Daily Archives: 18/10/2018

У Тернополі віднайдуть кошти на зарплату вчителям і лікарям

На черговій сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли низку важливих рішень для соціальної стабільності у місті. Зокрема підтримали зміни до бюджету Тернополя на поточний рік, щоб оплатити соціальні платежі, які мали б йти з державного бюджету України.

Бюджетна несправедливість

Як вже повідомлялося, Київ передав у бюджет Тернополя соціальні видатки, які вдвічі перевищують додаткові надходження від децентралізації. У 2018 році передані доходи складають 394,1 млн грн, а передані видатки 664,4 млн грн. Тому місто опинилося у критичній ситуації – потрібно знайти додаткові кошти.

Раніше, мерія відшуковувала додаткові кошти за рахунок діяльності місцевого бізнесу, за рахунок податків, які своєчасно сплачують у міський бюджет. Тепер же соціальні кошти виділені за рахунок перерозподілу вже існуючих коштів. Інших резервів у місті просто немає. Тобто бюджетна політика Києва змушує Тернопіль згортати інфраструктурні проекти та окремі ремонтні роботи.

Нещодавно свою позицію щодо питання фінансування зарплат освітян, медиків та бюджетників висловив міський голова Тернополя Сергія Надал. «Я не дозволю, щоб через бюджетну несправедливість тернопільські медики, освітяни, працівники бюджетної сфери сиділи без зарплат. Повернення у 90-і роки минулого століття не буде», – зазначив Сергій Надал.

Гроші на соціально-захищені видатки

Також мер Тернополя чітко пояснив, звідки беруться і на що виділяються гроші з міського бюджету.

«Відповідно до проекту рішення, який був підготовлений виконавчим комітетом та підтриманий на сесії міської ради, між головними розпорядниками коштів проводиться перерозподіл асигнувань. Зокрема, зменшуються видатки по загальному та спеціальному фондах бюджету на 45,8 млн грн та, відповідно до перерозподілу, ці кошти направляються на заробітну плату працівникам освіти та медичної галузі, на оплату енергоносіїв та інших соціально-захищених видатків бюджету», – пояснює очільник Тернополя Сергій Надал.

Рішенням міської ради найбільше коштів спрямовано на виплату заробітної плати працівникам медичної галузі – 11,3 млн грн та на виплату заробітної плати працівникам освіти – 8,6 млн грн. Також, 9,8 млн грн виділено на поточне утримання житлово-комунального господарства, ще 3 млн грн – на відшкодування пільгового перевезення окремих категорій громадян та 0,2 млн грн спрямовано на компенсаційні виплати учасникам АТО за земельні ділянки.

Окрім того, як додав очільник Тернополя, завдяки перерозподілу коштів, 5 млн грн спрямовується на фінансову підтримку КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» та 2 млн грн – КП «Тернопільводоканал».

Проект рішення, яке було винесено на розгляд депутатів та підтримано ними на двадцять восьмій сесії міської ради, попередньо схвалено експертною радою та бюджетною комісією.

Міська рада Тернополя вимагає від уряду не позбавляти тернополян субсидій

Також, зважаючи на звернення тернополян, на сесії з ініціативи міського голови, було прийнято звернення Тернопільської міської ради до Кабінету Міністрів України щодо призначення житлових субсидій.

Тернопіль вимагає від Кабінету Міністрів України внесення змін до існуючої Постанови, яка регламентує порядок призначення житлових субсидій, введених в дію з 01.05.2018 р. Простіше кажучи, не ускладнювати людям оформляти субсидію та не обмежувати у такому праві соціально незахищених тернополян.

«У зв’язку із критичною ситуацією, яка склалася у Тернополі через встановлені обмеження для громадян при призначенні комунальних субсидій, нами підготовлене відповідне письмове Звернення, яке буде надіслане до Кабінету Міністрів України для перегляду Положення та розширення повноважень Комісій, утворених виконавчими комітетами міських рад щодо призначення субсидій. Оскільки доходи громадян не збільшилися, а тарифи на оплату житлово-комунальних послуг зростають, вважаємо не обґрунтованими такі різкі зміни до порядку призначення житлових субсидій», – наголосив Сергій Надал.

