Daily Archives: 23/10/2018

Університет Грінченка продовжує створювати умови для безбар’єрного середовища навчання

Днями у Київському університеті імені Бориса Грінченка встановили одну з найбільш зручних підйомних платформ для людей з інвалідністю –  похилий підйомник, який також називають сходовим. Такі платформи допомагають людям з інвалідністю та літнім людям долати сходи комфортно і, головне, абсолютно самостійно.

Варто зазначити, що це не перший крок вишу у створенні  інтегрованого освітнього середовища. Завдяки тому, що в корпусі №1 університету є пандуси та зручні ліфти, тут навчаються уже більше 100 студентів з інвалідністю. Також, в рамках реалізації програми безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю, у навчальному корпусі №2 (бульвар І. Шамо, 18/2) розпочато роботи щодо встановлення відповідного ліфту. Створення безбар’єрного середовища навчання реалізується коштами з бюджету міста Києва.

Крім того, в цьому корпусі університету планується переоблаштування окремих вбиралень, а в планах наступного року у виші передбачена закупівля гусеничних сходових підйомників для людей з інвалідністю.

Поряд з цим, в навчальному корпусі №2 планується створення Ресурсного центру соціально-психологічного супроводу студентів з інвалідністю. Кошти на нього грінченківці збирали минулої весни під час виставки творів декоративно-прикладного мистецтва студентів Університету під час Благодійного балу.

Інформує прес-служба Університету Грінченка 

 

У столиці відбудеться дитячо-юнацький Форум М18

 28 жовтня у Київському палаці дітей та юнацтва  з 11:00 до 16:00 відбудеться ІІІ-й Київський дитячо-юнацький  форум «Менші 18 – ми можемо більше!».

 Учасники Форуму М18:

1. Діти і молодь М18– всі, кому ще не виповнилося 18 років,  але хто має чи прагне мати активну громадську позицію. Вони не просто школярі чи студенти, а відповідальні ГРОМАДЯНИ, які небайдужі до якості життя в рідному Києві і мають власне сміливе бачення того, як вирішувати його проблеми. Вони хочуть і мають право спілкуватися з депутатами та місцевою владою.

2Депутати Київради, політики, представники столичної влади.

3Громадські лідери та зірки, експерти в різних галузях, митці, які своїми справами прикрашають і поліпшують життя столиці.

4. Усі бажаючі. Київський дитячо-юнацький форум є відкритим заходомВхід вільний.

5. У програмі Форуму М18 передбачається різноманітні форми роботи і майданчиків на вибір учасників:  діалоги з депутатами, дискусія з політичними і громадськими експертами на теми, що хвилюють молодих людей, майстер-класи, квести, мистецькі виступи, презентації та флешмоб.

Особливістю цьогорічного Форуму є проведення дитячих виборів М18 як імітаційної гри «Партія, якій Я довіряю». Під час Форуму буде утворена справжнісінька виборча дільниця, а всі бажаючі зможуть відчути себе виборцями і  віддати свій голос за одну з партій. Однак головною відмінність виборів «Партія, якій Я довіряю» в тому, що до виборчих бюлетенів політичні партії будуть внесені  без власної назви. Назви партій будуть приховані за літерами ( партія А, партія Б тощо). Для гри відібрані 10 діючих партій різної ідеології і різної популярності. Юним виборцям пропонується зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих партійних програм, а не на назву партії чи ім’я її лідера.

Усі функції модераторів виконуватимуть учні та молодь.

Участь безкоштовна. Вхід вільний!

