Daily Archives: 19/10/2018

В Уманському НУС відбулася презентація книги «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)»

За ініціативи студентського активу та Центру культури та виховання студентів в Уманському НУС пройшла зустріч-презентація твору Петра Солтиса «370 днів у камуфляжі (записки артилериста)».

Автор пережив реальні моменти тяжкого життя воїна України.
Цінність книги полягає не лише у правдивості викладеного матеріалу, а й у тому, що вона пропущена через серце. Біль, страждання, боротьба хороброго воїна, який стояв перед студентами, ще не вщух, і досі проглядається в його очах. Тож окремі моменти короткої оповіді про будні, які довелося пережити солдату Збройних сил України, викликали сльози на очах присутніх в аудиторії студентів і викладачів.

Петро Солтис розповів, як нелегко воїнам повертатися до буденного життя, які фізичні та психологічні вади переслідують їх удома, як тяжко звикати після пережитого до мирного соціуму, що часто буває байдужим. Бруно Ясенський писав: «Не бійся ворогів – у гіршому випадку вони можуть тебе вбити. Не бійся друзів – у гіршому випадку вони можуть тебе зрадити. Бійся байдужих – вони не вбивають і не зраджують, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство». Автор закликав усіх присутніх до небайдужості, адже своєю кров’ю поплатилися за рідні землі наші солдати. Тож маємо цінувати сьогодення: не йти війною проти закону, а словами та вчинками, крок за кроком, робити все можливе для прийняття законів проти війни.

Петро Солтис відповів на безліч питань студентів, яких хвилювало: «Чи зустрічається він з побратимами?»; «Чи не тяжко жити в сьогоденні з спогадами про воєнні дні?»; «Як ставиться влада до його видання?» тощо. Правдиві відповіді автора примушували закохуватись у цю славну людину, яка своє життя хотіла віддати за нас з вами, захищаючи Батьківщину від ворогів. Адже той хто не любить своєї країни, як казав колись Д. Байрон, нічого любити не може.

За матеріалами прес-центру Уманського НУС

Засідання методичної секції педагогічних працівників професій швейного профілю

16 жовтня 2018 року у режимі он-лайн відбулося засідання методичної секції педагогічних працівників на тему «Використання інформаційно-комунікаційних технологій  для якісної підготовки кваліфікованих робітників».

У роботі секції взяли участь педагогічні працівники Хустського професійного ліцею сфери послуг, Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ, Державного навчального закладу «Мукачівський центр професійно-технічної освіти», Берегівського професійного ліцею сфери послуг, Міжгірського професійного ліцею, Перечинського професійного ліцею, Професійно-технічного училища  № 33 смт Великий Березний.

Методист Навчально-методичного центру, Горячова Л.Б. розповіла про покладену відповідальність за якісну підготовку кваліфікованих робітників на заклади професійної (професійно-технічної) освіти, про показники освітніх послуг, що є запорукою якісної підготовки учнів.

Серед інших, розглядалося питання – створення змістовних навчальних програм, розроблених відповідно до сучасних СП(ПТ)О на компетентнісній основі, які  необхідно удосконалити.

Також методист звернула увагу на необхідність, з огляду на сучасні реалії, внесення викладачами та майстрами виробничого навчання в навчальний процес нових методів подачі інформації, використання сучасних виробничих технологій, зауважила на необхідності продовження роботи над інноваційним проектом «Створення електронного контенту дидактичного забезпечення спецдисциплін у підготовці кваліфікованих робітників».

Досвідом роботи щодо наповнення електронної бази методичних напрацювань поділилася Дудаш Г.М., заступник директора з навчально-виробничої роботи Перечинського професійного ліцею.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій істотно впливає на процес набуття знань. Палош Н.М., завідувач інформаційно-аналітичного кабінету Навчально-методичного центру зосередила увагу присутніх на інформації щодо «Використання хмарних технологій при створенні навчально-методичних комплексів із професій швейного профілю».

На завершення роботи Корнієнко О. Я., заступник директора з навчально-виробничої роботи Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ цікаво виступила з інформацією «Активізація роботи з творчою молоддю на гуртках технічної творчості». Вона продемонструвала плідну роботу з учнівською молоддю, участь у Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності – «Прорив легкої промисловості», «Worldskills Ukraine» тощо.

 

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області

 

У ЛККЕіП говорили про булінг та як протидіяти домашньому насильству

Львівський  кооперативний коледж економіки і права долучився до загальнонаціонального правопросвітницького проекту ,що  проводиться в межах оголошенного в Україні 2018 року, Роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право».

Викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін  коледжу, організували  для студентів ряд заходів:  лекції – диспути,  на теми: Поняття «булінг» та його види»,  Як діяти в ситуації булінгу»,  «Булінг», серед підлітків та молоді та лекцію – бесіду на тему: «Як протидіяти домашньому насильству», за  участю начальника відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Гіркового  та провідного спеціаліста відділу Василини  Данькевич.

Гостями заходу були представники адміністрації коледжу, завідувачі відділень, викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін, коледжу, куратори, студенти різних спеціальностей.

Мета заходу –  формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя в т.ч., закладів освіти, спрямованих на підвищення рівня знань громадян, правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами.

Під час проведення лекцій, присутнім розповіли про реалізацію і особливості загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право»,  про різні види боулінгу, особливості психологічного та кібербулінгу, роз`яснено поняття булінгу , а також засоби захисту осіб які стали жертвою булінгу, методи протидії та  профілактика такого негативного суспільного явища тощо. Звернули увагу лектори  на проблеми насильства серед студентської молоді та підлітків, яка на сьогоднішній день  надзвичайно загострилася і може призвести до фатальних наслідків, що  спричинене необдуманих вчинків жертвою.

Було роз’яснено сучасні тенденції у правовому забезпеченні запобігання та протидії булінгу, акцентовано увагу на повноваженнях закладів освіти щодо протидії цим суспільно-негативним явищам та  запропоновано алгоритми запобігання.

Студенти коледжу мали нагоду ознайомились з діючими нормами Кримінального кодексу та профілактичними заходами , які направлені на створення умов, що не допустять булінга в будь-якому колективі, отримали необхідні знання, які дадуть їм в майбутньому активно протидіяти вищезгаданим небезпечним проявам.

Адміністрація коледжу та викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін  висловлюють  вдячність керівництву та співробітникам Головного територіального управління юстиції у Львівській області за  проведення інформаційно-просвітницьких та профілактичних заходів, надання важливої та актуальної інформації для  студентів коледжу та висловило сподівання на подальшу співпрацю.

 

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі ЗМІ та зв᾽язків із громадськістю ЛККЕіП

 

 

 

 

Постать Василя Сухомлинського в українській нумізматиці

19 липня 1995 року в незалежній Україні в обіг була введена ювілейна монета, присвячена 400-річчю  від дня народження видатного державного, політичного і військового діяча нашої держави – Богдана Хмельницького. Саме з цієї монети розпочався відлік випуску ювілейних та пам’ятних монет, присвячених видатним особистостям України: поетам, письменникам, композиторам, військовим, художникам, скульпторам, історикам, вченим, державним та релігійним діячам, геніям нашого народу.

Наприкінці квітня 1998 року у Києві відбулося урочисте відкриття Монетного двору Національного банку України. З цього часу всі монети друкуються вже на території України. Монети карбуються із різних металів: золота, срібла, нейзильбера, латуні, сталі. Щорічно нумізмати поповнюють свої колекції справжніми художніми шедеврами, зробленими чарівними руками українських художників та скульпторів.

Окремим історичним постатям в різні роки  незалежності України було викарбовано декілька монет різного номіналу та виготовлених із різних металів. По декілька випусків монет було зроблено на честь Володимира Великого, Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Михайла Грушевського. Двічі в різні роки випущені ювілейні монети, присвячені  всесвітньо відомому педагогу ХХ століття – Василю Олександровичу Сухомлинському.

В.О. Сухомлинський (28.09.1918 – 02.09.1970) – видатний педагог, заслужений вчитель школи УРСР (1958), лауреат Державної премії УРСР, кавалер державних орденів та медалей. У 1955 році Василь Олександрович захистив кандидатську дисертацію на філософському факультеті Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка на тему: «Директор школи – керівник навчально-виховної роботи». Він – автор 48 книг, 500 наукових статей, більше як 1500 оповідань і казок для дітей, серед яких – відома книга «Серце віддаю дітям».

Спадщина В.О. Сухомлинського розійшлася по всьому світу, живе своїм життям. На початок ХХІ століття вийшло 65 його творів тиражем близько 15 мільйонів примірників, перекладених на 59 мов народів світу.

В.О. Сухомлинський 23 роки пропрацював директором Павлиської середньої школи на Кіровоградщині, виховуючи громадську гідність, віру в добру основу в людині, любов до рідної землі.

