Daily Archives: 31/10/2018

Сім фраз, які не треба казати школярам

Усі знають, що зі словами завжди треба бути обережними, зокрема якщо ці слова ви адресуєте своїй дитині-школяреві. Психологи стверджують, що ваші різкі висловлювання  можуть призвести до того, що у дитини з’являться проблеми з успішністю, труднощі в стосунках з учителями й однокласниками.

Будьте уважні, намагайтеся не вимовляти цих фраз:

1. Ти можеш вчити всі предмети на “відмінно”…
Безперечно, вам приємно похвалитися перед знайомими дитиною-відмінником. Але задумайтеся, чи варті надзусилля вашої дитини навчатися “на відмінно”, якщо їй даються лише точні науки? Такими висловлюваннями ви зашкодите природному розвиткові вашого школяра.

2. Усі діти скаржаться, що їм нудно навчатися, ти не єдиний…
Якщо дитина скаржиться, що їй нудно, не варто відмахуватися від неї подібними фразами. Краще розберіться, в чому причина нудьги? Можливо, вашій дитині просто треба піти на курси англійської, зайнятися музикою, малюванням або танцями, щоб урізноманітнити заняття?

3. Швидко і добре зробити уроки просто неможливо…
Якщо ваша дитина впоралася з уроками за годину і біжить гуляти, ви зазвичай починаєте їй дорікати. Облиште! Якщо вашій дитині дали завдання з двох предметів, вона справді могла виконати їх за годину. Пам’ятайте, довге сидіння над уроками не свідчить про те, що дитина впорається з усіма уроками якісно, ​​це, навпаки,  показник того, що вона не встигає з деяких предметів.

4. Легкі завдання робити необов’язково, рутина нічого не навчить…
Навіть якщо ви і справді так вважаєте, ніколи не кажіть цього дитині. Запам’ятайте, вона повинна виконувати всі завдання. Адже всі вони корисні для неї. Навіть найнудніші завдання здатні розвинути терпіння і посидючість.

5. Нехай пропустить один день і не піде до школи, в житті ще дістанеться…
Не варто жаліти свого школяра! Причиною невідвідування уроків може бути хвороба або серйозні сімейні обставини. Якщо ви бачите, що ваша дитина дуже втомлюється, запропонуйте їй раніше лягати спати, перегляньте  денний розпорядок.

6. А ти, двієчнику, не змушуй мене більше червоніти перед вчителем…
Приймайте свою дитину такою, якою вона є, не наголошуйте на її невдачах, краще допоможіть їй із ними впоратися.

7. Навіщо ходити на шкільні збори, все одно нічого нового я на них не почую…
Не відвідуючи батьківські збори, ви насамперед ображаєте не вчителів, а свою дитину, бо не приділяєте їй належної уваги. Решта батьків прийде, а ви – ні, дитину це може образити. Також це вказує швидше на ваші лінощі, ніж на здоровий глузд.

І запам’ятайте: все, що пов’язане зі школою, завжди має бути важливим і обов’язковим у вашому домі для всіх. Адже як ваша дитина зможе відповідально ставитися до прохань вчителя, якщо ви також не звертаєте на них уваги.

За матеріалами www.vospitaj.com

Заборговані надбавки столичним учителям виплатять до кінця року

Столична влада планує наприкінці року виділити ще 200 млн грн на доплати освітянам, що передбачені у поточному році, які не виплатили через недоотриману субвенцію з держбюджету. Інформують ФАКТИ.

За словами голови Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня, столичним освітянам не виплатили муніципальні надбавки та надбавки за престижність через дефіцит субвенції, передає УНІАН.

Субвенція – це дотацією місцевим бюджетам з державного бюджету.

Надбавки у вересні не було виплачено через відсутність коштів. Але і в жовтні, після рішення Київради компенсувати дефіцит коштів держсубвенції за рахунок коштів місцевого бюджету, освітяни знову не отримали муніципальні надбавки, а надбавка за престижність була виплачена частково.

Зокрема, за вересень і жовтень молодий вчитель в Києві недоотримав в сумі двох надбавок 3 тис. 800 грн, а вчитель вищої категорії – 4 тис. 700 грн.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник зауважив, що Київрада в жовтні виділила 100 млн грн, що складає близько третини від потреби покриття існуючого дефіциту держсубвенції.

