилася на таку авантюрну пригоду і як поставилися до цього батьки?

– Не обов’язково планувати подорож за місяці, можна все влаштувати за пару тижнів як зробила цього літа я. Спочатку я планувала відвідати з друзями, складала план, але в одну хвилину все змінилось, інші бажання, змінились плани, і я вирішила подорожувати сама. Це було дуже вдале рішення, незважаючи на переживання батьків.

  • Скільки коштує подорож в Європу?

Подорожі в Європу коштують не так дорого, як багатьом здається. Дістатися до країн ЄС за невеликі гроші можна навіть літаком. Найбільш ефективним способом зекономити власні кошти є планування подорожі. Пошук та бронювання дешевого житла, купівля квитків, збір інформації про місце, куди ви направляєтесь, — все це дасть змогу вам заощаджувати гроші й отримати справжнє задоволення від подорожі. Все що вам потрібно зробити – це перевірити квитки завчасно. Одним із найзручніших транспортів є авіа переліт. На сайті Skyscanner можна знайти досить дешеві квитки на авіакомпанії Ryanair, Wizz Air та інші. Перевіряючи квитки я знайшла собі квитки за 9 євро відстанню більше чим 1000 кілометрів. Якщо ви любите подорожувати автобусом та бажаєте відвідати декілька країн можете скористатися Busfor та Flixbus які є надзвичайно дешевими та комфортними з усіма зручностями.

  • Це була твоя перша самостійна подорож? Яким був твій маршрут?
  • Так, це була моя перша велика подорож за кордон, коли я відвідала багато міст сама. Я була в Польщі (Варшаві, Познані, Кракові), Німеччині (Дортмунд, Дрезден), Нідерландах (Амстердам), Чехії (Прага). Самостійна подорож, особливо тривала, дасть вам невідоме досі почуття повної свободи. Вам не потрібно підлаштовуватися під бажання колективу, тільки ви вирішуєте, куди і на чому їхати, як довго пробути у вподобаному місті, чим займатися у вільний час. До того ж, відсутність попутників вносить певну частку авантюризму в будь-яку подорож, що робить її більш яскравою і незабутньою. Подорожуючи наодинці ви навчитеся покладатися на себе, покращите навики комунікації та станете більш впевнені в собі. Ви можете завести нові знайомства та поламати стереотипи, побачити реальне життя в країні яку ви відвідуєте. Звичайно, може виникнути відчуття що ви самі, не має людей хто б міг сфотографувати, розвеселити, але ж ви тільки подумайте, навкруги вас стільки людей. Можна з легкістю завести розмову та дізнатись щось нове, головне не бійтесь та припасіться словниковим запасом англійської мови.
  • Чи стикалася ти з проблемою мовного бар’єра?
  • Якщо ви знаєте англійську, то можете подорожувати будь-де в Європі. Більшість людей де я була, розмовляють англійською вільно, з чітким акцентом. Навіть якщо ви погано володієте мовою, не біда, вам покажуть рухами, або ж перекладуть. В мене особисто проблем не виникало.
  • А де проживала і як харчувалася?
  • Щодо житла, я залишалася майже скрізь за програмою Couch Surfing в місцевих жителів. Найкращий вибір для студентів – весело, цікаво, безкоштовно. Місцеві жителі не тільки дозволять залишитись в них, але при можливості все покажуть, розкажуть та пригостять. Можна ж використовувати цю програму також і для зустрічей з іншими подорожуючими та спілкуватися з людьми з усього світу.

Якщо ж ви являєтесь незалежною людиною, яка потребує конфіденційності, можете з легкістю залишитись в хостелах, які є надзвичайно зручними за кордоном. Якщо перевіряти квитки завчасно можна знайти за 7-8 євро в більшості міст за ніч в кімнаті з 2-3 людьми. Хостели є надзвичайно чистими та комфортними, на моє здивування з усіма зручностями. Хостел – є не тільки місцем для ночівлі, але й чудовим середовищем для нових знайомств. Найдешевшими є на сайті – momondoта booking.