30 вересня 2003 року була введена в обіг в серії «Видатні особистості України» монета номіналом 2 гривні, присвячена 85-річчю від дня народження Василя Олександровича Сухомлинського.

На аверсі монети зображено горизонтальну композицію, основою якої є книги – праці Сухомлинського та діти, які відпочивають та займаються суспільно-корисною працею. Угорі – Малий Державний Герб України (ліворуч), напис «УКРАЇНА» та логотип Монетного двору Національного банку України. У нижній частині монетного поля – рік карбування монети «2003» та позначення номіналу «2 ГРИВНІ».

На реверсі монети зображено портрет Василя Сухомлинського, ліворуч вертикально розміщено ручку з пером та роки життя «1918-1970», праворуч півколом напис – «В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ».

Монета виготовлена із нейзильберу, вагою 12,8 г, діаметр – 31 мм. Тираж – 30 000 шт. Гурт рифлений. Категорія якості карбування – звичайна. Художник Лариса Корень. Скульптори Святослав Іваненко, Володимир Дем’яненко.

В цьому році в Україні відзначають 100-річчя з дня народження В.О. Сухомлинського. 100-річній ювілей видатного українського педагога, публіциста, дитячого письменника включений до пам’ятних дат, що відзначаються на рівні ЮНЕСКО.

В.О. Сухомлинський увійшов в історію української школи як творець школи радості – оригінальної системи освіти і виховання дітей. Ця система спирається на ідеї самоцінності й неповторності кожної особистості, вільного її розвитку. Ідеї, запропоновані В.О. Сухомлинським, лягли в основу нової української школи, що впроваджується в Україні і інших країнах світу.

3 вересня 2018 року Національним банком України введена в обіг монета «Серце віддаю дітям», присвячена 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, праворуч від якого – напис «УКРАЇНА» (півколом), рік карбування монети – «2018» (над гербом). У центрі на дзеркальному тлі – зображено портрет В.О. Сухомлинського, праворуч – номінал «2 ГРИВНІ» та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України; написи півколом на матовому тлі: «ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ» (ліворуч) та роки життя «1918-1970» (під портретом).

На реверсі монети розміщено серце, у центрі якого напис: «ВІДДАЮ ДІТЯМ». Навколо серця – стилізовані персонажі з оповідань В.О. Сухомлинського.

Монета виготовлена із нейзильберу, вагою 12,8 г, діаметром 31 мм. Тираж – 35 000 шт. Гурт рифлений. Категорія якості карбування – спеціальний анциркулейтед. Над випуском монети працювали: художник Марина Куц та скульптор Володимир Атаманчук.

Сьогодні мало хто знає, що саме з Миколаївським педагогічним інститутом пов’язані перші експертні оцінки праць школи В.О. Сухомлинського. Вони були підготовлені на кафедрі педагогіки. Тому Миколаївський національний університет носить ім’я цього славетного педагога.

Сподіваюсь, що через багато десятиліть ці нумізматичні пам’ятки будуть нагадувати нащадкам про великого педагога-гуманіста, завдяки науковим доробкам та заповітам якого була вихована багатомільйонна армія землян. Нехай вічною буде йому наша пам’ять та шана.

Євген Горбуров, доцент МНУ імені В.О. Сухомлинського, кандидат історичних наук, лауреат обласної премії імені М.М. Аркаса.

На фото:

1)       Ювілейна монета НБУ номіналом 2 гривні, присвячена 85-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського (2003 р.). Аверс, реверс.

2)       Ювілейна монета НБУ номіналом 2 гривні, присвячена 100-річчю від дня народження В.О. Сухомлинського (2018 р.). Аверс, реверс.

 

Патріотичний лекторій  «Україна молода: війна та влада» у Переяслав-Хмельницькому ДПУ ім. Г. Сковороди

«Україна буде тоді,

коли будуть небайдужі люди,

які найдужче боятимуться

її ганьби…»

Ліна Костенко

Патріотизм та національна свідомість закладені на генетичному рівні в наших пращурів і передаються з покоління в покоління. Теперішня ситуація сколихнула націю, підняла на надзвичайно високий щабель національно-патріотичну свідомість. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття, що набуває особливого, піднесеного значення.

Саме виховання національних почуттів і патріотизму за допомогою відповідних заходів, історичної освіти, святкування визначних дат, популяризації національних міфів та символів; участі в різноманітних громадських акціях патріотичного змісту є одним із основних засобів згуртування української політичної нації.

Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди виховує патріотів України, які готові захищати та відстоювати територіальну цілісність Батьківщини.