– Потрібно трохи більш ніж 366 млн грн до кінця поточного року для галузі для виплати зарплати освітянам. Частина коштів вже прийшла. Другий транш, ми думаємо орієнтовно на середину листопада – це близько 120 млн грн. І решта коштів будуть виділені десь в середині грудня, щоб забезпечити грудневу зарплату, – зазначив Поворозник.

Студент зі Швеції винайшов пластик з картопляного крохмалю

Студент Лундського університету Понтус Тернквіст створив пластик з картопляного крохмалю. повідомляє Еспресо посилаючись на The Huffington Post.

Тернквіст створив виделку та ніж лише з картопляного крохмалю і води. За словами винахідника, такий пластик завдяки своєму складу розкладається за два місяці. Студент вважає, що з нового матеріалу можна створювати більше посуду і столових приладів. Свій винахід він презентував  на конкурсі The James Dyson Award.

Його конкуренти з Китаю показали робота, який очищає озера від забруднень в сім разів швидше за людину.

Переможець отримає 30 тис євро на подальший розвиток проекту.

У СумНАУ відкрили лабораторію екологічного землеробства та природокористування

У Сумському національному аграрному університеті Віце-прем’єр-міністр урочисто відкрив центр колективного користування науковим обладнанням «Лабораторію екологічного землеробства та природокористування». Там можуть проводити досліди науковці Сумського національного аграрного університету, Миколаївського національного аграрного університету, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва.

На створення колективного центру з бюджету Міністерства освіти і науки України надано  3,5 млн грн, з бюджету Сумського національного аграрного університету 2 млн грн .

У рамках візиту на Сумщину В’ячеслав Кириленко відвідав кілька закладів вищої освіти області. Зокрема, В’ячеслав Кириленко ознайомився з науково-освітньою базою Сумського державного університету та взяв участь у засіданні Ради ректорів закладів вищої освіти III-IV рівнів акредитації. Учасники обговорили розвиток вищої освіти в області, проблеми і шляхи їх вирішення, серед учасників – голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, керівники закладів вищої освіти м. Суми.

Прес-служба В’ячеслава Кириленка

Тенденції розвитку науки обговорили в ЗНУ із Максимом Стріхою

Наприкінці минулого тижня відомий перекладач, поет, літературний критик, заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха завітав до Запорізького національного університету в рамках робочої поїздки до Запоріжжя. Для студентів гуманітарних спеціальностей він прочитав публічну лекцію «Данте. Світ. Україна». Задля обговорення питання розвитку науки у вищій школі на зустріч із Максимом Стріхою завітали ректори, проректори з наукової роботи, керівники науково-дослідних частин, керівники аспірантур і докторантур, керівники лабораторій, завідувачі кафедр вищих навчальних закладів міста Запоріжжя й області. Участь у заході взяв також заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін. Модератором заходу виступив ректор ЗНУ Микола Фролов.

На початку зустрічі Максим Віталійович окреслив поточну ситуацію, котра пов’язана зі станом науки як такої. «До 2014 року наука не була пріоритетом для української влади. Лише останні чотири роки, попри те, що в країні тривають бойові дії, представники влади приділяють час певним законодавчим і методичним базам для розвитку саме науки. Отже, наша зустріч буде побудована у форматі діалогу, мені цікаво і потрібно знати проблеми науковців, котрі працюють у вишах», – зазначив Максим Стріха.

Основними питаннями зустрічі стали такі, як перспективи розвитку українського академічного університету, ключові блоки тем про Національну Академію, Національну Раду, Національний фонд досліджень. Йшлося на заході і про ухвалення Постанови про атестацію наукових кадрів в університетах. Максим Стріха зазначив також, що в державі продовжуватиметься конкурсний потік як джерело фінансування, а незабаром стартуватиме ще один конкурс – за пріоритетами Горизонту, роботи в консорціумах тощо. Гість закцентував увагу і на соціогуманітарному складнику, розповів про підписання угод з підприємствами як навичку, котра виявилася досить корисною в новий час.

Що ж зробити, щоб університети стали локомотивами в нашій державі? Відповіді на це питання звучали у кількох площинах. Зокрема, йдеться про внесок територіальних громад і регіонів у розвиток наукової галузі. Звичайно, мають розвивати свої наукові школи й самі виші. Ректор ЗНУ Микола Фролов у цьому контексті відзначив, що розділити цю ношу, безперечно, мають і власники різного рівня підприємств.

Максим Стріха поділився інформацією про Стратегію інноваційного розвитку Україну, над якою нещодавно працювала безпрецедентно масштабна робоча група за участю головних стейкхолдерів. Наостанок гість як співголова української нацкомісії з питань правопису розповів про важливе й актуальне питання затвердження його нової редакції.