Джерело: Реально

Стартувала реєстрація на міжнародний інформаційний тиждень програми ЄС ЕРАЗМУС+

З 5 по 9 листопада у Києві відбудеться Міжнародний інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні.

Заходи в рамках Інформаційного тижня організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Виконавчим Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Національними Агентствами Еразмус+ Європи, Національними Еразмус+ офісами країн-партнерів, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Київським університетом імені Бориса Грінченка.

Участь у заходах безкоштовна.

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА.

Реєстрацію відкрито до 26 жовтня 2018 р. (18:00). Підтвердження щодо участі у заходах будуть надіслані 29-30.10.2018.

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ТИЖНЯ (англ)

Лист-запрошення для оформлення відряджень

Мова заходів: українська, англійська (переклад забезпечується)

ПРОГРАМА МІЖНАРОДНОГО ТИЖНЯ (укр) – оновлюється

5.11.2018 (понеділок)

Що? Гранти для проектів міжнародної співпраці: конкурси і рекомендації для успіху

Де? Київський національний університет імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, Актова Зала (2 поверх)

Коли? 9:00-18:00

Цільова аудиторія: Еразмус+ координатори, представники закладів вищої освіти, міжнародних відділів, інших організацій (наукових установ, державні та приватні організації, громадських організацій та сфери бізнесу).

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/1Gtkdny6mZMYFXr23 

__________________________________________________________________________

6.11.2018 (вівторок)

Що? Семінар для переможців конкурсу 2018 р. проектів Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти щодо особливостей впровадження та управління коштами гранту

Де?  Київський національний університет імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, Зала Засідань (2 поверх)

Коли? 9:00-18:00

Цільова аудиторія: проректори з міжнародних зав’язків, працівники фінансово-економічних відділів, відповідальні особи за проект, працівники міжнародних відділів, Еразмус+ координатори з організацій-переможців та виконавці проектів Еразмус+ КА2: Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE).

Спеціальна сесія: Особливості управління коштами грантів Еразмус+ для проректорів і фінансово-економічних відділів (доповідач – головний бухгалтер університету).

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/J90nmL2tgl8258xi1 

__________________________________________________________________________

7.11.2018 (середа)

Що? КЛАСТЕРНИЙ СЕМІНАР «Якість освітніх програм: бакалавр, магістр, доктор філософії/доктор мистецтв» для успішної модернізації освітніх програм

Для чого? Забезпечення якості освітніх програм на основі впровадження інструментів Болонського процесу відповідно до законів України «Про освіту», «Про вищу освіту» та документів Європейського простору вищої освіти за проектами Еразмус+, використання матеріалів проектів Еразмус+ із забезпечення якості, обмін досвідом.

Де? Київський національний університет імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська 60, Зала Засідань (2 поверх)

Коли? 9:00-16:00

Цільова аудиторія: представники закладів вищої освіти і наукових установ – проректори з навчальної роботи, декани, заступники директорів, академічні координатори проектів Еразмус+, викладачі, гаранти та розробники освітніх програм, працівники відділів забезпечення якості, навчально-методичних відділів.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/6FpIChn2ku3Bdhre2 

__________________________________________________________________________

8.11.2018 (четвер)

Що? Частина 1. День проектів-переможців Жан Моне: як успішно впроваджувати проект

Де? Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Тимошенка 13-Б, Зала Вченої Ради (2 поверх), ауд. 227

Коли? 9:30-14:00

Цільова аудиторія: координатори проектів Жан Моне (2014-2018 рр.), представники закладів вищої освіти, контактних пунктів Еразмус+, міжнародних відділів і фінансових відділів.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/h95pBbPU5PKFx2Xl2 

__________________________________________________________________________

8.11.2018 (четвер)

Що? Частина 2. День новацій конкурсу Жан Моне 2019 р.