Так, 10 жовтня, з нагоди Дня Українського козацтва, котрий відзначається щорічно у День Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня,  в конференц-залі імені Василя Сухомлинського Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди відбувся патріотичний лекторій «Україна молода: війна та влада».

Основною метою виховного заходу  є формування національно свідомих громадян України, творче продовження в сучасних умовах звитяги, вироблення в кожного присутнього на заході, прагнення розвивати в собі кращі людські риси українця – патріота.

Організаторами заходу виступили кандидат педагогічних наук, доцент Світлана Танана, кандидат політичних наук, доцент Віталій Коцур, колектив університетської книгозбірні під керівництвом Ольги Шкири та Наукове товариство університету.

На лекцію завітали студенти фінансово-гуманітарного факультету, історичного та філологічного факультетів, викладачі, вихованці КЗ КОР «ПереяславХмельницький ліцей-інтернат «Патріот», бібліотекарі та інші.

Гостей заходу привітав Віталій Коцур, який наголосив, що головною метою заходу є виховання почуття патріотизму, національної свідомості, відданості служінню Україні, духовної  єдності поколінь.

Думками про розквіт України, про перемоги і поразки  українського народу від історичних часів до сьогодення поділився історик, депутат районної ради Юрій Бобровнік. У своєму виступі він наголосив, що головним фактором процвітання нашої держави є свідома, патріотично налаштована молодь, частина якої щороку поповнює лави науково-педагогічних працівників, державних службовців, юристів, політтехнологів та ін. І саме нова українська генерація коректуватиме закони, змінюватиме і вдосконалюватиме суспільне життя та етико-моральні засади і розбудовуватиме соборну Україну. «Україна – це ми, і якою вона буде, залежить від нас», – підкреслив у своєму виступі Юрій Вікторович.

До обговорення долучився студент соціоісторичного факультету, Микола Сліпець, який також є учасником Революції Гідності і бойових дій. Він побажав усім мирного неба над головою та бути патріотами своєї держави.

Микола Сліпець наголосив, що виховання патріотизму та національної свідомості – справа вкрай необхідна для України і дуже непроста. Саме почуття національної гідності сприяло швидкому розвитку багатьох країн. Формування національної самосвідомості являє собою систему, що створювалася протягом віків самим народом. Це система поглядів, переконань, ідеалів, традицій, звичаїв, покликаних формувати світогляд та цілісні орієнтації підростаючого покоління, передавати національний досвід, надбання попередніх поколінь. Без сумніву, це все притаманно нашому підростаючому поколінню. «Пронесіть ці надбання через віки», –  завершив свою розмову цими словами, запрошений гість.

Підбиттям підсумків зустрічі став виступ студента 2 курсу заочної форми навчання фінансово-гуманітарного факультету Леоніда Бондаря.  Леонід Бондар розповів про себе, свій шлях у зоні АТО та безпосередньо про жахливу  війну на сході. Учасник бойових дій відверто розповів про нелегкі солдатські будні, про солдатську дружбу і взаємовиручку, про необхідність боронити свою територіальну цілісність і людей, які на ній проживають. Всі свої слова підтверджував фото-кадрами, від яких по тілу йшли мурашки, а на очах з’являлися гіркі сльози від побаченого.

Всі гостям зустрічі всі бажаючі могли ставити запитання, на які отримували вичерпні відповіді. У ході зустрічі панувала атмосфера патріотизму і довіри.

Наша держава з давніх-давен славиться вільними і мужніми, працьовитими і добрими, сильними і самостійними українцями, які шанують традиції, звичаї та обряди.  Сьогодні, виховуючи дітей та молодь в умовах, коли вони пережили Революцію Гідності, вшановують героїв Небесної Сотні, стали свідками неоголошеної війни на Сході України, відчули глибину втрат, на державному рівні особливо акцентується увага щодо національно-патріотичного виховання дітей. Саме зараз ми повертаємося до споконвічних цінностей: утвердження любові до Батьківщини і людей, відродження духовності, моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу.

Світлана Тананакандидат педагогічних наук, доцент

Ольга Науменко,  фахівець соціально-гуманітарного відділу

 

В Уманському НУС змагалися за звання найкращого козацького куреня

В Уманському національному університеті садівництва колоритно відсвяткували День захисника України та День українського козацтва.

З ініціативи ради студентського самоврядування університету було проведено традиційно спортивно-розважальні змагання «Козацькі забави», участь у яких взяли шість команд – куренів, що представляли факультети закладу вищої освіти.

