Daily Archives: 16/10/2018

Німецькі школярі будуть доносити на вчителів

Німецька ультраправа партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) має намір засуджувати вчителів, які виступають проти її політики.

 AfD хоче створити онлайн-платформи по всій країні, на яких школярі зможуть засуджувати вчителів, які виступають проти партії.

Зокрема, у вересні підрозділ AfD у Гамбурзі запустив інтернет-портал «Нейтральні школи». Завдяки йому учні можуть подавати анонімні скарги на шкільний персонал, якщо той, на їхню думку, порушує політичний нейтралітет і критикує партію.

Також AfD хоче запустити такі платформи в 9 інших федеральних землях, включаючи Баварію, Бранденбург, Баден-Вюртемберг і Саксонію.

Вчителі та політичні діячі інших партій висловилися проти цієї ідеї. За їх словами, партія крокує до побудови тоталітаризму і прагне залякати інакомислячих.

У самій AfD заявляють, що головною метою запуску ініціативи є збір доказів, що вчителі в школі надмірно «згущують фарби» навколо партії.

За матеріалами: Deutsche Welle

У шкільних кабінетах стане більше портретів жінок-науковців

Незабаром вчителі українських шкіл зможуть значно розширити вже звичну галерею плакатів відомих вчених портретами успішних жінок-науковців в галузях STEM (S – science, T – technology, Е – engineering, М –mathematics). Базу із зображеннями 80 жінок-вчених розробили самі педагоги на Всеукраїнському Хакатоні для вчителів «STEM: гендерночутливий підхід до навчання у школі», організаторами якого виступили Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA Ukraine.

Проект було розроблено командою «К.I.D», яку представляли вчителі та методисти шкіл із Львівської, Рівненської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. До галереї плакатів, портретів, брошур та карток ввійшли зображення відомих жінок-вчених різних галузей науки, серед яких і українки Вірченко Ніна, Ірина Єгорченко, Марина В’язовська, Ольга Броварець, Юлія Безвершенко, Головко Оксана. Казимирчак-Полонська Олена. До роботи над проектом вчителі залучили дизайнера, коректора та технічного редактора.

База складатиметься не лише із портретів чи картинок, а також міститиме інформацію про біографію і досягнення науковців, яку можна буде отримати завдяки QR-кодам та супроводжувальному тексту поряд з зображеннями. За словами педагогів такі матеріали спонукатимуть школярів, а особливо дівчат, вивчати STEM-предмети та збалансувати рівень обізнаності про відомих вчених як серед чоловіків, так і жінок.

Цюк Христина, член команди K.I.D, керівник освітніх благодійних програм у Міжнародному благодійному фонді «Коровай»: «Якщо попросити будь-якого учня назвати знаменитого науковця, то він, скоріш за все, пригадає здебільшого чоловічі імена. Наша команда вирішила це змінити і розробила базу STEM-жінок, які внесли значний вклад в науку. Це універсальна галерея – кожен вчитель може сам вирішувати, як застосовувати матеріал: поділитися електронною версією, роздати учням картки чи роздрукувати плакат і повісити на стіну».

На реалізацію проекту команда отримала  грант у розмірі 25 000 грн, яку виділив Фонд ООН у галузі народонаселення UNFPA Ukraine. Загалом у Всеукраїнському Хакатоні взяли участь 36 вчителів з усієї України, які були відібрані для участі з-понад 165 претендентів. Протягом 3-х днів вони відвідували майстер-класи, ділилися досвідом й новими ідеями про те, як вибудовувати гендерну культуру в школі. Найцікавіші проекти за рішенням журі, серед яких і галерея «К.I.D», отримали грошові гранти на суми у 25 000, 15 000 і 10 000 грн. Слідкувати за розвитком цього та інших проектів можна на сайті Центр «Розвиток КСВ» http://csr-ua.info/csr-ukraine/.

 

Школа нових знань для батьків у ЗШ №22 Івано-Франківська

Педагоги початкових класів івано-франківської ЗШ №22 долучилися до роботи у Школі нових знань для батьків та провели тренінгове заняття “Перший раз у перший новий клас”. Адже важливою умовою ефективної співпраці школи і родини є педагогічна освіченість батьків. Оскільки вони, як ніхто інший, знають особливості своєї дитини, та мають чітку мотивацію до того, щоб вона розвивалася гармонійно, у сприятливих умовах. 

Тому під час тренінгу батьки активно брали участь у тренінгових вправах, спілкувалися, поглиблювали свої знання з родинного виховання, знайомилися з новими підходами до викладання предметів, переосмислювали  стереотипи, пригадуючи, як особисто вони були першокласниками і настільки змінилися способи здобуття освіти. Загалом панувала творча і дружня атмосфера, учасників переповнювали позитивні емоції. У всіх залишилося  бажання ще не один раз завітати до Школи нових знань для батьків.