Де? Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Тимошенка 13-Б, Зала Вченої Ради (2 поверх), ауд. 227

Коли? 13:00-18:00

Цільова аудиторія: представники закладів вищої освіти – Еразмус+ координатори, працівники міжнародних відділів, викладачі; дослідники у сфері Європейських студій; представники громадських організацій, які працюють над питаннями європейської інтеграції.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/HcBYphVk8z9Dp7D82 

__________________________________________________________________________

8.11.2018 (четвер)

Що? Знайдіть грант для себе: обміни, навчання, викладання, підвищення кваліфікації, дослідження та волонтерство

Де? Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Тимошенка 13-Б, Актова Зала (4 поверх)

Коли? 12.00-17:30

Цільова аудиторія: студенти (бакалаври, магістри, PhD), викладачі, адміністративний персонал, дослідники, Еразмус+ координатори та працівники міжнародних відділів.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/icD2sCA32qlWxfOb2 

__________________________________________________________________________

9.11.2018 (п’ятниця)

Що? Проекти мобільності для організацій: підготовка та впровадження

Де? Київський університет імені Бориса Грінченка, вул. Тимошенка 13-Б, Зала Вченої Ради (2 поверх), ауд. 227

Коли? 9:00-17:00\

Цільова аудиторія: проректори з міжнародних зав’язків та навчальної роботи, Еразмус+ координатори, працівники міжнародних відділів, відділів з мобільності, проектних офісів, викладачі.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/h8oenrulX7TGsNxf1 

 

Для участі в заходах Міжнародного інформаційного тижня, запрошуємо ознайомитись:

*Матеріали презентацій (буде розміщено тут після заходів)

 

Якщо Ви не зможете приїхати на захід, щиро просимо повідомити.

Контактні особи: +380 44 286 66 68, +380 44 332 26 45 – Катерина, Вероніка

Інформація про захід в мережі Фейсбук за посиланням.

 

До зустрічі на Міжнародному Інформаційному тижні Програми ЄС Еразмус+!

 

Проекти українських вчених перемогли в Міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені

Стартап-проекти вчених з Вінниці та Сум здобули перші місця у міжнародному конкурсі стартапів University Startup World Cup, який проходив у Копенгагені (Данія). Обидва проекти-переможці змогли долучитися до конкурсу як фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018-го.

Загалом Україну представляли 4 команди винахідників:

– «OWAY», Київський національний університет імені Тараса Шевченка;

– «Embolin», Startup Kiev;

– «FoodBIOPack», Сумський національний аграрний університет;

– «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», Вінницький національний аграрний університет.
молоді науковціінноваційна діяльність та трансфер технологійконкурс наука Надрукувати

Проект сумських винахідників – «FoodBIOPack» – переміг у номінації «Sustainability Award». Він пропонує вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Так, вчені розробили еко-пакування для харчових продуктів, яке надалі можна використовувати як органічне добриво. Вже під час конкурсу ідея українських дослідників зацікавила потенційних інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії.

Учені вінницького університету презентували проект «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material». Він описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів, що в п’ять разів тонші за людську волосину. Стартап здобув перемогу у номінації «Social Media Award».

Довідково:

University Startup World Cup (USWC-18)  – міжнародний конкурс,  організований датськими неприбутковими організаціями, які мають більш як 18 років досвіду у проведенні змагань університетських стартапів. Основна місія USWC-18 полягає у створенні міжнародної мережі студентів для розвитку та обміну ідеями, комерціалізації наукових досліджень.

Під час конкурсу особлива увага приділяється академічному підприємництву і демонстрації проектів широким бізнес-колам.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь майже 70 університетів з більш як 40 країн світу.

За повідомленням МОН

Через побори у школах та дитсадках звільнятимуть директорів: депутати Полтавської міськради проголосували за проект рішення

Днями на засіданні бюджетної комісії Полтавської міськради депутати одноголосно проголосували за проект рішення «Про заборону збору коштів з батьків учнів загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів міста Полтава». Інформує “Полтавщина”

Ініціатор проекту рішення депутат Андрій Матковський повідомив, що галузь освіти із загальноміського бюджету у 3 млрд «поглинула» 800 млн грн. На його офіційні запитання головам управління Лесі Марталішвілі та Наталії Дороховій про потребу у фінансуванні, вони відповідали, що все профінансовано на 100%. Тому, на думку депутата, додаткові збори з батьків є неправомірними.

Депутат Едуард Волков доповнив слова Андрія Матковського тим, що у разі невиконання цього рішення директори мають нести персональну відповідальність — аж до звільнення. Також депутати порадили тим батькам, у яких будуть просити кошти після прийняття рішення ради, офіційно звертатися до них зі скаргами. Також депутати порадили запрошувати їх на батьківські збори.