Daily Archives: 22/10/2018

У СумДУ провели день міжнародної співпраці, учасникам якого розказали про грантові та стипендіальні програми

У Сумському державному університеті провели День міжнародної співпраці, учасниками якого стали понад 200 студентів, викладачів та гостей вишу. Під час заходу їм розказали про переваги участі у грантових та стипендіальних програмах, а також надали практичні поради для успішної подачі заявки. Захід відбувся 19 жовтня 2018 року, у приміщенні СумДУ.

Захід пройшов у форматі двох паралельних секцій. Спочатку учасників ознайомили з напрямами міжнародної діяльності вишу та розказали про успішний досвід такої співпраці. Далі досвідчені українські та іноземні вчені розповіли про конкурси грантових та стипендіальних програм як-от ERASMUS+, Fulbright, DAAD тощо. Досвідом участі в міжнародних програмах  поділилися викладачі та студенти СумДУ.

“Задля залучення ширшого кола студентів і аспірантів до програм академічної мобільності в університеті створено відділ інтернаціоналізації вищої освіти. Сподіваємося, що сьогоднішній захід також сприятиме розвитку міжнародній діяльності у виші”, – підкреслив ректор СумДУ Анатолій Васильєв.

За повідомленням СУмДУ

Студенти ЖНАЕУ ознайомилися із роботою найбільшого насіннєвого заводу в країні

 У селі Почуйки Попільнянського району на Житомирщині працює найбільший насіннєвий завод в Україні. Виготовляють тут насіння кукурудзи. Інвестор – всесвітня компанія «Bayer», котра спеціалізується на сільськогосподарській продукції, продуктах харчування та охороні здоров’я. 

Цей завод 17 жовтня у рамках практичного тренінгу з курсу “Міжнародний агробізнес” мали можливість відвідати студенти Житомирського національного агроекологічного університету, які здобувають освіту за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”.

“Ми приїхали з групою студентів подивитись на новий завод і на процес виробництва. Саме завдяки таким проектам у молоді з’являються   перспективи знайти роботу за фахом і реалізуватися в обраній сфері”, – зазначила студентка  ІІ курсу Житомирського національного агроекологічного університету Ольга Кутенко.

Нагадаємо, що найсучасніший насіннєвий завод в Україні, один із найпотужніших у Європі, повномасштабно розпочав свою роботу   на Житомирщині трохи більше місяця тому.  До складу насіннєвого заводу входять дві сушарки для насіння та логістичний центр. Потужності дозволятимуть постачати насіння кукурудзи традиційної селекції DEKALB 2,5 тисячам українських господарств. У майбутньому планується розширення діяльності заводу, в тому числі й постачання на міжнародні ринки. «Байєр»– це міжнародна компанія, що працює в сферах охорони здоров’я та сільського господарства. Продукти й послуги компанії спрямовані на благо людей і покращення якості їхнього життя. «Байєр» дотримується принципів сталого розвитку та є соціально та етично відповідальною компанією. У 2017 фінансовому році група компаній «Байєр» налічувала близько 99 800 працівників, а обсяг продажів становив 35 млрд євро. Сума капітальних витрат за рік сягнула 2,4 млрд євро, витрати на дослідження та розробки – 4,5 млрд євро.

 

Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

 

Аспіранти з КНР отримали посвідчення у Сумському НАУ

19 жовтня в Сумському національному аграрному університеті відбулася особлива подія. 24 аспіранти з Китайської Народної Республіки, які приїхали на навчання до університету, отримали посвідчення та пам’ятні подарунки від міського голови Олександра Лисенка та ректора університету Володимира Ладики.

Іноземні аспіранти виявили бажання навчатися на п’яти факультетах: економіки і менеджменту, агротехнологій та природокористування, ветеринарної медицини, харчових технологій, а також на інженерно-технологічному факультеті. Уже з понеділка аспіранти розпочнуть роботу над своїми дослідженнями в аудиторіях та лабораторіях Сумського НАУ. Всім аспірантам призначено наукових керівників з числа провідних професорів. Крім того, кожен з них матиме куратора наукових досліджень в Хенанському університеті, де буде проводитись основна робота над дисертаціями.

Вітаючи нових аспірантів, Володимир Ладика повідомив, що наші стосунки з містом Сіньсян стануть ближчими вже з наступного тижня. Адже міський голова відвідає це місто з офіційним візитом та підпише угоду про побратимство.

За інформацією СНАУ

Рішення про підвищення посадових окладів освітянам на 10 % є передчасним, – Мінфін

У цьому листі зокрема повідомляється, що Міністерство освіти і науки неодноразово зверталося до Міністерства фінансів з проханням розглянути можливість здійснення такого підвищення. При цьому були здійснені та подані Міністерству фінансів попередні розрахунки коштів, необхідних для такого підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати).

Крім того, наголошувалося на тому, що вибірковий підхід до підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) суперечить статті 57 Закону України «Про освіту», а також, оскільки такий підхід до формування посадових окладів  педагогічних та науково-педагогічних працівників не відповідає принципам, визначеним статтею 61 Закону України «Про освіту», МОН вважає за доцільне та необхідне впровадження такого підвищення у 2018 році.