 

Єгор Фролов з ЖНАЕУ –  володар Кубку України з кікбоксингу WAKO

Протягом 5-7 жовтня в Черкасах відбулись змагання з кікбоксингу WAKO на Кубок України.

У складі збірної команди Житомирської області вдало виступив студент агрономічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету Єгор Фролов.

Зокрема, у ваговій категорії до 75 кг у розділі фул-контакт, Єгор став володарем Кубку України.

 Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

 

Козацькому роду нема переводу: у Херсонському політехнічному коледжі Одеського НПУ відбулося спортивне свято

З метою виховання у молодого покоління глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, високих морально-психологічних якостей, мужності, дисциплінованості й ініціативності на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя, у дусі відданості Батьківщині та її народу, на базі Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету відбувся відкритий спортивно-виховний захід «Козацькому роду нема переводу», присвячений Дню Українського Козацтва, Дню захисника України та святу Покрови Пресвятої Богородиці.

На свято були запрошені почесні гості: військовий капелан, настоятель храму Св. Олександри отець Калита А., представники Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво» Соломаха О.Г., Надіжняк А.О., Музика С.М., , крайовий отаман Херсонського коша Українського козацтва Білик Ю.Ю.

Серед учасників спортивно-виховного заходу понад 20 здобувачів освіти прийняли присягу та стали частиною Херсонського коша Українського козацтва.

Студенти закладів освіти взяли активну участь у спортивних змаганнях в таких видах спорту:

1. Гиря.

2. Підтягування на перекладині.

3.Згинання та розгинання рук в упорі лежачи.

4. Присідання на одній нозі.

5. Перетягування каната.

Переможці нагороджені грамотами Голови ради директорів закладів фахової передвищої освіти Херсонської області.

Після захінчення свята учасники заходу посмакували козацьким кулішем.

Прес-служба Херсонського політехнічного коледжу Одеського національного політехнічного університету

У Василькові, що на Київщині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

 Днями у Василькові відбулося відкриття інклюзивно-ресурсного центру, який було побудовано за проектом Фонду Порошенка у співпраці з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

У центрі створені та обладнані кімната лікувальної фізкультури, кабінет вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, медіатека і сенсорна кімната, де діти з особливими освітніми потребами будуть проходити фізичну реабілітацію. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги будуть надаватися  232 дітям з особливими освітніми потребами протягом всього періоду їх навчання – з 2 до 18 років.

Центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до навчальної діяльності.

За словами Марини Порошенко, на сьогодні в Київській області працює розгалужена мережа закладів освіти з інклюзивним навчанням та вихованням. «Наразі функціонує 299 інклюзивних шкіл, у яких навчається 925 учнів з особливими освітніми потребами. Це на 193 дитини більше, ніж у попередньому навчальному році», – зазначила дружина Президента.

Також дружина Президента ознайомилася з роботою першого в Україні мобільного інклюзивно-ресурсного центру, який буде обслуговувати дітей з особливими освітніми потребами Васильківського району.

У ході візиту Марина Порошенко відвідала Васильківський професійний ліцей, де ознайомилася з роботою Інформаційно-ресурсного центру для інклюзивного професійного навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами.  У цьому навчальному році в ліцеї відкрито 13 нових актуальних професій.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство

Клімкін попередив угорців: немає дороги назад щодо мови освіти.

Україна не перегляне ухвалене освітнє законодавство і не відмовиться від намірів принести “більше України” на Закарпаття.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в Ужгороді після зустрічі з представниками і головою товариства угорців України, повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Дороги назад у нас немає, в тому числі щодо (мови) освіти”, – наголосив він.

Міністр підкреслив, що попри це, не йдеться про асиміляцію угорської меншини. “Ніхто не хоче асиміляції, ніхто не хоче щоби угорці були “менш угорцями”. Вони мають залишатися угорцями, але отримати додаткові шанси, які дає знання української мови, знання країни, в якій вони живуть”, – пояснив міністр.

Клімкін додав, що не йдеться про повне переведення освіти на українську, значна частина предметів і надалі буде викладатися угорською мовою: “Йдеться про краще викладання української мови, а також та обмеженого кола предметів українознавчого напрямку”.

Павло Клімкін також наголосив, що вважає неправдивими думки про просування антиугорських настроїв в Україні. “Є міфологія щодо антиугорьких настроїв на українських каналах. Я пояснив, що це за визначенням не так”, – переповів він хід розмови під час зустрічі з представниками угорської меншини.

4 жовтня Верховна рада у першому читанні схвалила законопроект про державну мову в Україні.

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто різко розкритикував мовний закон, заявивши, що він є частиною антиугорської кампанії в Україні. Сійярто пообіцяв не знімати “блокаду” євроінтеграційних прагнень України.

Українська Правда