Харчувалася там, де й місцеві. Їжа там дешевша, ніж у туристичних місцях. Просто спитайте перехожих, де вони снідають чи обідають. Використовуйте інтернет-додатки з постійними знижками на їжу в місцевих кафе, ресторанах, столових. Проблем з інтернетом не виникатиме, оскільки в більшості міст на кожному місці – безкоштовний Wi-fі. Або ж заходьте в місцеві супермаркети, в яких ви можете придбати продукти за розумною ціною та самому щось зготувати або купити на перекус.

В кожному місті, країні свої ціни. В Польщі наприклад найдешевшим маркетом являється Biedronka, в Нідерландах– Albert Heijn з хорошою якістю продуктів. Якщо ж ви їдете на довгий період можете взяти деякі продукти з дому.

У Європі поширені інформаційно-туристичні точки. В них можна отримати свіжі мапи, підказки та ідеї, де і в яких музеях бувають безкоштовні дні, після яких годин куди можна зайти безкоштовно. Або ж взяти freetour, який являється безкоштовним. Якщо ви зацікавлені в історії, архітектурі та місцевих звичаях – це те що вам потрібно. Враження неймовірні.

Як змінюється життя під час подорожі?

–  Загалом, подорожі — це завжди нові враження. І якщо під час однієї з таких з вами відбулось щось дуже неординарно приємне, ви ніколи про це не забудете. І скільки б часу не минуло, ви повертатиметесь до цих спогадів, щоб хоч на мить відчути той присмак щастя, який пощастило пізнати. Тож насправді, щоб людина була щасливою, потрібно зовсім небагато. Можливо, хтось і любить стверджувати, що для щастя йому потрібна квартира, машина і мішок грошей, але десь глибоко в душі така людина теж розуміє, що ці речі не зроблять її по-справжньому щасливою. Тому що щастя — це щось абстрактне; те, до чого ви не можете доторкнутись; те, від чого на обличчі  з’являється усмішка і ви відчуваєте, як невідома сила огортає тіло.

Тільки в азарті пошуку, творчому запалі, на життєвому зламі відбуваються дивовижні речі. Подорожі захоплюють своїми пригодами, вони сповнені несподіванками і надзвичайними ситуаціями, які обдаровують філософським прозрінням, заглибленням в осмислення себе і світу, насичують мудрістю різних народів світу.

Можеш дати якісь поради початківцям?

– Не відкладайте на примарне завтра те, що принесе вам щиру радість вже сьогодні і може навіть кардинально змінити ваше життя. Присвятіть час тому, щоб побачити світ і відчути повноту життя. Будь-яка подорож в першу чергу змінює людину зсередини. Хочете ви того чи ні, але від вас поступово відлітає кілька суспільних стереотипів, і ви стаєте трохи ближче до правди як про світ, так і про себе. А головна порода – подорожуйте і насолоджуйтесь!

Ольга Науменко, фахівець соціально-гуманітарного факультету університету

 

 

 

До Дня захисника України. Сила нескорених…

Під таким гаслом 11 жовтня відбувся загальноміський захід, присвячений Дню захисника України та Дню українського козацтва.

У заході взяли участь Герої-ветерани антитерористичної операції; сім’ї загиблих героїв; учасники операції об’єднаних сил; військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України; військові медики та представники Червоного Хреста; представники громадських, благодійних, волонтерських організацій; учнівська, педагогічна та батьківська громада Києва.

Зі щирими привітаннями до учасників урочистостей звернулась учнівська молодь. Захисникам України діти передали малюнки, листи підтримки, обереги, виготовлені власноруч.

Учні долучились до активностей на інтерактивних локаціях військово-патріотичної тематики: презентації актуального обмундирування та зброї від Національної гвардії України, Збройних сил України, ГУ Національної поліції у м. Києві,  демонстрації авіаційного спорядження, радіозв’язку,  параглайдингу, надання першої домедичної допомоги тощо.

На заході були також представлені фотовиставка «Від пращурів до кіборгів», експозиція з музею-галереї «Історія становлення української нації», національно-патріотичний проект «Славетні епохи України»,  виставка творчих робіт вихованців студії образотворчого мистецтва.

 

 Студентка ЖНАЕУ   – чемпіонка України з естафетного бігу

 Протягом 22-23 вересня  у Черкасах  проходив чемпіонат України з естафетного бігу.

