Daily Archives: 26/10/2018

На початку 2019 року МОН планує презентувати онлайн-курс для вчителів з протидії булінгу

Щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах, МОН спільно з Prometheus хочуть запустити відповідний онлайн-курс. Його старт планують вже на початок 2019 року. Про це повідомив заступник Міністра освіти і науки Роман Греба під час міжнародної конференції «Цькування у шкільних колективах (булінг): політики і практики запобігання та подолання», що пройшла сьогодні, 26 жовтня 2018 року, в Києві.

«Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Зараз він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», – зазначив Роман Греба.

Він також підкреслив, що булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми.

«Зараз ми маємо ту ситуацію, коли діти бояться розказувати про цькування. Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження і виявилося, що понад 60 %  дітей у віці 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24 %  стали жертвами цькувань, а майже 50%   з них взагалі не розповідали про подібні випадки», – наголосив заступник Міністра.

За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тис звернень до психологів від учнів, вчителів, батьків щодо цькування.

«Ці цифри вражають. Саме тому зараз МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу в сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових», – зауважив Роман Греба.

Переяславські сумоїсти кваліфікувалися на чемпіонат України

20-21 жовтня в стінах Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, вже традиційно приймали кращих спортсменів-сумоїстів. Кубок Київської області з сумо серед дорослих, був відбірковим до кубку України, що буде проходити 16-19 листопада в місті Харкові.

Наші спортсмени, які на ці змагання були у новій спортивній формі, достойно представили себе та завоювали низку нагород. А саме: 2 місце до 50кг – Остапович Тетяна, 1 місце 55кг – Каріна Кошиленко, 2 місце 55 кг – Таня Сіваченко, 3 місце 60 кг – Плахотна Тетяна, 2 місце 65 кг – Наталія Кондратюк, 1 місце до 73кг – Бабич Оксана, 3 місце до 73кг – Куріленко Інна Савчук, 1 місце до 95 кг – Іра Чорнобай, 2 місце до 95 – Анна Скорик.

Чоловічий склад команди не міг не порадувати на цих змаганнях. Зокрема, 1 місце до 60 кг – Самійленко Віталій, 2 місце до 60кг – Самійленко Андрій, 1 місце до 70 кг – Мазура Костянтин, 3 місце 70кг – Пудиш Дмитро, Дрегель Юрій. 1 місце 77 кг – Барсен Руслан, 3 місце 77 кг – Бовшик Вадим, 1 місце до 85 – Пушенко Богдан, 3 місце – Олександр Фоменко, 1 місце до 100кг – Сергій Перепелиця. У змаганнях прийняли участь команди Переяслава, Вишневого, Димера, Фастова, а також завітали гості Бахмут (Донецька область), Пирятин (Полтавська область).

 

На молодіжний форум, присвячений «зеленій» енергетиці, завітала Руслана Лижичко

22 жовтня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті за участю Руслани Лижичко, народної артистки України, переможниці Євробачення-2004 відбувся молодіжний форум, присвячений «зеленій» енергетиці.

Руслана приїхала на зустріч зі студентами університету як Глобальний Амбасадор відновлюваної енергії у світі, волонтер і громадський діяч. Разом із засновником громадської організації «Центр розвитку Бессарабії», меценатом і громадським діячем Віктором Куртєвим, вони говорили про відновлювану енергію («зелену енергію») в Бессарабії.

Адміністрація університету та студенти традиційно зустріли гостей «хлібом-сіллю». Ректор університету Ярослав Кічук наголосив: «З Русланою ми обговорюємо дуже актуальні місцеві проблеми. В даному випадку це пов’язано з розвитком нашої рідної української Бессарабії, а саме з розвитком відновлюваної енергії.  Послом такої енергії у світі є Руслана Лижичко. Тому вона сьогодні у нас, щоб популяризувати цю енергію. Знаючи про те, що майже 10 станцій відновлювальної енергії буде створено наступного року, ми прагнемо здійснити професійну підготовку фахівців цієї галузі на базі нашого університету та отримати відповідні ліцензії».