У програмі змагань були всілякі веселі завдання на перевірку сили, вправності, майстерності володіння літературним словом і навіть здорового апетиту.

Гарний настрій усіх присутніх підтримували яскраві виступи творчих колективів центру культури та виховання студентів університету.

У результаті напруженої та запеклої боротьби перемогу у цьогорічному конкурсі «Козацькі забави» здобула команда «Сокіл» факультету агрономії; друге місце дісталося «Богатирям на Русі» (факультет лісового і садово-паркового господарства), а третє виборола команда «Патріот» інженерно-технологічного факультету. Призи глядацьких симпатій отримали команди «Українські отамани» – четверте місце (факультет менеджменту), «Козацька воля» – п’яте місце (факультет економіки і підприємництва) та «Відважні козаки» – шосте місце (факультет лісового і садово-паркового господарства).

Вітаємо переможців з нагородами, а всіх учасників – з перемогою сили духу над буденністю та завзяття над інертністю та байдужістю!

 

За матеріалами прес-центру уманського НУС

Студенти ЖНАЕУ – учасники Всеукраїнського семінару про нові можливості молодіжного підприємництва на селі

 Міністерство молоді та спорту України, спільно з управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської  ОДА протягом 16-17 жовтня проводили  Всеукраїнський семінар «Сільський туризм: нові можливості молодіжного підприємництва на селі», участь в якому взяли студенти і викладачі факультету економіки та менеджменту Житомирського національного агроекологічного університету (спеціальності «Туризм» і «Публічне управління та адміністрування»).

Мета заходу –  сприяння розвитку молодіжного підприємництва, самозайнятості та ефективного просування молодих людей у підприємницькому середовищі. До участі у семінарі  організатори  відібрали найбільш активних  та зацікавлених у співпраці молодих представників  з кожної області.

Усіх присутніх на семінарі привітала начальник управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської  ОДА Світлана Гресь.

Про туристичний потенціал та родові садиби Житомирщини розповіла під час виступу викладач ЖНАЕУ Марія Плотнікова, а корисними порадами й досвідом у цьому напрямку поділився Михайло Васильєв – голова ГО «Народний рух захисту Землі».

У рамках  заходу  гості з усієї країни оглянули кілька садиб на Житомирщині – «Грінвуд», «Кіт Баюн та Кривенька Качечка», «Поліську хату», «Тетерівський кіш» і садибу «Художника» відвідали музейний комплекс «Ремісничий двір»,  Корчацький костел, Тригірський Преображенський монастир, музей Трипільської культури, залишки палацу Терещенків у Денишах, взяли участь у квесті «Скарби Полісся», провели практичну роботу в групах «Власний бізнес у сільському туризмі», дізналися про «Переваги сільського туризму. Як досягнути успіху в сільському туризмі».

По завершенню семінару мали ще одну приємну зустріч – до них завітали особисто  заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема і заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, аби  привітати і вручити сертифікати.

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Освітня програма для школярів «Абетка харчування» в Луцьку:  на кожен сезон – свій раціон

 Прості правила раціонального харчування допоможуть зростати здоровим та активним, якщо вивчити їх з малечку. Що варто їсти восени вивчали учні 4Д класу Луцької школи №25 під час відкритого уроку в рамках освітньої соціальної програми «Абетка харчування».

Компанія Nestlé продовжує розвивати освітню програму «Абетка харчування». Цієї осені всі учасники програми розпочали навчання з оновленими зошитами «Абетки харчування». Як навчання проходить на практиці представники компанії побачили під час відкритого уроку в 4Д класі школи №25 міста Луцьк. Тема уроку: «На кожен сезон – свій раціон».

Питання раціонального харчування стосується всіх. Неправильне харчування провокує виникнення діабету, серцево-судинних захворювань та розладів системи травлення. І тому дуже важливо привчити дітей до здорового харчування з дитинства.

Під час відкритого уроку учні Луцької школи №25 в ігровій формі познайомилися з тим, як краще харчуватися восени, щоб бути здоровим і мати достатньо енергії для навчання та занять спортом, які продукти містять білок та чому його споживання особливо важливе в холодну пору року.

Навчальні матеріали «Абетки харчування», які використовуються для занять, надаються у друкованому та електронному вигляді. Їх компанія Nestlé розробила спеціально для освітньої програми. А для позакласної роботи можна використовувати офіційний сайт програми www.abetka-healthykids.com.ua. Зошити лаконічно та в ігровій формі містять корисну інформація про правильне харчування, вітаміни, збалансований режим. Серед основних змін оновленого контенту: збільшення кількості уроків від 5 уроків до 7 уроків для кожного класу та нові теми про споживання води, овочів та фруктів, розмір порцій, а також тему – «Готуємо разом».