 

Прес-служба ЗНУ

 

Після термодернізації харківська школа заощадила 127 тисяч гривень

Одним із таких об’єктів стали ясла-садок №6 на вул. Академіка Богомольця, 15. Як розповіла заступник голови Адміністрації Новобаварського району Олена Жученко, спочатку в дитячому садку замінили 18 дверей і 186 вікон, відремонтували укоси, а після цього утеплили зовні будівлю басейну, замінили труби водовідведення, водо- та теплопостачання, електропроводку і встановили на даху 15 сонячних колекторів. З їх допомогою здійснюється підігрів води для басейну і душа. Всі роботи були закінчені в серпні 2018 року.

Також гостям показали Харківську загальноосвітню школу №153 (вул. Миколи Бажана, 4), яка пройшла термодернізацію в рамках співпраці з GIZ. Там були повністю замінені вікна, будівля утеплена панелями з оцинкованого металу з полімерним покриттям, утеплені цокольний та підвальний поверхи, проведена гідроізоляція фундаменту. За оцінками фахівців, такі заходи знижують витрати на опалення на 50-60%.

Як повідомила Олена Жученко, дійсно, в минулому опалювальному сезоні на опалення школи було використано на 80 гігакалорій менше, ніж до того. У перерахунку на діючі тарифи економія склала 127 тис. грн.

«У Новобаварському районі впродовж останніх двох років проводиться цілеспрямована робота з підвищення енергоефективності бюджетних будівель та установ. Завдяки підтримці міськради, в установах освіти було замінено 85% вікон, або близько 2 тисяч одиниць. Залишається замінити 280 вікон у технічних приміщеннях. На сьогодні у нас утеплені вісім об’єктів, ще п’ять знаходяться в процесі. Ми вже бачимо позитивні результати від цієї роботи, тому займатимемося нею і далі», – зазначила Олена Жученко.

Прес-служба Харківської міської ради

За неякісну організацію харчування учнів призупинено роботу 13 компаній

У Києві протягом року за неякісну організацію харчування учнів Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві призупинило роботу 13 компаній. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Усі вони порушували вимоги до діяльності компаній, що займаються організацією харчування діток. По кожній із них мали місце порушення вимог до продуктів. Окрім того, зафіксовано, що виробництво та обіг їхніх продуктів становили загрозу для життя та здоров’я, у нашому випадку – для здоров’я дітей. Таким компаніям не місце ані у Києві, ані в Україні. Здоров’я і безпека дітей – це пріоритет і для влади міста, і для мене як для батька. Ми вдячні міській Держпродспоживслужбі за роботу, пильність та відповідальність», – повідомив Валентин Мондриївський.

У свою чергу, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан додав, що з початку 2018 року фахівці управління також проводять планові та позапланові перевірки навчально-виховних закладів міста щодо дотримання вимог законодавства про харчові продукти.

«За зверненнями та на підставі обґрунтованої підозри щодо невідповідності Головне управління Держпродспоживслужби в Києві проводило позапланові перевірки навчально-виховних закладів Києва. Проведено 48 планових перевірок, за результатами яких виявлені порушення вимог законодавства. Найбільш поширеними порушеннями є незадовільний санітарно-гігієнічний стан харчоблоку; відсутній повний набір виробничих приміщень харчоблоку, що призводить до порушення поточності технологічного процесу приготування страв; порушення гігієнічних вимог до приміщень, де обробляються або переробляються продукти; порушення умов зберігання харчових продуктів тощо», – сказав Олег Рубан.

Складено приписи про усунення виявлених порушень вимог законодавства. Проводяться позапланові перевірки їх виконання у встановлені терміни.

Планові та позапланові заходи державного контролю проводились із відбором зразків харчових продуктів та змивів із об’єктів навколишнього середовища для проведення лабораторних досліджень.

У 10 із 15 закладів встановлено невідповідність харчових продуктів за бактеріологічними показниками. У разі виявлення невідповідності винесені рішення про вилучення з обігу таких продуктів харчування.

Валентин Мондриївський наголосив, що, враховуючи усі наявні порушення, необхідною є зміна системи організації харчування у навчально-виховних закладах.

«Це питання постало дуже гостро. Ми не можемо ризикувати здоров’ям і життям наших дітей. Зміна системи організації харчування – одне із пріоритетних завдань у галузі освіти поруч із безпекою», – підсумував заступник голови КМДА.