«Незалежна енергія – це не міф», – сказала Руслана і пояснила, чому важливо перейти на чисту енергетику, мотивувала студентів до дій та зауважила, що тепер її творчість буде присвячено популяризації такої енергії по всьому світу і в Ізмаїлі зокрема. По завершенні зустрічі бажаючі отримали можливість поспілкуватися з Русланою і подякувати їй особисто.

 

Викладачка ЛККЕіП провела інтегроване заняття для студентів у парку

Студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права з нетерпінням чекали на  практичне заняття з навчальної дисципліни «Групова динаміка та комунікації», на тему: «Робота з розподілення членів команди згідно з методологією Scrum, підготовки звітної документації кожного члена команди».

Викладач циклової комісії «Інформатики та розробки програмного забезпечення», Віра Варгас організувала  та провела   інтегроване заняття для студентів у найстарішому міському парку в Україні та одному з центральних парків  міста Львова.

Мета заняття  – спільна навчально-пізнавальна, творча діяльність студентів спрямована на досягнення спільного результату,  засвоєння основних принципів групової роботи над проектом, визначення ролі в проектній команді, навчитись досліджувати виявлення  лідерства та комунікабельності при розробці групового проекту.

Заняття проводилось  нестандартно, з елементами творчого пошуку та комунікативної спрямованості. Протягом заняття викладач дотрималась усіх принципів навчання, а саме : принципу свідомості й активності студентів; принципу активізації пізнавальної діяльності студенті, принципу науковості, принципу систематичності й послідовності, принципу наочності, принципу емоційності навчання.

Під час виконання вправ студенти  студенти були поділені на команди. Кожна команда отримала завдання: розгадати ребуси, перекласти мотиваційні слогани з англійської мови на українську і обрати той, який найбільше їх надихає, розв’язати задачі  та показати їх компіляцію за допомогою  ноутбуків. Максимальна кількість балів за виконані завдання, становила – 20 балів.

За результатом проведеного заняття, студенти ознайомились  з  основними відомостями загальної теорії групової динаміки та комунікацій, концепції групової динаміки, основами ефективної роботи з колегами,   стратегіями вислухування, переконання та ведення переговорів,  принципами ефективної усної комунікації, призначення, можливості та основними принципами методології Scrum. Отримані знання і навики    допоможуть формуванню у майбутніх програмістів сучасного рівня інформаційної та програмістської культури з основ теорії групової динаміки та комунікацій, оволодінню основами ефективної роботи з колегами, концепціями групової динаміки, стратегіями вислухування, переконання та ведення переговорів, принципами ефективної усної комунікації, знайомству з мотивацією людей, набутті практичних навичок рецензування письмової технічної документації, створенні презентації хорошої якості та  дозволять майбутнім фахівцям забезпечити необхідний рівень вивчення і аналізу фахових дисциплін.

Креативні форми проведення занять, підвищують професіоналізм та  педагогічну майстерність викладача. Впровадження  інтерактивних технологій, поєднання теоретичних знань  і практичних умінь під час  проведення нестандартних видів занять, спонукає студентів до згуртованих командних дій, навчаючи розв’язувати проблемні питання, починаючи з пошуку джерела інформації, досліджуючи питання і шукаючи рішення, і при цьому виховуючи в собі відповідальність за команду та виконану роботу.

Студентам сподобався нестандартний підхід викладача  до проведення  такого виду занять. Заняття пройшло результативно, пізнавально та цікаво.

У підсумку заняття прекрасний настрій студентів та викладача, а також переможці та нагороди. Перше місце отримала команда групи ПК-16. Студенти групи ПК-15 Подолець Роман, групи ПК-16 Наталя Відзівашець та Роман Бобало були  відзначені за краще виконання програм та нагороджені мотиваційними браслетами та солодощами.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ ЛККЕіП

У ЗНУ другий рік поспіль вивчають китайську мову

У Запорізькому національному університеті стартував новий навчальний рік у створеній минулого року Школі Конфуція. З цієї нагоди відбулася офіційна зустріч директора Школи Конфуція ЗНУ від китайської сторони У Шихонга та викладача китайської та англійської мов Ся Юеся з ректором ЗНУ Миколою Фроловим, представниками адміністрації та науково-педагогічними працівниками вишу. Під час заходу науковці підбили підсумки вже наявних за рік напрацювань у рамках плідної діяльності Школи Конфуція в ЗНУ та окреслили чимало нових освітніх перспектив. Йдеться про поступ Школи Конфуція до Інституту, плідну співпрацю Аньхойського університету з факультетом іноземної філології та філологічним факультетом ЗНУ, обміни студентами й викладачами, стажування, спільні освітні проекти тощо.