Володимир Співак, директор відділу корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Nestlé в Україні наголосив: «Серед інших напрямків розвитку Створення спільних цінностей для суспільства, Nestle, як міжнародна компанія, яка виробляє продукти харчування та напої, дбаємо про раціональне харчування. В Nestle переконані, що культура харчування закладається у початковій школі, коли діти мають змогу самостійно обирати перекуси та отримують велику кількість знань, які є фундаментом розвитку дитини. Ми, як компанія, пишаємось, що учасниками програми вже є 330 тисяч школярів у віці 6-9 років. Наша глобальна мета – долучити до правильного харчування 50 млн чоловік до 2030 року, і досягти цього показника покликана програма “Абетка харчування”»

Програма допомагає вчителям цікаво та доступно розповідати про переваги раціонального харчування та здорового способу життя і є повністю дебрендованою, щоб не мати маркетингового впливу на дітей. Програма включає інтерактивні підходи до уроків: позакласні заходи, конкурси, змагання чи свята, щоб в ігровій формі навчити дітей правильно харчуватися та інвестувати таким чином у своє здоров’я та самопочуття протягом усього життя.

Nestlé в Україні з 2009 року розвиває проект «Абетка Харчування» і її учасниками вже є 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів (6-9 років). Програма заснована на комплексному підході, який дозволяє вчителям пояснити школярам переваги здорового способу життя. У ній є все для проведення цікавих уроків та урочистих заходів позакласної роботи: конкурсів, змагань або свят. Усе це проходить в рамках курсу «Основи здоров’я».

 Інформаційна довідка

Програма «Абетка харчування» входить до глобальної програми «Nestlé Здорові Діти» (Nestlé Healthy Kids), яка впроваджена у 84 країнах світу. Така програма є прикладом реалізації стратегії Nestlé Створення спільних цінностей. Учасниками української програми «Абетка харчування» вже стали 1 300 шкіл по всій країні та 330 тисяч школярів молодших класів (6-9 років). Програма отримала високу оцінку провідних фахівців МОН України та є «Схваленою до використання у навчально-виховному процесі загальноосвітніх навчальних закладів» згідно рішення Науково-методичної ради з питань освіти Інституту Інноваційних технологій та змісту освіти МОН України. Програма має гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Розроблена за ініціативою Nestlé в Україні навчальна програма для учнів 1-4 класів «Абетка харчування» стала частиною курсу «Основи здоров’я». Головною метою програми є навчити дітей принципам правильного харчування і виховати звичку дотримуватися цих принципів у повсякденному житті. Програма користується популярністю серед українських вчителів і методистів. На їхні чисельні прохання працює сайт www.abetka-healthykids.com.ua, що містить у вільному доступі всі необхідні матеріали і посібники для учнів і вчителів. Завдяки інтерактивним компонентам сайт також є точкою обміну досвідом серед вчителів. Nestlé прагне, щоб «Абетка харчування» знайшла місце у кожному домі майбутнього знавця правильного харчування. Компанія  відкрила канал «Абетка харчування» на YouTube з онлайн-уроками, а також створила захоплюючі ігри, пограти у які можна на сайті програми. Вони сподобаються школярам будь-якого віку. Детально про «Абетку харчування»: www.abetka-healthykids.com.ua.

 

 

 

Київрада виділила 100 мільйонів гривень на зарплати освітянам

Вчора 18 жовтня 2018 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати скоригували бюджет міста Києва на 2018 рік.

Перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету міста Києва за 9 місяців 2018 року становить 108,4%. Це дає підстави для коригування дохідної і відповідно видаткової частини. Відтак, виділено 100 млн грн на галузь «Освіта». Ці кошти підуть на виплату заробітної плати вчителям.

«Через недосконалу систему нарахування освітньої субвенції, нам не вистачає коштів на освітню галузь. Ми провели серйозну роботу, і знайшли можливість фінансування. І тепер наші освітяни отримають всі надбавки і премії, на які вони заслуговують, і на які розраховують», – зазначила голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко.

Окрім того, рішення передбачає наповнення статутного капіталу КП «Київтеплоенерго» на 196 млн грн. Таким чином виконується попереднє рішення Київради про розмір статутного фонду цього підприємства.

Рішення підтримали 67 депутатів.

За інформацією прес-служби КМДА