При цьому Міністерство фінансів звернулося до головних розпорядників коштів державного бюджету та обласних, Київської міської державних адміністрацій стосовно надання розрахунків щодо додаткових видатків, необхідних на підвищення з 1 вересня 2018 року посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %, а також з проханням висловити позицію щодо можливості та доцільності реалізації пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників».

Як повідомило Міністерство фінансів України листом від 19.09.2018 р. № 07010-04-3/24515, за обрахунками обласних, Київської міської державних адміністрації, міністерств та відомств на підвищення з 1 вересня 2018 року на 10 відсотків оплати праці інших категорій педагогічних та науково- педагогічних працівників необхідно додатково понад 1,1 млрд гривень, з них: за рахунок місцевих бюджетів – 0,8 млрд гривень, за рахунок державного бюджету – 0,3 млрд гривень.

Виходячи з листа Мінфіну, більшість місцевих органів виконавчої влади повідомило, що у місцевих бюджетах відсутні фінансові ресурси для забезпечення такого підвищення і реалізація пункту 2 постанови призведе до додаткового фінансового навантаження та розбалансування місцевих бюджетів.

Підвищити посадові оклади педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів, які фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, також немає можливості.

З огляду на викладене, на думку Міністерства фінансів, прийняття рішення про підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних та науково-педагогічних працівників з 1 вересня на 10 % є передчасним.

Завантажити лист МОН mon-10.pdf [1,19 Mb][109] 

Робітничим професіям в Україні потрібна кампанія з популяризації, і МОН готове підтримати її через свої ресурси, – Лілія Гриневич

В Україні дедалі менше людей отримують професійну освіту, при цьому голод на робітничі кадри зростає. Німеччина боролася з цією проблемою, зокрема, через широку просвітницьку комунікаційну кампанію, що суттєво підвищила престиж робітничих професій в країні.

МОН готове максимально підтримати таку кампанію, залучивши всі наявні ресурси, але потрібна й участь роботодавців. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з керівниками підприємств легкої промисловості  19 жовтня 2018 року, у приміщенні МОН.

«Сьогодні ми маємо низку проблем, які не дають нашій професійній освіті розвиватися та задовольняти потреби ринку праці. Це й зношеність обладнання, у зв’язку з чим ми щороку виділяємо інвестиції для модернізації наших училищ і створення НПЦ, це й низька якість самої освіти, щоб це подолати ми оновлюємо стандарти та серйозніше залучаємо роботодавців для розвитку дуальної освіти. Однак усього цього недостатньо, нам потрібно підняти престиж професійної освіти, щоб вона перестала бути страшною казкою для кожного недисциплінованого учня в школі. Суспільство має побачити, що наявність у дитини професії дає запоруку стабільного розвитку особистості, можливість вже в молодому віці отримувати пристойну зарплату. Держава має серйозні ресурси для просування такої інформації, але нам потрібна допомога роботодавців, і я запрошую вас до співпраці, зокрема, у цій сфері», – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Представники  підприємств легкої промисловості також зауважили, що важливо, аби більше дітей розуміли, що прийшовши на виробництво вони отримають пристойну, особливо для регіонів зарплату – в середньому 7-7,5 тисяч гривень.

Директор концерну «Ярослав» Олександр Барсук додав, що не меншою проблемою є занадто довга підготовка спеціалістів у стінах закладів професійної освіти.

«Я можу вам відповідально заявити, що для підготовки швачки широкого профілю потрібно близько півроку. Зараз такі програми тривають рік-півтора. Це гає час, протягом якого учні могли б вже працювати та отримувати реальні гроші», – пояснив директор концерну.

Він також наголосив, що серйозною проблемою для підприємців є бюрократичні процедури, пов’язані з наймом неповнолітніх працівників.

«Уявіть собі «дитину» 17 років. Так, щоб взяти цю «дитину» на роботу, я маю оформити таку кількість паперів, що це просто неможливо. Навіть врегулювання такого вузького питання зможе покращити умови нашої роботи», – відзначив Олександр Барсук.

Керівник підприємства також підкреслив, що легка промисловість в Україні дає близько 5% надходжень у бюджет країни, а значить сприяння підприємствам цього сектору вигідне для держави.

«Для нас співпраця з бізнесом та спільне формування стандартів – пріоритет. МОН спільно з вами вивчить, як ми можемо, наприклад, через зміну стандартів скоротити термін навчання для ваших спеціальностей. Що стосується вимог для найму неповнолітніх, то вони пов’язані з документами Міністерства соціальної політики. Ми готові бути в цьому питанні вашими соратниками та послами, зокрема, звернутися до Мінсоцполітики для перегляду цих вимог. Але ви маєте розуміти, що все ж працевлаштування неповнолітніх має бути і завжди буде складнішим, ніж найм повнолітніх, адже вони не несуть за себе відповідальність у повній мірі. Тому має бути дорослий, який цим опікується, і розумні вимоги безпеки. Дивні речі та надмірну бюрократизацію, звичайно, треба познімати», – відповіла Міністр Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що проекти двох фіналістів Всеукраїнського фестивалю інновацій перемогли в міжнародному конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені.

Інформує МОН