У цих змаганнях вдало виступила студентка факультету ветеринарної медицини Житомирського національного агроекологічного університету Василина Домбровська.

Зокрема, у складі збірної команди Житомирської області в естафеті 4х100 м Василина стала чемпіонкою України,  а в естафеті 4х400 м  – бронзовим призером змагань.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Школа на Львівщині щодня відкривається заради одного учня

У початковій школі села Батьків у Бродівському районі, що на Львівщині з 10 вересня числиться лише один учень, а у штаті навчального закладу залишилась одна прибиральниця. Попри те, що жоден вчитель не погоджується там працювати, Бродівська районна рада прийняла рішення цю школу не закривати. Інформує ZAXID.net

Першою про ситуацію у Батьківській школі написала у Facebook мати другокласника Олександра Пігай. Зокрема, вона зазначила, що торік сільську школу у Батькові закінчило 11 учнів, а цього року до неї вступило лише 5 учнів, серед яких – її 7-річний син. Уже через тиждень, за словами Олександри Пігай, її син залишився єдиним учнем цієї школи. У коментарі ZAXID.NET вона зазначила, що інших дітей батьки перевели до школи у сусіднє село Звижень. На її думку, на їхнє рішення повпливав директор Батьківської школи.

«Матері писали заяву, щоб не закривали школу, зверталися до голови райради. Але потім директор нашої школи їх переконав, і вони забрали зі школи дітей. 10 вересня залишився тільки мій син, його перевели на індивідуальне навчання. Я погодилась на це, і дитина була задоволена, поки 2 жовтня єдина вчителька нашої школи не звільнилась», – розповіла Олександра Пігай.

До школи у Батьків приїжджали представники Бродівського відділу освіти та районної адміністрації. Вони переконували Олександу Пігай перевести свого сина до 9-річної школи у сусідньому селі Звижень. Ця школа також підпорядковується Батьківській сільраді, і туди щоранку виїжджає автобус «Школярик», розповів ZAXID.NET начальник Бродівського відділу освіти Микола Сторожук.

«Для Звиженської школи цього року придбали новий «Школярик», який підвозить дітей з Батьківа. З’явився новий автобус, і переважна частина батьків перевела своїх дітей до сусідньої школи. Там зараз набагато кращі умови для навчання дітей, зроблений ремонт. У цій школі зараз навчається 77 дітей, у Батькові – одна», – каже Сторожук.

Нещодавно питання про припинення діяльності Батьківської школи виносили на сесію Бродівської районної ради, однак депутати не підтримали це рішення. Якщо до 2 жовтня у Батьків щодня приїжджала вчителька зі Збажівської школи, то зараз, за словами Сторожука, ніхто не погоджується добиратись у це село заради одного учня. Попри це приміщення школи продовжують опалювати і прибирати.

«Ця дитина (син Олександри Пігай) не має особливих потреб, тому за індивідуальним навчальним планом для неї передбачено всього 5 годин на тиждень, тобто один урок на день. Ні один вчитель не буде добиратися, витрачати півдня заради цього. Відповідно, вчителька звільнилася. Ми зверталися у центр зайнятості, де нам теж не запропонували кандидатур. А на те, щоб вчитель приїжджав раз на тиждень і проводив усі уроки одразу, мати дитини не погоджується», – розповідає Сторожук.

Найближчим часом Сторожук видасть наказ про те, щоб зобов’язати директора Батьківської школи, фізика за освітою, особисто проводити уроки для сина Олександри Пігай. Водночас керівниця департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій запропонувала Миколі Сторожуку взяти на роботу в школу студента з Бродівського педадогічного коледжу. «Але хто буде їхати з Бродів 35 км, щоб провести урок для одного учня? Ніхто», – каже Сторожук.

Попри такі обставини Олександра Пігай категорично відмовляється відправляти свого сина до сусідньої, Звиженської школи. Своє рішення вона пояснює слабким здоров’ям дитини. «Він має бронхіти часто, а тут школа наша біля дому близько, все під боком…», – каже вона. Останній тиждень її син щодня приходить до школи, де працює лише одна прибиральниця, і одразу вертається додому, де мати самостійно проводить йому уроки.

фото Олександри Пігай