Директор Школи Конфуція ЗНУ від китайської сторони У Шихонг і викладач китайської та англійської мов Ся Юеся будуть навчати китайської мови слухачів Школи Конфуція разом із деканом Інституту Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка), яка вже рік викладає в ЗНУ в рамках діяльності Школи Конфуція – викладачем Ген Ліпін.

У найближчих планах Школи Конфуція – розширення діяльності з одночасним запрошенням висококваліфікованих викладачів-носіїв мови з Аньхойського педагогічного університету (Китай), які пройшли конкурс і отримали право працювати в Школі Конфуція терміном не менше року, – розповів директор Школи від ЗНУ Володимир Волков. У рамках старту навчання пройшли оргзбори керівництва Школи та її слухачів – а це майже сто претендентів на знання китайської. Дехто з них вивчає мову вже другий рік поспіль.

Для довідки.

З минулого року представники всіх вікових груп Запоріжжя отримали можливість вивчати китайську мову та культуру на професійному рівні, із залученням носіїв мови, які мають досвід роботи з іноземцями. Для охочих вивчати китайську у ЗНУ є ще один цікавий проект: упродовж минулого навчального року у ЗВО діяв розмовний клуб «Друзі Китаю». У планах ректорату вишу – відкриття в найближчі роки на базі факультету іноземної філології спеціальності «китайська мова». Серед найближчих важливих подій у Школі Конфуція – урочистості з нагоди початку нового навчального року, на які приїдуть офіційні представники Аньхойського педагогічного університету та дипломатичні представники КНР в Україні.

Прес-служба ЗНУ

Усі камери відеоспостереження у столичних школах та дитсадках підключать до міського дата-центру

Київська міська державна адміністрація планує наступного підключити до міського дата-центру усі камери відеоспостереження, що монтовані у школах та дитячих садочках. Про це сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час перевірки функціонування системи відеонагляду та «тривожних кнопок» у начальних закладах столиці.

«Дітей чужих не буває, і безпека кожної дитини – надважливе завдання. У всіх школах і садочках встановлені камери відеоспостереження. Наразі у більшості школах запис із відеокамер зберігається на локальних серверах, у частині – вже передається на сервери міського дата-центру. Завдання міста – вивести стрім із усіх камер централізовано. Відповідні роботи вже йдуть і наступного року стрім із усіх шкіл буде виведено на сервери дата-центру. Також, окрім камер, у кожному навчальному закладі монтована «тривожна кнопка». Як ми побачили сьогодні, охоронні компанії витримують норматив і протягом 5–9 хвилин приїжджають на місце», – сказав Валентин Мондриївський.

Заступник голови КМДА наголосив, що пріоритетним завданням у рамках розбудови Kyiv Smart City міський голова Віталій Кличко поставив забезпечення безпеки дітей столиці.

У свою чергу, директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров повідомив, що станом на сьогодні встановлено 2006 камер відеоспостереження у 938 об’єктах: дитячих садочках та школах.

Нагадаємо, 18 жовтня під час пленарного засідання Київської міської ради Віталій Кличко надав міським службам доручення перевірити функціональність системи відеоспостереження в усіх столичних школах, садках та інших навчальних закладах.

Довідково. Адміністратором системи відеоспостереження є комунальне підприємство «Інформатика».

Дані, отримані з засобів відеофіксації, зберігаються у системі протягом 30 календарних днів, а потім автоматично знищуються.

Система відеоспостереження є частиною комплексних цільових програм «Електронна столиця» і профілактики та протидії злочинності «Безпечна столиця».

За інформацією прес-служби департаменту освіти і науки КМДА