Ініціатори та організатори форуму: Громадська організація «Агенція розвитку освітньої політики», Департамент освіти і науки КМДА, Київський молодіжний центр, Київський ліцей бізнесу, проект «Ми можемо більше! За розвиток громадянської активності дітей і молоді в Східній Європі»  за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Співорганізатори форуму: Київська міська рада старшокласників, громадські організації, зокрема Асоціація керівників шкіл м.Києва, Асоціація приватних навчальних закладів м. Києва, Асоціація позашкільної освіти, Київський Палац дітей та юнацтва, міжнародні  та українські НГО, заклади освіти.

www.m18.org.ua         

forum.m18.org.ua

Як це було? Блог юних журналістів Інформаційно-творчого агенства “Юн-прес”: http://m18wecanmore.blogspot.com/

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки  КМДА

Пробне ЗНО-2019. Реєстрація триватиме з 8 січня до 31 січня

Участь у пробному тестуванні дасть можливість відчути атмосферу зовнішнього незалежного оцінювання та дізнатися про всі етапи його проведення.Реєстрація для участі у пробному ЗНО триватиме з 8 до 31 січня 2019 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 16 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) — 23 березня. У день проведення пробного тестування кожний зареєстрований учасник може пройти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, буде оприлюднено на інформаційних сторінках: з української мови і літератури — 22 березня, з інших предметів — 29 березня.

Докладніше — у розділі «Пробне ЗНО».

Інформує прес-служба УЦОЯО

Освітян столиці запрошують на фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest»!

З 29 жовтня по 3 листопада у столиці відбудеться освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest».

Департамент освіти і науки проводить освітній фестиваль управлінської майстерності «Kyiv EdFest» та запрошує освітян столиці відвідати семінари, майстер-класи, тренінги, панельні дискусії з актуальних тем сучасної освіти.

Педагогічні працівники, керівники закладів освіти мають змогу підвищити рівень своїх професійних вмінь, дізнатись багато нового та цікавого.

Програмою фестивалю передбачено заходи для керівників закладів освіти, педагогічних працівників, практичних психологів закладів освіти м. Києва.

Заходи освітнього фестивалю управлінської майстерності «Kyiv EdFest» включають:

  •  освітні практикуми, направлені на професійний, управлінський та організаційний розвиток;
  • майстер-класи, присвячені використанню різноманітних інструментів та технік у навчанні та розвитку дітей;
  • семінари-тренінги та семінари-практикуми з формування професійних навичок тощо.

Цього року команда Kyiv EdFest підготувала для освітян м. Києва багато цікавого під час канікул для їх професійного розвитку.

Не забудьте зареєструватись!

Про ефективну інклюзію: 400 українських освітян пройшли тренінг ізраїльських фахівців

400 українських освітян з усієї Україні безкоштовно пройшли тренінг від ізраїльських фахівців з інклюзивної освіти щодо того, як успішно впроваджувати інклюзію, ефективно спілкуватися з батьками та складати якісні навчальні плани для дітей з особливими освітніми потребами. Навчання проводилося упродовж  жовтня 2018 року в чотирьох містах України – Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську.

Усі учасники тренінгу пройшли жорсткий відбір за мотиваційними листами та досвідом роботи – загалом на конкурс подалося понад 2 тис осіб. Зокрема, навчання проводилось для працівників інклюзивно-ресурсних центрів та учителів інклюзивних класів.

«Ізраїльська система інклюзивної освіти будувалася десятиліттями і нині успішно працює. Тому нам, власне, і було важливо отримати саме їхній досвід та передати його українським педагогам. Ми були вражені, скільки охочих виявили бажання взяти участь у тренінгах, тому домовилися з  Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASHAV провести подібні семінари і наступного року», – зазначила в.о. директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова.

Ізраїльські фахівці розповіли учасникам, як проводити діагностику системи інклюзивної освіти, а також за яких умов та за використання яких підходів система стає найбільш дружньою до дітей з особливими освітніми потребами.

Вони також поділилися досвідом про модель інклюзії в їхній країні, як відбувався перехід до неї та про філософію, що лежить в основі інклюзії в Ізраїлі.

Нагадуємо, що в Україні вже відкрито понад 400 інклюзивно-ресурсних центрів.

За інформацією МОН